Forum dyskusyjne

Wycieczki z wyspy Phuket

kategoria podróże po świecie

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 14:41 | 31.08.2013

W kwietniu wybieramy sie na 2 tyg do Tajlandii (wyspa Phuket). Hotel mamy juz zarezerwowany na ten czas.
Jakie wycieczki polecacie (chodzi mi o jednodniowe wypady)? Jak to wyglada cenowo? Gdzie najlepiej wykupic wycieczki? Czy moze zorganizowac cos na wlasna reke? Co polecacie?

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 00:09 | 01.09.2013

Globtroterzy, nie wierzę, że nie byliście! Proszę pomóżcie ;) za każdą wskazówkę, poradę będę wdzięczna :)
Ko Phi Phi, Wyspę Jamesa Bonda itd na pewno warto zobaczyć! Jak to przedstawia się cenowo?

hitchike dołączył
19.08.2012

hitchike 08:43 | 01.09.2013

Napisz proszę czy masz wykupione dwa tygodnie w hotelu na Phuket, czy też możesz spędzić kila dni na Phuket a następnie np. kilka dni na Phi Phi?
Ogólnie Phuket bardzo drogi do poruszania się taksówkami czyli zdzierstwo.( taksówki 3 razy droższe niż np. Chiang Mai czy Bangkok)
Więc nie wiem czy jest sens samemu dojechać do portu i w ten sam dzień wracać. Inaczej ma się rzecz jeżeli możesz spędzić kilka dni na Phuket, kilka na Phi Phi i kilka np. na Lancie. Być może lepiej wykupić wycieczkę u organizatora jeżeli planujesz wycieczkę jednodniową. Koszt takiej wycieczki na Phi Phi zaczyna się od około 1200 bht, natomiast bilet na Phi promem to 480 bht z powrotem kupujemy bilet z Phi juz na wyspie bo to juz tylko koszt 300 bht w najtańszej wersji. Taka mała anomalia ;)

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 15:00 | 01.09.2013

Hej Hitchike! Na Phuket (Kamala) mamy hotel zarezerwowany na całe 2 tyg. I zmienić tego już nie możemy. Poza tym nie chcemy ze względu na to, że mamy spory ekwipunek nurkowy i jeździć z nim tu i tam było by dość męczące. Dlatego w grę wchodzą dzienne wypady.
Już o tych drogich taksówkach na Phuket czytałam. Faktycznie zdzierstwo! :( A nie ma tam jakiś busików, które dowożą do miasta Phuket?
Domyślam się, że w mieście Phuket jest wiele biur oferujących wycieczki. Tylko chciałam się dowiedzieć, czy oprócz Ko Phi Phi i wyspy Jamesa Bonda jest w okolicy jeszcze coś godnego zobaczenia, czego nie powinnam pominąć! No i jakie są koszty tych wycieczek? Bo rozumiem, że na własną rękę nie koniecznie się opłaca....
Myślę jeszcze nad BKK... Tak na 2 dni (jedyny wypad na "dłużej" poza Phuket hehe). Jak się najlepiej tam dostać? Gdzieś mi śmignęło, że są połączenia lotnicze... Jak to wygląda? Orientujesz się może?

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 15:35 | 01.09.2013

:)

www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=2345804 

hitchike dołączył
19.08.2012

hitchike 16:24 | 01.09.2013

Ja organizowałem wszystko sam na własną rękę, ale mieszkałem w Phuket Town, a po wyspie jeździłem skuterem. Po przylocie tylko raz skorzystałem z taksówki. Co do kosztów w Phuket Town pokazywali mi wycieczki od 1200 bht do 2000 bht ale odjazd był z Phuket Town wiec przypuszczam że z bardziej odległych miejsc będą chcieli skasować więcej. Na wyspie Phuket nie daj się nabrać na Zoo bo nie jest warte nawet 1/5 tej ceny. Promy na Phi Phi odpływają z Phuket Town. Co do biletów do Bangkoku istnieje opcja całonocnym autobusem około 1000 bht pierwsza klasa lub samolotem ja proponuję Air Asia koszt w promocji to około 1400 bht jedna strona. Proponuję wykupić wcześniej bilety to będzie taniej. Co do okolic ja zwiedziłem Krabi i Tiger Cave Temple ;)
www.youtube.com/watch?v=WlGzXfeVPgs 

hitchike dołączył
19.08.2012

hitchike 16:32 | 01.09.2013

Co do busików na Phuket coś takiego nie występuje, dlatego taksiarze pozwalają sobie na tak dużo

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 16:49 | 01.09.2013

Dzięki za info. Jeszcze muszę się zapytać o podróżowanie po Phuket skuterem. Spodobała mi się ta forma (narazie teoretycznie) :) Czy polecasz?

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 19:32 | 01.09.2013

Nie wiem jak chcesz lecieć do Bangkoku, ale jeśli jednego dnia lot, a drugiego powrót to mało czasu trzeba dać sobie więcej, ale warto zobaczyć stolicę. Autobusem za bardzo się wymęczysz jazda nawet 12h, także jak masz mało czasu to tylko samolot. A co do Phuket to poleciłbym Ci popłynąć na Phi PHi tylko, że tam raczej będzie trzeba z minimum na 3 dni coś wynająć bo w tym okresie może na dzień nie będą chieli chyba, że jakiś droższy hotel. Ale z ramtąd miałabyś bazę wypadową, jest wiele fajnych wycieczek w morze, jest co oglądać jest gdzie popływać. Generalnie polecam, można też jeszcze popłynąć na Krabi.
Musisz najwyżej w biurach popytać czy organizują takie wycieczki bo może dałoby z biurem właśnie na te phi phi udać i tam jeszcze coś pozwiedzać.
To jest Phi Phi
360cities.net/image/phiphi#128.20,0.10,37.0 

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 13:20 | 05.08.2015

Hejka:)

Byliśmy na Phuket w 2013 i 2014 a potem w Bangkoku w tym roku.

Na Phi Phi Island byliśmy 2 razy. Wyspa piękna,, tłumy ludzi, łódź przy łodzi i mało czasu na skorzystanie z tego raju gdyż przy zorganizowanych wycieczkach dają go przeważnie 2h ( w ubiegłym roku dali nam aż nawet 40 min ). Daleko odbiega to od kadrów z filmu z Leonardem Dicaprio.

Z wycieczek byliśmy też na Wyspie Bonda. Sama wyspa jako wyspa nie zrobiła na nas jakiegoś wielkiego WOW, jedna skała przy której każdy cyka fotki kilka straganów i to wszystko. Najfajniejsze z całej wycieczki były "stopovery". Zatrzymywaliśmy się w wiosce rybackiej, która jest na wodzie tam zjedliśmy super obiad. Mieliśmy okazję zobaczyć jak żyją tambylcy. Postój w jaskiniach ( nie pamiętam nazwy ) gdzie pływaliśmy kajakami - niesamowite przeżycie!!!

Na własną rękę w 2013r byliśmy kilka dni na Coral Island. Wyspa piękna i nudna.
Jedna knajpa, jedzenie strasznie drogie doliczają 20% do rachunku ( brak informacji o tym ). Ileż można patrzeć w wodę? Domki ok, brak prądu 2h dziennie był czarujący :) Animacje beznadziejnie ( o ile animacją można nazwać pseudo Enrike, który coś tam próbował śpiewać ale koło śpiewu to nie stało :P )

Polecam gorąco Bangkok.
Z Phuket można się za całkiem fajne pieniądze tam dostać. Air Asia ma mnóstwo połączeń i nie należy się tych linii bać gdyż komfort lotu, obsługa są super ( też mieliśmy obawy wchodząc na pokład czy nie znikniemy, ale... było ok ).
Bangkok jest niesamowitym miastem, do którego byśmy najchętniej wracali co rok. Świątynie, Tuk Tuki, Chinatown, ten tamtejszy smród, ludzie, floating market KOTY i jedzenie street Food

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 13:27 | 05.08.2015

O ja głupia bym zapomniała SIMILIANY !!!!! Piękne wyspy !!!!

pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g303909-d556510-Reviews-Si  milan_Islands_National_Park-Similan_Islands_Phang_Nga_Province.html

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 19:26 | 14.08.2015

Tylko, że od tego roku podrożały niesamowicie, sam snorkling z 1dniową wycieczką to kwota ponad 3000 bahtów od osoby.

piotrsanok dołączył
11.01.2015

piotrsanok 08:22 | 15.08.2015

Similany przebijają wszystko w okolicy tyle ze trzeba jechać na min 2 dni i wtedy jest 1 dzień na spokojne snorkowanie i pływanie po wysepkach - jeżeli ktoś był na 1 dzień to tak jakby nie był wogóle bo spędzi go niemal całego na "transferze"

ludzie którzy byli ze mną polecali też Raya island - ja nie byłem bo zabrakło mi czasu ale myślę ze byli wiarygodni

na Phuket mogę polecić też fantasea show - mi się nawet podobało - ważny jest dosc wybór miejsca na widowni - lepiej upewnić się że ma się dobre

JacekRyd dołączył
08.03.2019

JacekRyd 04:28 | 08.03.2019

Jestem aktualnie na Phuket .Transport na Phuket publiczny jest. są to niebieskie picapy z ławeczkami koszt przejazdu to od 10 do 50 batów zależy od odległości. Co do wycieczek to najlepiej z biur podróży tutejszych obsługujących Rosjan ceny są najlepsze i serwis też.Transfer na lotnisko jest prawie z całej wyspy kosztuje 170 batów.Autobus jeździ co godzinę rusza z Rawi Beach z pod sklepu 7 eleven.Agencja turystyczna Słoń koszt wycieczki 1600 batow

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl