Forum dyskusyjne

prośba o opinie

kategoria podróże po świecie

tomekorlowski dołączył
04.06.2011

tomekorlowski 12:58 | 04.06.2011

Witam,
W sierpniu wybieram się z moją lubą na 3 tygodniowe wakacje do Tajlandii. Jako, że jest to pierwszy mój taki wyjazd (a jej pierwszy za granicę) to chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej – tylko czy się da ?
W związku z tym miałbym do Was prośbę. Zrobiłem bardzo wstępny plan podróży, ale ze względu na fakt iż nie wiem czy on się do czegokolwiek nadaje to byłbym wielce wdzięczny jakbyście mogli pomóc, doradzić lub skorygować co nieco.

8/08 -12/08 - przylot do BKK
- wielki pałac królewski
- China Town
- garnitur
- Red Cross Snake Farm
- farma krokodyli
- Ping Pong Show (sama zaproponowała ;) )
- nocny targ Suan Lum

(nie wiem czy nie za dożo tego jak na pierwsze dni)

od 12/08 – 15/08 - Ko Phangan (pociąg nocny z Bangkoku + prom)
- Full moon party
- nurkowanie

od 15/08 – 18/08 - Krabi
od 18/08 – 21/08 - Phuket
od 21/08 – 24/08 - Bangkok (samolot)
- Ayutthaya
- zobaczyć jakąś galę Muay Thai

25/08 powrót w nocy do WWA

No i pytanie. Czy to w ogóle ma sens, co coś wartego obejrzenia opuściłem, a co warto sobie odpuścić ;p.
Kurczę, myślałem że 3 tyg do jest trochę więcej czasu ;p

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 00:11 | 15.06.2011

skoro jedziesz z dziewczyna to moze zrob sobie kolacje na najwyzszym wiezowcu w Tajlandii - fajne widoki sa ze Sky Tover, a kolacja na dachu Vertigo ;)

Co do pociagu, jak beda wszyscy jechac na to party to aby sie nie okazalo, ze nie bedzie juz biletow, ale jakos dojedziesz, ale miej na uwadze ze w ostatniej chwili bedzie cos trzeba kombinowac.

Fajnie jest tez w Pattaya warto zaliczyc to miasto (zaliczania czegos innego nie mialem na mysli), ale z dziewczyna lepiej sie tam nie wybierac, bedzie sie wkurzac jak Cie panienki beda zaczepiac ;)

Ayutatthaya moze i warte, ale jak interesuja Cie ruiny itd. ja wolalbym jakas wyspe, fale, wode no ale to Twoja decyzja.

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 18:21 | 16.06.2011

Hej. Moje sugestie do wyjazdu sa takie: Odradzam China Town - nie robi aż takiego wrażenia (a nawet jest kłopot ze znalezieniem knajpy) polecam za to wyjazd na pływający targ Damnoen Sudak - fajny klimat kilkadziesiąt km od BKK, oraz dzieknicę Silom-dzielnica rozrywki i fajnych knajp z muzyką na żywo, pozostały program ok, można jeszcze dodać Wat Arun nad brzegiem rzeki - warto. Kompletnie odradzam Pattaya = największy dom publiczny na świecie, wysepki super.
Gratuluję dziewczynie poczucia humoru ( mam na myśli ping pong show), niektóre występujące tam kobitki choć czasem przed emerytura to potrafią naprawdę wieeeeeeeele z siebie wykrzesać :))) Pozdro.

orient.mania dołączył
17.06.2011

orient.mania 05:56 | 17.06.2011

Z Phuketu mozna wyskoczyc na Raya Island , slynna PhiPhi , fajne snorkelingowanie na Coral i Bamboo Island, dla nurkow Similany obowiazkowo .

Pattaya- tak jak napisal poprzednik - dolina, pelno pijanych ruskow z ich dziwkami

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:37 | 17.06.2011

8 - 25 to nie trzy tygodnie, może dlatego mało. Z garniturem radzę uważać, po pierwsze wcale nie jest już tak tanio po drugie w większości wypadków to pic, że robią na miarę - zdejmują z Ciebie miarę a zszywają gotowe i przycięte rozmiarówki, jesli zażyczysz sobie lekką zmianę inną niż skrócenie rękawa czy nogawek to będziesz miał problem.
Pattaya potwierdzam, nie ma po co jechać.

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 08:59 | 17.06.2011

Aha,,, Dla mnie Ayuttaya bardzo fajna. Ciekawy park historyczny a po miasteczku można sympatycznie poruszać się wynajętym rowerkiem (ok.4 PLN/dzień/os). Pamiętam, że bilet na pociąg II kl. kosztował z BKK - 2 PLN (ok.80 km)

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 13:34 | 17.06.2011

no Phi Phi tez polecam. Bedac tam Warto wziac jakas objazdowke po roznych wyspach i nacieszyc oczy widokami ;)

tomekorlowski dołączył
04.06.2011

tomekorlowski 21:10 | 17.06.2011

generalnie nic na siłę. Phuket i Pattaye sobie odpuszczamy bo za dużo ludzi odradza więc nie ma po co się tam pchać. Tak samo garnitur....jako, że z natury jestem bardzo ostrożnym i nieufnym człowiekiem to jak będzie chciał za dużo lub wyczuję kant to najnormalniej wyjdę :)
Ooo a DAMNOEN SADUAK FLOATING MARKET może być całkiem fajny, dzięki :)
Co prawda od 8 do 25 nie ma pełnych 3 tygodni ale to zawsze bliżej nich niż dalej ;)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 22:39 | 17.06.2011

Mi się China Town w Bangkoku podobał bardzo,tak po prostu sobie przejść,co do Pattaya

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:20 | 18.06.2011

Za to w Ayuttaya niestety ja się strasznie nudziłem-wiem,że to bardzo ważne miejsce dla Tajlandczyków ale w sumie nic szczególnego dla mnie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl