Forum dyskusyjne


Epapierosy i IQOS

kategoria podróże po świecie

[fb] Aga Z-l dołączył
25.09.2019

[fb] Aga Z-l 16:02 | 25.09.2019

Witam, czy ktoś był w ostatnich tygodniach w Tajlandii i palił e-papierosa bądź IQOSa? Wybieram się za miesiąc (trzeci raz, więc kraj znam), ale doszły mnie słuchy, że teraz za palenie e-papierosa lub IQOSa grozi nawet więzienie. Jest ponoć całkowity zakaz. Zwykłe papierosy można palić ale nic innego.
Będę wdzięczna za każde info.
p.s. proszę nie pisać: rzuć palenie:-)


jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 19:39 | 13.10.2019

Witam
Miałem takie same wątpliwości (styczeń-luty) zakaz owszem jest, nikt jednak tego nie pilnuje. Pewnie jak dmuchniesz policjantowi w twarz to się dowali, uważał bym też na łapówkowi-czy. Paliłem praktycznie wszędzie i nie przejmowałem się tym zbytnio, nic nieprzyjemnego mnie nie spotkało. Zakazano tam też zwykłych papierosów w miejscach publicznych, nie wiem jak to wyglądało na ulicach bo właśnie w tym czasie opuszczałem Tajlandię. Widoczne zmiany były za to na lotnisku, zniknęła palarnia a na bezcłowym wszystkie papierosy były zakryte. Cały czas ktoś przy nich stał i odkrywał tylko w czasie chęci zakupu, ogólnie to była tam konspiracja jak by sprzedawali dziecięcą pornografię. Weź z sobą zapas płynów i zapasową cewkę nie widziałem nigdzie takowych, podobno w Bangkoku do kupienia. Nie ryzykował bym jednak palenia jakichś samoróbek, tym bardziej w Bangkoku. Ogólnie to możesz wyluzować, jesteś turystką i tak będą na Ciebie przymykać oko. Może nie warto tego zbytnio eksponować to wszystko. Pozdrawiam.


tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 12:16 | 17.10.2019

Z tym epapierosami i resztš to jest tak jak ze œmiecieniem i mnóstwem innych przepisów w Tajlandii, które służš tylko i wyłšcznie wyłudzaniu łapówek od turystów.
W Bangkoku nie ma praktycznie koszy na œmieci na ulicach, a gdzie nie pójdziesz to wszystko pakujš ci do 10 roznych torebek. Jak cie policjant zauważy że zostawiasz gdzieœ œmiec to mandat, … albo łapówka.
Tu piszemy więcej o tym jak to działa. .
www.tajlandia.org/korupcja-w-tajlandii/ 

Z epapierosami jest tak samo na codzien jest ok i nikt na to nie zwraca uwagi, ale trafi na ciebie i jest problem.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl