Forum dyskusyjne

Jak zabezpieczyc plecak

kategoria podróże po świecie

Magda i Maciek dołączył
22.01.2014

Magda i Maciek 16:47 | 16.09.2014

Witam ,wybieram sie z rodzina do Tajlandii i mam pytanie odnosnie zapezpieczenia plecakow podczas lotu.
Nie chodzi mi o podpiecie wszystkich paskow tylko o to ze mamy plecaki w ktorych glowna komora nie jest zapinana na zamek ,tylko sciagana za pomoca sznurka i na to klapa na zatrzaski,wiec nie mamy mozliwosci zapiac zadnej malej klodki.
W zwiazku z tym boje sie nie tyle o kradziez czegos z plecaka tylko o to zeby nam czegos nie podrzucono przypadkiem do srodka(slyszalam juz o podrzucanych narkotykach)
Chcialam zapytac jak wy sobie radzicie w takich sytuacjach ?
czy mam sie czego obawiac czy pozostaje nam owiniecie plecakow w folie ?
a co jesli na lotnisku nie bedzie takiej mozliwosci ?

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 19:54 | 16.09.2014

To jest odwieczny dylemat ludzi udających się w tamte strony. Jedni zalecają inni się z tego śmieją, ale jeśli prawda to, co opisuje Kathryn Bonella Jeśli doczekam jutra (to dotyczy akurat Indonezji) to warto zabezpieczać plecaki. Na lotniskach są usługi foliowania pozwala to też uzyskać ubezpieczenie np. gdyby plecak zaginął. Jedni mówią, że tym sposobem stajemy się bardziej podejrzani, ale dla wielu osób jest to komfort psychiczny czują się bezpieczniej. Musiałby się ktoś wypowiedzieć, kto rozpracowuje gangi narkotykowe jak naprawdę jest. Moim zdaniem nie jest to, co zdarza się, na co dzień, ale rożni ludzie są, więc nie można wykluczyć, że takie przypadki chodzą po ludziach.
Tka więc jak czujesz się niepewnie owiń folią na lotnisku plecak.

[konto usuniete] dołączył
03.07.2010

[konto usuniete] 20:15 | 16.09.2014

Ja, podróżując do Birmy, byłam zadowolona z tzw. wora podróżnego:
wisport.com.pl/PL-88,1,pr,shop.html 
Pozdrawiam.

Magda i Maciek dołączył
22.01.2014

Magda i Maciek 07:25 | 17.09.2014

mrcanberra,dokladnie ta ksiazke mialam na mysli,nie chcialabym byc w jej sytuacji

Magda i Maciek dołączył
22.01.2014

Magda i Maciek 07:27 | 17.09.2014

akras swietny pomysl z tym workiem,chyba takie zakupie dla swietego spokoju,dzieki wielkie :)

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 07:48 | 17.09.2014

Hello.
Jakiś czas temu zakupiłem worek podróżny firmy campus zamykany na mocne zamki z obu końców. Można go powiększyć lub zmniejszyć gabarytowo i na 100% zabezpieczyć plecak. Posiada również pas do noszenia na ramieniu, fajna rzecz. Oprócz zabezpieczenia bagażu chroni go także przed zabrudzeniem. Miałem go w Tajlandii, Kenii, Peru.Nepalu.
Z tym podrzucaniem dragów na lotniskach sprawa nie jest nagminna, ja zwróciłbym uwagę bardziej na drobnych złodziejaszków na miejscu, także podczas transportu autobusami, gdy bagaż jest w luku.

strogg dołączył
30.06.2014

strogg 09:58 | 17.09.2014

Można się naczytać książek i wyobrażać wszystkie możliwe nieszczęścia ale moim zdaniem nie ma co popadać w paranoje.
Ja od lat plecaka nie foliuje i nie zapinam na nim kłódek, jedyne co w nim kiedyś przywiozłem bez mojej wiedzy to mały gekon, ale ten sam się podrzucił :) Przy okazji polecam filmiki na you tube jak szybko otwiera się i bez śladu zamyka walizki z zapiętą kłódką...
Inna sprawa, że to co cenne zabieram ze sobą w podręcznym małym plecaku, który mam zawsze przy sobie, w głównym nie mam niczego wartościowego. Również sam plecak po latach wygląda mało zachęcająco do kradzieży.
Incydenty z narkotykami to zupełny margines na tle gigantycznego ruchu turystycznego w Tajlandii, gdzie rocznie przyjeżdża ponad 26 mln ludzi. Więcej o tym pisania na różnych forach niż rzeczywistego problemu. Większe jest prawdopodobieństwo, że rozjedzie cię tuk-tuk, okradną bagaż w autobusie (zwłaszcza tych nie dedykowanych dla turystów) a narkotyki znajdziesz nie w plecaku a w jakimś poczęstunku, po którym cię oskubią. Częste są też incydenty z udziałem policji (prawdziwej jak i fałszywej), wymuszanie kasy pod banalnym pretekstem, choćby nie zapłacenia zawyżonego rachunku w knajpie . Przekręty w ruchu drogowym (zawsze winy jest obcokrajowiec), przy wymianie pieniędzy, płatnościach kartą i jeszcze kilka innych popularnych "atrakcji".
Oczywiście warto wykazać zdrowy rozsądek, oczy szeroko otwarte, nie pozostawiać bagażu bez opieki itd Pamiętajcie jednak, że podróż to ma być przyjemność a nie ciągły stres i obawy.
Dla własnego samopoczucia można plecak ofoliować na lotnisku lub (budżetowa wersja backpackerska ;) ) wsadzić w duży worek na śmieci i okleić taśmą klejącą. Warto pamiętać też, że jak owiniecie plecak łańcuchami a na lotnisku po nadaniu będą chcieli go sprawdzić to albo go wybebeszą albo nie będą mogli otworzyć i nie polecicie...

Podróże Obieżyświatki dołączył
01.07.2014

Podróże Obieżyświatki 10:18 | 17.09.2014

ja zawsze foliuje plecak w tamtych stronach świata. Do tej pory się sprawdzało, ani niczego mi nie podrzucono ;) ani plecak nie został zniszczony

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 15:40 | 17.09.2014

ale plecak musi być zniszczony i brudny,bo plecak świadczy o turyście po za tym taki brudny i podniszczony sugeruje że w środku nie ma nic wartościowego a moja torba ze sprzętem foto to już naprawdę wygląda jak nieszczęście
ostatnio robiłem zdjęcia na weselu przyjaciół po czterech mieś w Azji to bałem się że się pobrudzę o swoją torbę foto zanim do kościoła dotrę
co do Tajlandii to radzę uważać w autobusach bo naprawdę okradają bagaże a jak są pozamykane to zwyczajnie rozcinają

Magda i Maciek dołączył
22.01.2014

Magda i Maciek 15:59 | 17.09.2014

Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc,przejazdow autobusami miejscowymi nie przewiduje,raczej tuk tuki i loty krajowe wiec mamy wieksza szanse ze nie zostaniemy okradzeni.Niestety plecaki nowe ,ladniutkie Tatonki,postaram sie pobrudzic zeby nikogo nie kusily
jeszcze raz wielkie dzieki :)

[konto usuniete] dołączył
16.09.2014

[konto usuniete] 12:22 | 20.09.2014

Jeśli boisz się kradzieży polecam taki sympatyczny gadżet: duetprotag.pl/ 
Ja to testuje na polskich szlakach kolejowych, bo lubię się zdrzemnąć w czasie jazdy. Póki co jeszcze nie alarmował, ale przedtem skosili mnie parę razy więc pewnie nadejdzie dzień w którym Pan stwierdzi, że pomylił przedział ...

lubi dołączył
30.10.2014

lubi 10:30 | 30.10.2014

>Jeśli boisz się kradzieży polecam taki sympatyczny gadżet: duetprotag.pl/ 
>Ja to testuje na polskich szlakach kolejowych, bo lubię się zdrzemnąć w czasie jazdy.
>Póki co jeszcze nie alarmował, ale przedtem skosili mnie parę razy więc pewnie
>nadejdzie dzień w którym Pan stwierdzi, że pomylił przedział ...

No nareszcie! Szukałam podobnego rozwiązania, tzn., nie wiedziałem co by to mogło być, ale funkcje spełniać miało podobne. A tu taki prosty gadżecik :)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 10:43 | 30.10.2014

Ja dostałam od syna siatkę firmy PACSAFE (www.pacsafe.redbird.pl/),  sprawdza się znakomicie. Jednakże podpiszę się pod tym, co napisał Strogg, zdrowy rozsądek jest tu najważniejszy. Ja także wszystko co najważniejsze i najceniejsze (m.inn. ładowarki, sprzęt foto, zmiana ubrania) mam w bagażu podręcznym. Plecak raz zabezpieczyłam otrzymaną siatką, teraz zabezpieczam ją folią (robię to w domu folią kupioną w Leroy Merlin i taśmą), ale siatkę zabieram i nią zabezpieczam plecak w pociągach, mocując do elementów "stałych" wagonu, w hotelach (j.w) w ten sposób zabezpieczając go przed niespodziankami różnymi. I ten sposób polecam, siatka na plecak 80l. waży ok pół kg., kosztuje ok 250,-, ale można sobie zapewnić święty spokój podczas samej podróży.

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 20:54 | 30.10.2014

witam
tak naprawdę to chciał bym sie dowiedzieć w czym niby ma pomóc taka siatka przecież plecak jak będą chcieli to i tak otworzą czy rozetną a przez otwory i tak wyciągną co będą chcieli no może to będzie trochę utrudnione ale i tak nie zabezpiecza twojego plecaka sprawdza się jedynie w pociągach gdzie bagaż masz przy sobie dodatkowo do czegoś przypięty ale nie w sytuacji gdzie oddajesz bagaż do bagażnika autobusu pozdrawiam

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 00:30 | 31.10.2014

no nie, siatka jest z jakiejgoś cudu technologicznego (poczytaj na ich stronie, ja jestem mało techniczna i coś pokręcę). Nikt Ci plecaka tak zabezpieczonego nie złapie na bezczela, a nie każdy złodziej ma w ręku obcęgi, które przecięłyby linki siatki i to po sporych staraniach. Otwory w siatce są na tyle małe, że nawet jeśli ktoś przetnie plecak, to max 2 cm. Siatka pomaga właśnie w takich sytuacjach jak pociągi nocne z niezamykanymi przedziałami czy np w hotelach, gdy zostawiamy bagaż na dłużej. Jasne, że nie ma zabezpieczenia na 100%. Można tu długo toczyć dyskusje, czy potencjalny złodziej nie będzie bardziej zainteresowany plecakiem który jest zabezpieczony podejrzewając ukryte w nim skarby, czy tym luzem sobie stojącym. Każdy ma wybór.

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 13:31 | 31.10.2014

a to spoko, jakoś mnie to nie przekonywało bo na zdjęciach z linka powyżej wyglądało że przez te oczka to ręka śmiało przejdzie a tym bardziej małe złodziejskie rączki Azjatów ;)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 13:52 | 31.10.2014

Nie, absolutnie! Oczka są małe, jakby porównać do czegoś to chyba tak jak bardzo małe jejko kurze, nieprzesuwalne, tzn nie mają regulacji, siatka jest metalowa z jakiejś specjalnej plecionki uniemożliwiającej przecięcie normalnymi cęgami. Firma daje na to gwarancję. Po dobrym naciągnięciu całej siatki i ściągięciu jej linką jest nie do przesunięcia. Linka ściągająca jest dość długa, daje możliwość zaplecenia jej na wewnętrznej częsci plecaka, tej od strony pleców, są specjanie wielkością dopasowane otwory na pas biodrowy, jeśli zaś go schowamy do siatki można je zapleść linką. Linka służy też do ewentualnego mocowania do jakiegoś stałego elementu, np kaloryfera czy siedzenia np w pociągu. Naprawdę pomyślane z głową i dające poczucie zabezpieczenia.
Jasne, że nie ma zabezpieczeń nie do ruszenia, ale w przypadku tej siatki trzeba się jednak natrudzić nieźle więc złodzieja odstrasza.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 13:52 | 31.10.2014

oczywiście JAJKO nie jejko:)))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl