Forum dyskusyjne

gdzie tanio czysto i schludnie nocowac w Bangkoku

kategoria podróże po świecie

Kamila88 dołączył
20.09.2014

Kamila88 19:42 | 20.09.2014

Przeglądając noclegi w Bangkoku widzę mnóstwo hoteli, ktore mają świetnie zrobione zdjęcia, zaraz ponizej czytam opinie, niektóre dobre, ale wiele negatywnych. Stąd obawa przed rezerwacją, co innego widać - co innego zastaniemy na miejscu...

Kto poleci niedrogi nocleg w Bangkoku? z czystymi pokojami z lazienką, w miare cichymi (tu odpada samo KhaoSan) i aby bylo działające WiFi, ciepla woda i klimatyzacja.
Może jakaś boczna ulica KhaoSan, albo bliska okolica? ktoś nocował? Tani nocleg, mam na myśli max do 900 THB za pokój dwuosobowy za noc, najlepiej byloby tak 50-70 THB ale wątpię czy coś się znajdzie :)
Może jakiś nocleg troszkę dalej od Khao San, ale w takim miejscu, żeby nie bylo problemu z dostaniem się do tej ulicy?

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 22:21 | 20.09.2014

To co wymagasz za 5-7 zł to coś nierealnego chyba, że Ci się pomyliło z zerami. W Tajlandii owszem jest tanio, ale bez przesady.

W parze wyjdzie Cię nie tak drogo i wiele osób poleca np. Rambuttri Village Plaza w tym i ja.
A zdjęcia w ofertach zawsze będą te najlepsze to ma się sprzedać, ale RVP szczerze mogę zarekomendować dodatkowo też ciekawie jest w Wild Orchid Villa Khaosan.

Kamila88 dołączył
20.09.2014

Kamila88 11:09 | 21.09.2014

Tak, poyliłam się z zeramimialo być, 70-80 zł. Dzięki

artuś dołączył
20.03.2013

artuś 15:38 | 21.09.2014

Też polecam Rambuttri Village i w ogóle tę ulicę. Poczytajcie: bananyicytrusy.blogspot.no
Miłego wypoczynku.
A ha. Jest tam pełno biur podróży, więc kupicie sobie bilety na wyspy i gdzie chcecie. W ogóle Tajlandia jest łatwa do podrózowania na własną rękę:)

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 11:43 | 22.09.2014

Rambuttri Village może i fajny ale ceny jak w Europie, bez sensu.

Kamila88 dołączył
20.09.2014

Kamila88 19:47 | 22.09.2014

a możliwe jest znaleźć coś taniej, ale mniej wiecej o takich warunkach jak w Rambuttri? mam na mysli czstość, ciepłą wodę no i żeby to wi fi nam nie sprawialo problemow, jak to opisuja w niektórych komentarzach, że niby wi fi jest a nie działa...

Kamila88 dołączył
20.09.2014

Kamila88 19:47 | 22.09.2014

a możliwe jest znaleźć coś taniej, ale mniej wiecej o takich warunkach jak w Rambuttri? mam na mysli czstość, ciepłą wodę no i żeby to wi fi nam nie sprawialo problemow, jak to opisuja w niektórych komentarzach, że niby wi fi jest a nie działa...

artuś dołączył
20.03.2013

artuś 16:57 | 23.09.2014

Można znaleźć trochę taniej. Spróbujcie przez agoda.com

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 13:12 | 29.08.2018

Jeśli zwiększysz budżet, to w dobrym miejscu można wynająć apartament Sathorn Terrace Apartament. Są to okolice stacji Sky Train Saphan Taksin oraz jednej ze stacji tramwaju wodnego. Zatem wszystko masz w zasięgu ręki :)
Tu opis:
olazplecakiem.blogspot.com/2018/01/bangkok.html 

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 09:54 | 06.10.2014

Też nocowałem w Rambuttri Village Inn i bardzo sobie chwalę, jak na ich warunki. Dobra lokalizacja, a cicho i super plac z fontanną, gdzie wieczorem można napić się piwa :) Na wieczór basen na dachu. Co do ceny bez przesady, że 1000 bht za dwójkę, to tak jak w Europie. Pokaż mi hotel w dużym europejskim mieście (a nie hostel) po 50 zł za noc od głowy.

strogg dołączył
30.06.2014

strogg 20:14 | 23.09.2014

Zamiast rezerwować coś w ciemno z Polski można też zwyczajnie przyjechać na KhaoSan, obejść okoliczne uliczki i znaleźć sobie coś sensownego po obejrzeniu na własne oczy. Jeżeli nie masz szczególnej sytuacji typu grupa 10 osób, przyjazd o 3 nad ranem itp to nie ma z tym problemu, tam jest naprawdę duży wybór jeżeli chodzi o noclegi. Łatwiej się też wtedy potargować f2f o lepszą cenę niż ta z oficjalnej oferty przy rezerwacji.

marinik dołączył
30.06.2011

marinik 13:35 | 24.09.2014

>Rambuttri Village może i fajny ale ceny jak w Europie, bez sensu.

Widac kwestia sensowności jest bardzo wzgledna. 1000 THB za dwojke z klima to zla cena?

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 23:31 | 24.09.2014

Ta cena dla przeciętnego Polaka jest, dlatego duża, że przeciętny Polak na te 100 zł musi pracować cały dzień, patrząc z perspektywy Norwega byłoby to 100 zł, ale na godzinę.

Da się też wynająć coś podobnego za 50 zł kwestia łażenia i szukania, a prawdziwi globtroterzy integrują się w gethouse’ach z innymi za 20 zł :-)

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 12:24 | 25.09.2014

O to chodzi mrcanberra :)
1000 THB za noc to bardzo dużo, to już taniej wynajmiesz nad naszym morzem w sezonie, a tam się jedzie też m.in. dlatego, że jest tanio, aby też zrekompensował się ten drogi bilet lotniczy.
Ale jak tak jeden z drugim jedzie tam, płaci tysiącami i cieszy się, że niedrogo(!) to później ciężko znaleźć coś sensownego.

Kamila88 dołączył
20.09.2014

Kamila88 13:56 | 25.09.2014

strogg, nie sązę, by po podróży chciało nam jeszcze chodzic z walizami i pytać o nocleg, myślę, że będziemy tak padnieci, że pierwsze co po przylocie w taksówkę i prosto do hotelowego wyrka. Mamy lot z Pragi do Dubaju i tam 15 h postoju, które chcemy przeznaczyć na zwiedzanie. Jak wylecimy 27 listopada tak dopiero 29 będziemy w BKKu.

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 23:21 | 25.09.2014

Na początek można sobie coś zaklepać tak dla komfortu i w ogóle, ale jak wybierasz się potem dalej w inne miejsca też chcesz mieć każdy dzień zaklepany? A jak Ci się gdzieś nie spodoba, z czegoś zrezygnujesz to grafik i tak szlak trafi. Dalej jedziesz bez żadnych rezerwacji na miejscu szukasz tego, co Ci akurat pasuje. Spontan, a Tajlandia to nie Polska w większości miejsc coś znajdziesz bez problemu.
Mówię to z własnego dośwaiczeia były plany, ale i tak wszystko poszło w innym kierunku niż się planowało :-)
A jak to się mówi najlepsze imprezy są nieplanowane.

strogg dołączył
30.06.2014

strogg 00:03 | 26.09.2014

Zgadzam się, że 1000THB to jak na tajskie realia faktycznie drogo, w okolicach KhaoSan to nawet nie wypada w takim drogim bywać ;)
Z tym że pojęcie “dwójka z klimą” jest bardzo pojemne, można sobie wyobrazić luksusowy pokój, gdzie taka cena będzie adekwatna, trochę to nie backpackersko ale niektórzy lubią podarować sobie trochę luksusu :) Zresztą, kto bogatemu zabroni… :)
W Tajlandii przepłacanie nie ma już większego wpływu na ceny, ten rynek już się już ustabilizował, zjawisko jest za to dobrze widoczne w Birmie, gdzie stawki za usługi turystyczne są mocno pompowane przez przepłacających turystów, którzy od 3 lat szturmują kraj.

Nie trzeba robić rezerwacji, żeby podjechać taksówką i wskoczyć do hotelowego wyrka, wystarczy sobie wytypować jakieś adresy. Plus jest taki, że jak hotel nie jest na daną noc "fully booked" to wytargujemy pokój za pół ceny bo wolą sprzedać niż ma stać pusty. Jak miejscówka nas niemiło zaskoczy, np nagle okazuje się, że jest hałas bo w knajpie obok jest impreza, coś tam nie działa albo okno za zasłonką jest zamurowane :) to tył zwrot i wybieramy "plan b”. Jak dla kogoś kasa nie jest ograniczeniem to w sumie nie ma znaczenia, można się zabookować i mieć święty spokój.

momo11 dołączył
15.07.2011

momo11 22:32 | 03.10.2014

www.lamphuhouse.com/default.htm 
Przystępnie i blisko koh san road

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 18:46 | 04.10.2014

"Nie trzeba robić rezerwacji, żeby podjechać taksówką i wskoczyć do hotelowego wyrka, wystarczy sobie wytypować jakieś adresy"
..nie wiem kiedy tak się dzieje, nawet w niskim sezonie czasem trzeba spędzić godzinę na znalezienie sensownego noclegu w normalnej cenie(Khao San Road). Najlepsze hotele zarezerwowane z wyprzedzeniem.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:07 | 06.10.2014

Ten hotel Lamphu House był sporo gorszy niż Rambrutti Village. Spałem w nim 4 lata temu. Dla mnie to strata czasu bieganie po hotelach i szukanie noclegu, szczególnie jak się jest po długiej podróży samolotem lub autobusem i zamierza się zostać na jedną lub dwie noce. Taka zabawa ma sens przy dłuższym pobycie w jednym miejscu lub w wypadku, gdy podróż trwa parę miesięcy i mamy dużo czasu, a mało pieniędzy. W przeciwnym wypadku tracimy cenny, wyjazdowy czas na poszukiwanie noclegu. Ale to oczywiście indywidualna sprawa, zależy co kto lubi i jakie ma finansowe możliwości.
Pozdrawiam Zbyszek

Kamila88 dołączył
20.09.2014

Kamila88 20:10 | 06.10.2014

Dzięki wszystkim za informacje. Chyba zdecydujemy się na Rambrutti Village. Po powrocie dodamy swoją wlasna opinię :)
A tak jeszcze zapytam czy ktoś z Was mógłby polecic jakieś biuro/touroperatora w Bangkoku, ktory ma w swej ofercie wycieczki na Rzeke Kwai, ale z noclegiem w tych uroczych hotelikach drewnianych na wodzie? Albo w ogole jakies biuro z którym warto wyruszyć na jakąś wycieczkę?

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 10:18 | 29.08.2018

Lecę do Azji w listopadzie.
Po długich poszukiwaniach wybrałam ibis Styles Bangkok Khaosan Viengtai. Zobaczę czy dobrze wybrałam.
Jeszcze tak długo nie szukałam hotelu. Dziwne miasto?

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 20:25 | 06.10.2014

Wybór noclegu to też część podróżowania, często oferty online nijak się mają do rzeczywistości, dlatego preferuję trochę jednak się wysilić przy poszukiwaniach ;)

Mix88 dołączył
13.10.2014

Mix88 13:32 | 20.10.2014

Ja akurat Rambuttri odradzam.

Tzn jest znośnie, ale bez rewelacji - i brudno.

Jeśli możecie dołożyć kilkadziesiąt pln to polecam hotel Tara Place niewiele dalej od Khao San

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 19:50 | 25.10.2014

Tara mój ulubieniec, ale wiecznie zajęty. Wynajmować z tygodniowym wyprzedzeniem, warto!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl