Forum dyskusyjne

bilety kolejowe z wyprzedzeniem

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 17:50 | 06.03.2012

w przewodnikach wyczytałem, że nie da się kupić biletów z B do C na stacji A, a jak z kupowaniem przez internet? i z jakim wyprzedzeniem udostępniają jeśli udostępniają opcje kupna???? niestety wypadł mi jeden tydzień i muszę mieć pewność ,że nie utkne gdzieś dłużej niż planuję

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 18:18 | 06.03.2012

Przez internet najtansza opcja, to cena biletu + 25$ za posrednictwo. Sprawdzone osobiscie.

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 22:19 | 07.03.2012

25$ niezależnie czy na dwie osoby czy jedna czy za kazdą osobę

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 00:28 | 07.03.2012

bilety najlepiej kupic z wyprzedzeniem ale bez przesady, hotele czy hostele pomagaja w zalatwieniu biletow za mala oplata( ja placilem 5$) poza tym sa autobusy sypialne wiec to tez jest opcja, www.travelchinaguide.com/china-trains/  to jest link to rezerwacji biletow pociagowych.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 16:00 | 07.03.2012

wystarczy 2-3 dni wczesniej i zawsze sie znajda bilety - jedynie mniejsze stacje np Pingyao nie sprzedaja pewnych rodzajow biletow np. spalnych ale hotele moga wszystko zalatwic za mala oplata. Nie ma problemu i nawet w Chinski Nowy Rok dawalismy rade;-) pozdrawiamy

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 16:21 | 07.03.2012

dzięki , mam jeden etap newralgiczny -przyjazd do Xi"an po 18 tej , a wyjechać do Chengdu chciałem następnego dnia ok 20 i bojam przy poołam

beesmark dołączył
23.06.2012

beesmark 11:02 | 26.06.2012

Ja kupowałem bilety z A do B na stacji C generalnie z wyprzedzeniem 2-3 dni nigdy przez internet. Miejsce się generalnie zawsze znajdzie w hard seacie, w sleeperze nie jest tak wesoło i przeważnie jest zajęty już na 2-3 dni wstecz.

p01i dołączył
23.11.2011

p01i 09:09 | 28.06.2012

bilet kupiony na pociag odjezdzajacy z innego miasta - 10 CNY
dostepnosc w zaleznosci od polaczenia, kupowalismy hardsleepery kilka godzin przed odjazdem i nie bylo problemow...

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 19:11 | 03.07.2012

Wszystko zależy od trasy przejazdu. Generalnie teraz są wakacje i dużo trudniej o bilety pomiędzy atrakcjami turystycznymi - lepiej kupować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

dori-dora dołączył
05.07.2012

dori-dora 14:03 | 05.07.2012

ja w zeszłym tyg wróciłam z chin i jeżeli chodzi o bilety kolejowe to trzeba koniecznie kupować z wyprzedzeniem. W Pekinie 3 dni przed wyjazdem nie było już miejsc w pociągu do Xi'an (chyba ze urządza cię stanie na korytarzu w nocy przez 10 h). My kupowaliśmy bilety w hostelach ale z prowizją od osoby 30 Y albo 40 Y. 3 razy jechaliśmy soft sleeper czyli nasze sypialne przedziałowe czwórki i raz hard sleeper bezprzedziałowe 3 piętrowe kuszetki ale warto tej opcji spróbować. Co do hard seats czyli kto pierwszy ten lepszy patrząc na Chińczyków jak się przepychają nie ma szans na dobiegnięcie do pociągu i zajęcie miejsca. Poza tym tera jest sezon wakacyjny w Chinach a Chińczycy czy to weekend czy w dzień powszedni dużo podróżują. Nie widziałam nigdy wolnych miejsc no może poza Malewem w Szanghaju ale to tylko przejazd 7 minutowy:)

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 19:32 | 07.07.2012

Nie taki hard seet straszny jako go malują. Na bilecie masz numer miejsca i jak zobaczą, że jesteś turystą to schodzą z twojego miejsca. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Dantejskich scen o jakich słyszałam też nie widziałam, ale to pewnie zależy jak się trafi (zupełnie przyzwoicie było 2 dni temu na trasie Guilin-HuangZhou, ale i tak zamieniliśmy bilety na hard sleeper ze względu na problemy zdrowotne mojego towarzysza podróży).

A jeśli chodzi o biura pośrednictwa to tańsze są te chińskie, biorą po 5 Y prowizji od biletu. Rozpoznasz je po charakterystycznym znaczku oznaczającym w mandaryńskim pociąg. Wystarczy przygotować sobie kilka zwrotów lub słówek po chińsku, a najlepiej sprawdzić numer pociągu, cenę, godziny na travelchinaguide.com. Tak przygotowany nie powinieneś mieć też problemu z kupnem biletu na dworcu - wtedy prowizji brak. Czasami może być trudno, ale polecam, bo to niezapomniane doświadczenie.

Ja zawsze kupuję bilety na dworcach, a podróżuję hard sleeperem, bo jest komfortowy i w rozsądnej cenie.

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 19:18 | 07.07.2012

Jest jeszcze jedna metoda - ostatnia deska ratunku - polecana w necie i sprawdzona przeze mnie 2 dni temu. Jeśli bardzo zależy ci na przejeździe na danej trasie, a są już tylko bilety na np. hard seets - bierz je! Najważniejsze to dostać się do pociągu. Potem idziesz do kierownika pociągu - najlepiej do wagonu restauracyjnego, bo tam znajdziesz obsługę i prosisz o zamianę biletu na np. hard sleeper. Oczywiście będziesz musiał dopłacić, ale i tak wyjdzie tyle co w kasie. Jako Biali mamy spore fory. Zrobią wszystko, żeby coś dla ciebie znaleźć - jeśli nie hard to soft sleeper. O tym sposobie czytałam w necie i tak rzeczywiście było w naszym przypadku, musieliśmy tylko poczekać w wagonie restauracyjnym z obsługą jakieś 20 minut - byli przemili i wciskali w nas dziwne chińskie słodycze. No i pamiętaj, że z angielskim u nich kiepsko - najlepiej niech ci ktoś napisze kartkę krzaczkami z prośbą o zamianę biletu. Ja nauczyłam się kilku zwrotów i najważniejszych słówek po mandaryńsku, podpieram się też rozmówkami i translatorem w telefonie - inaczej się nie dogadasz, chyba, że będziesz miał szczęście i znajdziesz kogoś choćby ze szczątkowym angielskim. Pozdro z Szanghaju!

chiny-info.pl dołączył
13.07.2013

chiny-info.pl 14:47 | 14.07.2013

niestety to juz info nieaktualne. Fory byly, ale sie skonczyly. Udalo Wam sie tak 'zagrac' w ktorym roku? Podejrzewam ze jakos 2009-2010 nie pozniej?
pzdr

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl