Forum dyskusyjne

Czy szczepic się przed wyjazdem

kategoria podróże po świecie

Sparris dołączył
26.07.2013

Sparris 12:42 | 07.11.2013

Szanowni,
Może temat już się pojawił na forum, ale proszę o radę. Wylot do BKK mam 25.11. Zamierzam spędzić tam 2 msc. Czy szczepić się? Czy nie za późno już na szczepienia? Jeżeli nie to na co zaszczepić się w pierwszej kolejności?

Pozdrawiam

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 00:05 | 09.11.2013

Generalnie trochę jest za późno na niektóre bo jak dobrze pamiętam, ale to musisz się dowiedzieć u lekarza. Generalnie na te podstawowe, dur, polio, WZWA i B czy C nie pamiętam (lekarzem nie jestem) też lepiej mieć. Nie jest to oczywiście wymagane, ale raz zrobisz (oprócz duru ten chyba należy powtarzać co 3 lata) i masz to praktycznie na całe życie. Nie ma co też przesadzać ze wszystkimi szczepieniami jakie tylko na rynku są, ale te najważniejsze zalecałbym zrobić - nie wiesz jaką wodę wypijesz, albo czy gdzieś się nie poobdzierasz, także sam decydujesz minimalizować ryzyko zachorowania.

damianos dołączył
05.11.2012

damianos 10:30 | 11.11.2013

Cześć,

Ja spędziłem 3 tygodnie w Tajlandii w wielu miejscach ( centrum, zachód oraz południe kraju ) i z tego co pamiętam chyba żadnego komara nie widziałem :)
Nie szczepiłem się i żadnych problemów nie było.
Według mnie nie ma sensu się szczepić no chyba, że ktoś planuje wyprawy po dżungli itp.

---------------------------------
www.kanchanaburi.pl 

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 11:27 | 11.11.2013

Nie szczepisz się przed komarami, przed malarią, dengą itp. chorobami, bo na to nie ma szczepionek. Tutaj potrzebny jest zdrowy rozsądek oraz profilaktyka.
Szczepienia nie są wymagane i każdy robi to na swoje życzenie, ale niektóre szczepienia warto mieć, jeśli wybieramy się w egzotyczne regiony świata. Nawet małe skaleczenie czy wypicie zatrutej wody może nas więcej kosztować niż te podstawowe szczepionki, a jak napisałem takie jak WZW A… są praktycznie na całe życie. Nawet jak idziesz do szpitala tu w Polsce to musisz mieć zrobione sczepiania przeciw żółtaczce. Taka choroba jak, np. dur brzuszny nie potrzebuje wizyty w dżungli, aby się zarazić bakterią zjesz kupiony na targu owoc, która będzie skażony i będziesz miał problem.
Także gdyby nie było sensu się szczepić to w polskich szkołach nie byłyby wprowadzone obowiązkowe szczepienia. Dzięki nim dzieci nie chorują. Znam przypadek jak dziewczyna w Tajlandii lekko oparzyła sobie nogę od rozgrzanej rury wydechowej skutera. Niewinne oparzenie zaczęło robić problem i musiała iść do lekarza. Ja sam obtarłem sobie kostki niewyrobionymi klapkami i z delikatne obtarcie w Polsce zaraz by się zagoiło tam dawało o sobie dłuższy czas znać, więc musiałem inaczej podejść do problemu. Mały problem może przerodzić się w duży problem, dlatego lepiej wszystko dobrze przemyśleć.

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 15:58 | 31.05.2014

mrcanberra ma całkowitą rację! Zaszczep się na to co zalecają w danym kraju.
I nie zadawaj głupich pytań :)
Pozdro

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 21:11 | 25.05.2017

Na dengę już jest:)

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 11:41 | 11.11.2013

Moze sie przyda...

www.medycynatropikalna.pl/kraj/tajlandia/101 

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 11:45 | 11.11.2013

A tematem jestem bardzo zainteresowana, bo w kwietniu lece na Phuket.

manni dołączył
24.06.2011

manni 22:34 | 11.11.2013

Pytania tego typu nie mają większego sensu. Takie (bardzo zażarte) dyskusje odbyły się na tym forum wielokrotnie i nigdy do żadnego konkretnego wniosku nie doprowadziły.
Tysiąc osób Ci powiedzą "TAK szczep się" i drugie tyle powie "NIE szczep się".
Ci pierwsi powiedzą "strzeżonego Pan Bóg strzeże" i warto redukować ryzyko zachorowania na choroby potencjalnie śmiertelne a co najmniej niebezpieczne dla życia.
Ci drudzy powiedzą, że i tak nie zabezpieczysz się p-ko setce innych chorób również niebezpiecznych przeciw którym nie ma szczepień a poza tym to kosztuje wcale niemało. Jak się płaci za komplet szczepień dla całej rodzinki to wyjdzie naprawdę spora sumka.
Decydujesz o swoim życiu i zdrowiu i decyzję w tej materii musisz podjąć sama.
Pozdrawiam.

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 18:22 | 13.11.2013

Manni, pytanie tak jak inne! Odpowiedzi będą różne :) Jak ktoś się zapyta, czy warto jechać np. do Paryża? Jedna odpowiedź będzie brzmiała: No pewnie! Paryż jest przeuroczy! A druga:"No cóż, ja się rozczarowałem". Tak to już jest... Tak samo ze szczepieniami. Ja wychodzę z założenia, że warto. I dziś rozpoczęłam mój "maraton" ;) Na razie te podstawowe szczepienia (tężec, błonica, polio, odra, różyczka, Choroba Heinego-Medina). Zaszczepię się jeszcze na zapalenie wątroby typu A i B, japońskie zapalenie mózgu i dur brzuszny, ale czekam, aż moja ubezpieczalnia potwierdzi, że zapłaci za te szczepionki. Pozdrawiam

madzixmala dołączył
30.05.2014

madzixmala 16:03 | 30.05.2014

Całkowicie się zgadzam. Dziś właśnie na ten temat sporo czytam - znalazłam takie oto dane przez instytut turystyki publikowane: 60% - 70% urlopowiczów boryka się w swojej podróży z problemami zdrowotnymi, 5 % z nich musi kontaktować się z lekarzem, a 1 % dosiągają niestety poważne komplikacje. .. niby 1% to szpital a nawet śmierć ale jednak... ktoś go stanowi. no ale ok, bez dramaturgii, po prostu strzele sobie na pewno taki pakiecik cały, w tym roku trochę tych podróży mi sie szykuje. A może jest tu ktoś kto jedzie do Arabii Saudyjskiej lub Afryki? A i jest z wlkp - fają promo znalazłam... możemy się podzielć - www.certus.med.pl/pl/baza_wiedzy/medycyna_podrozy.html?gclid=Cj  gKEAjw2KCcBRCQ_6mztcunhEgSJABPxOF1lQMTI8pnVB6yR3gjYf25eUD72EGF42XblOI3 5CESzfD_BwE

mariuszziaja dołączył
25.05.2014

mariuszziaja 22:53 | 30.05.2014

Jezeli nie planujesz wyprawy do dzungli oraz pic wode z kranu lub rzeki to nie musisz sie szczepic. Ja byłem w Bangkoku oraz na południu jadlem z ulicznych straganow wszystko komarów brak i ogolnie samopoczucie mialem lepsze niz w PL. Lec i ciesz sie pieknem Tajlandii z zachowaniem minimum zdrowego rozsadku a nic ci nie bedzie. Oczywiscie to tylko rada wybor nalezy do ciebie pozdrawiam

[fb] Panna Monia dołączył
24.05.2017

[fb] Panna Monia 00:20 | 24.05.2017

Powiem szczerze, że wolę dmuchać na zimne i zaszczepić się za wczasu niż później mieć problemy na miejscu czy nawet po powrocie. Akurat na zdrowiu nigdy nie oszczędzam. Przed każdym wyjazdem odwiedzam lekarza medycyny podróży i konsultuję szczepienia, obowiązkowe wiadomo zawsze wykonuję, a nawet te nieobowiązkowe, bo jak wspomnialam zdrowie ma się jedno. Lepiej nie ryzykować. A do lekarze medycyny podróży chodzę w LuxMedzie gdzie kupuję pakiet z wizytą i 15% zniżki na szczepienia.

RitaKaro dołączył
24.05.2017

RitaKaro 10:22 | 24.05.2017

Też się szczepiłam przez wyjazdem do Tajlandii. I córkę też. Wiadomo, nie chodziłyśmy po krzakach, ale zawsze jakaś obawa była. Szczególnie, że obydwie "umieramy" bez probiotyków po zjedzeniu czegoś surowego lub napiciu się wody za granicą :D nie wiem od czaego to zalezy,..

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 23:35 | 24.05.2017

RitaKaro?
" Oooo, dobrze, że piszesz o ubezpieczeniu, bo właśnie jestem na etapie poszukiwania. Chce we wrześniu jechać z chłopakiem na Filipiny na 2 tygodnie i się zastanawiamy co wybrać. Nie jedziemy przez żadne biuro to i nam nic jeszcze nie zdażyli wcisnąć.. Ktoś wyżej wspominał o tych szlonych kierowcach - i właśnie ich się obawiam.. W pracy mam wykupiony pakiet w SUG ubezpieczenia, ale na podróż chyba lepiej dodatkowe, prawda?"

Tu piszesz o córce w innym temacie o chłopaku to gdzie jest ojciec córki? a
między wierszami dajesz SPAM i reklamy gdzie to się nie ubezpieczać.

Tygrrysek dołączył
16.03.2016

Tygrrysek 23:43 | 24.05.2017

>Tu piszesz o córce w innym temacie o chłopaku to gdzie jest ojciec córki? a
>między wierszami dajesz SPAM i reklamy gdzie to się nie ubezpieczać.

mrcanberra, XXI wiek mamy, tak właśnie wygląda marketing internetowy. Zobacz, że to jest konto specjalnie w tym celu dzisiaj założone. :)

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 12:55 | 25.05.2017

Uważam, że nie warto się szczepić - chyba że wybierasz się na samotne wyprawy, do dżungli. Należy jedynie pamiętać o (tym co zwykle): picie wody z butelek lub gotowanej, mycie rąk. Na komary należy na miejscu kupić spray odstraszający (maja tam fajne - mocne)

Tygrrysek dołączył
16.03.2016

Tygrrysek 13:15 | 25.05.2017

Na komary to dam wam dobrą radę jeśli chodzi o spanie w łóżku. Wystarczy mieć wiatrak włączony i jest się dla komara całkowicie niewidocznym. Ruch powietrza skutecznie oślepia komary, ponieważ widzą one w podczerwieni.

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 21:10 | 25.05.2017

Nie ma za bardzo szczepionek na choroby tropikalne. Za to WZW jest wskazane, jeśli go jeszcze nie masz. Wyszła niedawno szczepionka na dengę (wirusowa choroba przenoszona przez komary), ale jest dostępna dopiero w 4 krajach, z których najbliżej Tajlandii są Filipiny.
Pozdrawiam
Monsoon

www.mynameiswind.com 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl