Forum dyskusyjne

Wiza do Tajlandii

kategoria podróże po świecie

MG dołączył
14.02.2008

MG 17:24 | 08.09.2009

Wybieramy się do Tajlandii na początku stycznia 2010.
Mam sprzeczne informację dot. wiz. Podobno do końca marca 2010 obowiązuje promocja i nie ma konieczności wyrabiania wizy. Ale dzwoniąc do Ambasady - nagrana wiadomość informuje o konieczności wyrobienia wizy. Nasz pobyt to ok 21 dni.
Proszę o pomoc osób, które w ostatnim czasie podróżowały po Tajlandii. Jak to faktycznie jest z tymi wizami?
mój mail: misiowaty270@gazeta.pl

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 11:19 | 10.09.2009

witam
to prawda nie płacimy za wizy do 31.03,2010 a ten głos na sekretarce to ściema sprawdzone !!dzwoniłem też w zeszłym tygodniu i Pani wyraznie powiedziała za FREE !!!!
pozdrawiam
neronek

www.neronek.geoblog.pl 

Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 
Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 
Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 
Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 
Singapur -Borneo- Malezja 2010
neronek41.blog.onet.pl/ 

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 14:43 | 10.09.2009

a to nie są dwie różne rzeczy - potrzeba wizy a płacenie za nią?

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 16:24 | 10.09.2009

Jak rozumiem wiza jest konieczna i trzeba sie przejsc zeby ja wyrobic, tylko nie placi sie nic. Mam szcera nadzieje, ze tak jest bo sama wybieram sie wkrotce po takową.

MG dołączył
14.02.2008

MG 11:59 | 11.09.2009

Tyle udało mi się ustalić:
1. Wiza do Tajlandii jest bezpłatna.
2. Wiza turystyczna obowiązuje do 30 dni (jednokrotna lub dwukrotna - chyba od razu warto wyrobić dwukrotną). Można załatwić wize bezpośrednio na lotnisku w Bangkoku - ale wówczas możemy liczyć tylko na max. 15 dni.
3. Faktycznie niezbędny jest wpis do paszportu, czyli musimy złożyć wniosek, 1 zdjęcie paszportowe.
4. Ponadto niezbędne jest posiadanie rezerwacji biletu lotniczego (bilety już mamy, więc to żaden problem) oraz rezerwacji hotelu (przynajmniej na parę dni)
5. Zalecana jest wizyta osobista w Ambasadzie (ale można też przesłać dokumenty pocztą lub kurierem).
6. Istnieje możliwość aby wnioski złożyła 1 osoba w imieniu grupy - ale wówczas niezbędne jest pełnomocnictwo do takiej czynności.
7. Wiza ważna jest przez 3 miesiące.
8. Paszport musi byż ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Tajlandii. Warunek ten jest rygorystycznie przestrzegany.
9. Godziny składania i odbierania dokumentów wizowych: 9:00 - 12:00, poniedziałek - piątek.
10. Można także skorzystać z usług biura podróży, pośredniczącego w załatwieniu formalności. Ale wówczas usługa pośrednika kosztuje 100 PLN + VAT.

szkot dołączył
01.06.2006

szkot 14:23 | 12.09.2009

@MG
mam wątpliwości odnośnie punktu 4. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajlandii znalazłem informacje, że potrzebny jest bilet powrotny ale ani słowa o rezerwacji hotelu (www.mfa.go.th/web/2482.php?id=2489) 
Jeśli można przesłać dokumenty pocztą, to nie rozumiem, dlaczego składając wniseki osobiście w imieniu grupy potrzebne jest pełnomocnictwo. Może ktoś ma sprawdzone informacje?

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 20:14 | 12.09.2009

Radzę się upewnić odnośnie wiz na lotnisku. W marcu br miałem międzylądowanie w Bangkoku i mając 12 h na przesiadkę chciałem wyjść do miasta - niestety cofnięto mnie z bramki, żadnej wizy mi nie dano i musiałem 12 h zalegać na lotnisku.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:00 | 13.09.2009

w ubiegym roku kazano w ambasadzie wpisywa byleco w miejscu zamieszkania, oczywiscie rezerwacji nikt nie sprawdzal. BTW bez problemow przyjmowano wnioski dla kogos.

wodeck dołączył
14.10.2009

wodeck 23:54 | 04.01.2010

Witam,
wypełniam wniosek o wizę do Tajlandii i mam kilka pytań w zwziązku z tym, że robię to pierwszy raz :), mam nadzieję że pomożecie:
- lecę na obóz sportowy (Muay Thai) rozumiem że zaznaczam wizę turystyczną?
- "Traveling by" - wpisuję tutaj "Warsaw - Moscow - Bangkok" czyli tak jak leci przewoźnik a dopiero w "Flight No. or Vessel's name" wpisuję nazwę przewoźnika i numer lotu?
- "propose of Visit" - zaznaczyć "tourism" czy "other" i wpisać np "training Camp Muay Thai"?
- "Countries for which travel document is valid" - tego nie wiem jak zinterpretować, tzn chodzi o paszporti wpisać "UE"?
- "Name and Address of Local Guarantor" i "name and address of Guarantor in Thailand" - o co tutaj chodzi? lokalny poręczyciel i poręczyciel w Tajlandii? Chodzi o szefa miejsca w którym będę się znajdował?
I jeszcze jedno - posiadam e-ticket, dzwoniłem do Aeroflotu bo nim lecę i poprosiłem na maila potwierdzenie tego e-ticketu bo wcześniej miałem tylko kod, przesłano mi, jak to okreslił Pan z aeroflotu - maskę biletu, przekopiowałem to i wydrukowałem, czy to wystarczy aby dołączyć to do wniosku o wizę?
Chyba to tyle :)
pozdrawiam

wodeck dołączył
14.10.2009

wodeck 23:57 | 04.01.2010

jeszcze jedno - wniosek wysyłam kurierem kuzynce - czy trzeba pisać jakieś pełnomocnictwo aby nie miała problemów go złożyć i odebrać wizę? Jęlsi tak, to co w nim napisać?

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 11:38 | 05.01.2010

Dziwne zadajesz pytania, nie prosciej po prostu zadzwonic do ambasady i uzyskac informacje z pierwszej reki? Tym bardziej ze masz jakis dziwaczny nietyp[owy paszport i jak piszesz wazny tylko na kraje UE? Moj pszport jest wazny na caly swiat i w tym miejscu wpisuje dokladnie to co mam w paszporcie cvzyli: "ALL COUNTRIES OF THE WORLD"

ML dołączył
26.05.2010

ML 10:40 | 10.10.2011

część, fajnie że szczegółowo opisałeś problemy wizowe, bo faktycznie jest dużo sprzecznych informacji w obiegu.
Czy mógłbyś mi odpowiedzieć na poniższe pytania, co poniektóre powtarzają się, ale bardzo Cię proszę o odpowiedź:

1. czy i w jaki sposób można ubiegać się o wizę drogą korespondencyjną, po prostu wysłać papiery na adres Ambasady?
2. jeżeli można ubiegać się o wizę drogą korespondencyjną jak uiścić opłatę?
3. czy to prawda, iż do 15 dniu pobytu wizę można kupić na lotnisku w Bangkoku a powyżej 15 dni trzeba ubiegać się w Ambasadzie?
4. czy ubiegając się o wizę niezbędny jest dowód na kontynuacje podróży (bilet/rezerwacja hotelu) czy może sam wniosek, opłata, paszport, zdjęcie wystarczą (niestety nie mamy takiego potwierdzenia, najpierw chcemy załatwić wizy)?
5. Jak długo trwa załatwianie wizy?
6. Czy jedna osoba może ubiegać się o wizę dla pozostałych, czy ta osobą może być osoba trzecia?
7. Ile razy można przekroczyć granice na tej wizie?
8. Czy pełnomocnictwo o którym piszesz musi być notarialne czy może być odręcznie napisane?

pozdrowienia

ML dołączył
26.05.2010

ML 11:00 | 10.10.2011

Czy uważasz że jest sensowne dostać wizę na granicy i w trakcie pobytu wyjechać za granice i wrócić z powrotem?

hanskolo dołączył
22.12.2009

hanskolo 12:06 | 05.01.2010

wiza jest za friko do konca marca br.w ambasadzie dostaniesz na 30 dni.mozesz zdobyc wize on arrived ale jest tylko na 15 dni.jezeli planujesz wybrac sie do sasiednich krajow ta 15 dniowa jest spoko bo wracajac dostaniesz ponownie za friko a i to wszystko pewnie pokryje sie w 21 dniach.

wodeck dołączył
14.10.2009

wodeck 12:11 | 05.01.2010

dla Ciebie dziwne, dla mnie nie, wolę mieć pewność co wpisuje a że robię to pierwszy raz, zwróciłem się o pomoc - do ambasady dzwoniłem najpierw, poza automatem nikt nie odpowiada

cufelek dołączył
03.08.2008

cufelek 23:32 | 17.01.2010

No to w końcu wiza jest ważna 3 mce czy 30 dni?

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 10:07 | 21.01.2010

3 miesiące od złożenia wniosku, 30 dni od przekroczenia granicy ;)

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 10:47 | 10.10.2011

Polacy już nie potrzebują wizy do Tajlandii,otrzymuje się tylko pieczątkę wjazdową.Przy przekraczaniu granicy drogą lądową można zostać 15-cie dni,na lotnisku otrzymuje się pozwolenie na 30 dni.

fiann dołączył
14.08.2009

fiann 12:26 | 10.10.2011

A czy ktoś może wie czy będę potrzebować wizy w następującej sytuacji?:

Lecę do Bangkoku na początku stycznia, będę przebywać w Tajlandii około tygodnia , potem przekraczam granicę z Kambodżą i wracam na teren Tajlandii (przez Laos) po kolejnych kilku tygodniach. Generalnie będę przekraczać granicę Tajlandii dwukrotnie (raz na lotnisku, potem drogą lądową), żaden z pobytów nie przekroczy dwóch tygodni, ale sumując wylatuję z Bangkoku po ponad 30 dniach od przylotu. Co wówczas?

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 17:21 | 10.10.2011

Nie ma najmiejszego problemu,najważniejsze aby nie przekroczyć tych 15-nastu ewentualnie 30-tu dni.każdorazowego pobytu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl