Forum dyskusyjne

Internet w Chinach

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

szkot dołączył
01.06.2006

szkot 14:59 | 16.04.2013

Proszę o radę tych, którzy ostatnio podróżowali po Chinach. Czy mieliście problem z blokadą internetu? Jakie strony są blokowane? Jak sobie radziliście z Great Firewall of China? Jak myślicie, warto zabierać w podróż tableta, czy raczej bez problemu znajdę kafejki internetowe z naszą klawiaturą w miejscach turystycznych? Z góry dziękuję! Mariusz

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 16:05 | 16.04.2013

Klawiatura jest nasza, bo nie ma innych, ale język jest ustawiony na chiński. Blokowane są strony społecznościowe (nie działa np. Facebook), wyszukiwarki okrojone, ale google chodzi (oczywiście zależy co wpiszesz w wyszukiwarkę). W hostelach w większych miastach (Pekin, Kunming) na ogól internet jest (płatny lub nie w zależności od miejsca), chcesz więcej pisz na priv - byłem listopad-grudzień 2012 na południu (Yunnan) i luty 2013 (Pekin i okolice)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:17 | 16.04.2013

Zabierz tableta albo netbooka. Przy wejściu do kafejki powinieneś okazać chiński ID (nie wiem czy tego przestrzegają, ale taki był wymóg). W hotelach wifi lub kabel jest przeważnie bez problemu. Dla potrzeb turystycznych nie zauważyłem jakiejkolwiek blokady.
Zbyszek

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 00:44 | 17.04.2013

niby 0 problemow
darmowyinternet.net/internet-i-podroze/ 

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 00:45 | 17.04.2013

czemu tutaj linki tak dziwnie się wstawiają
po i należy usunąć spacje

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 20:51 | 21.04.2013

Googla można używać francuskiego lub hongkońskiego. Facebook dostępny jest albo przez bardzo szybkie łącza albo f3.chinoxy albo przez lewe oprogramowanie pokazujące niewidzialne strony (np. silk road). W kafejkach internetowych zgodnie z prawem powinno się okazać paszport, ale w tam gdzie nie ma cudzoziemców mogą o tym nie wiedzieć. W kafejkach strony są blokowane, ale czasem ktoś z obsługi lub obecnych potrafi je ominąć. Największy problem jest z youtubem, bowiem łącza są wolne. W razie dalszych pytań proszę o kontakt na skrzynkę.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 21:40 | 21.04.2013

Golik, w żadnej kafejce nie pokazywałem paszportu, a byłem raczej w miejscach mocno turystycznych. W niektórych miejscach nawet Globtrotera blokowali ...

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 23:31 | 17.05.2013

Wypowiedź skonstruowana jakby polemicznie, ale żadnej sprzeczności z moją wypowiedzią nie ma. Forma nieadekwatna do treści.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 17:25 | 18.05.2013

Golik, nie polemicznie tylko informacyjnie, a już w ogóle nie konfrontacyjnie. Każdy w Chinach musi przez to jakoś przejść, bo łatwo nie jest ...

sthrus dołączył
19.03.2013

sthrus 22:29 | 18.05.2013

Byłam w Chinach październik - listopad 2012, trasa od Hongkongu do Pekinu. Żadnego problemu z netem. Miałam ze sobą swój komp, ale w większości hoteli/hosteli są komputery, z których można za darmo korzystać. oczywiście fb i youtuby blokowane oraz pojedyncze strony ocenzurowane. Mają swoje kitajcowe wersje fb i yt.Blokady fb i yt można obejść wchodząc przez bramkę proxy, dodatkowo w niektórych hostelach/hotelach omijają blokady i mozna normalnie z tych stron korzystać (reklamują się, ze maja dostęp fb).

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 16:12 | 25.05.2013

Dobrze, że udało się doprecyzować stanowiska. Faktycznie od ostatnich dwóch lat coraz więcej pojawia się drobnych utrudnień, nie tylko z resztą w tym obszarze.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 14:59 | 27.05.2013

Mógłby ktoś coś więcej napisać o tych obejściach blokad ...

zelir dołączył
13.03.2011

zelir 23:22 | 26.05.2013

Chiny kontynentalne od Beihai po przez cały Hainan do Shenzhen internet w Hoteleh dostępny najczęściej poprzez kabel , tablet jest przydatny kiedy kupisz sobię kartę . Blokowane wszystko jak powyżej HK i Macau działa wszystko jak w EU :) dane Maj / Czerwiec 2012 , 10 .06 lecę znów więc jeżeli potzrebujesz więcej informacji pisz priv pozdrawiam

[konto usuniete] dołączył
20.07.2012

[konto usuniete] 14:44 | 27.05.2013

W samych hotelach można bez większego problemu korzystać z wi-fi,jednak to zależy od standardy-w tych mniejszych faktycznie będzie możliwość tylko po kablu,zależ też od tego o jakim regionie Chin dokładnie mówimy.

izka111 dołączył
30.05.2013

izka111 09:22 | 30.05.2013

jeśli masz outlooka w laptopie i z tamtad odbierasz/wysyłasz poczte to moze byc problem, Ja tam jestem kilka razy w roku w różnych miastach i zawsze ten sam problem, nie mogę wysłać z outlooka maila, muszę się zalogowac na poczte ze strony dopiero wysyla.Jesli chodzi o hotele to internet (na kabel) jest w każdym hotelu nawet w zapi.. łej dziurze.Lepsze hotele maja kompy na wyposazeniu pokoi
pozdrawiam

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 18:56 | 30.05.2013

O sposobach obejścia zabezpieczeń pisałam razem z kolegą we wcześniejszych wpisach w tym wątku.
Na marginesie polecam artykuł: Study: China’s ‘Great Firewall’ may not actually isolate Internet users www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2013/05/29/study-chi  nas-great-firewall-may-not-actually-isolate-internet-users/

goroh1983 dołączył
06.04.2012

goroh1983 13:27 | 14.06.2013

darmowy freegate jako tako dziala, ale miewa 'humory'. VPN to inna opcja, od 30zl/mc, mi smiga w Chinach az milo, Sporo stron jest poblokowanych, czesto bez wyraznego powodu, zlapane przez roboty 'rykoszetem'. W kafejce powino sie teoretycznie okazac chinski ID ale egzekwowane jest to roznie. wiecej o internecie i chinach tu : www.chiny-info.pl. 
pzdr

Pojechana dołączył
16.09.2013

Pojechana 19:09 | 16.09.2013

O tym na czym polega blokada Internetu w Chinach i jak ją obejść: pojechana.pl/2013/04/great-firewall-of-china/ 

Olek11 dołączył
07.02.2020

Olek11 18:03 | 28.04.2020

Byłem w grudniu w Chinach i w jednym hotelu i jednym hostelu było wifi, także myślę, że to standard.A jeśli chodzi o VPN to różnie to działa, na szczęście miałem aż trzy, raz express działał, raz nord raz astrill, jak coś to można sprawdzić jakieś rankingu w sieci, np. bezpiecznyvpn.pl/vpn-w-chinach/ 

[fb] Mariusz Dzikowski dołączył
21.10.2016

[fb] Mariusz Dzikowski 15:33 | 21.10.2016

Hej,
mieszkam w CN od ponad pół roku- w Pekinie. Dopiero będąc w CN wykupiłemVPNa bez problemów.
Tutaj jest porównanie najlepszych VPN vpn-24.pl/  .
Ja polecam NordVPN chodzi idealnie.
Nie zauważyłam żadnych problemów/spowolnień.

Koszt to 8 dolarów miesięcznie.
Na komputer oraz na telefon.

jarus80 dołączył
31.05.2017

jarus80 12:46 | 31.05.2017

Hmm wątek dość stary, ale może ktos zna jakieś świeże rozwiązania które działają? Bo wyprawa się zbliża, a normalny dostęp do sieci mi potrzebny. Trochę przeszukałem internet i natknąłem się na dość ciekawy artykuł na tej stronie gdzie opisują VPN które radzą sobie z cenzurą w Chinach: www.dobryvpn.pl/artykuly/jak-odblokowac-internet-w-chinach-prz  eglad-vpn-do-chin Ktoś może testował ostatnio przy pobycie w Chinach któreś rozwiązanie?

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 00:17 | 05.07.2017

Czesc
właśnie wrociłam z Chin. Mialam zainstalowany Express VPN, ktory podobno jest najlepszy, czasami jednak chodzil wolno lub wcale.
Chinskie wladze uznaly ostatnio VPNy za nielegalne, ale raczej nikt sie tym nie przejmuje, a juz napewno nikt tego nie sprawdza.

Znajomi też uzywali Green VPN i byli zadowoleni.

Pozdrawiam
Van

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 00:11 | 05.07.2017

Jeśli chcesz żeby wszystkie strony działy to potrzebujesz mieć zainstalowany VPN, ewentualnie możesz próbować się łączyć przez proxy. Z VPN wszystko wolniej działa, ale działa. Fb, Google, sklep play, wszystkie blogi są blokowane, natomiast komunkatory typu what's up, skype działają bez problemu.
Z próbnego VPN możesz korzystac przez 30 dni za free, ale napierw trzeba zaplacic, dopiero po zlozeniu wypowiedzenia zwroca kase. To wazne zeby go sciagnac przed wjazdem do Chin, bo potem moze byc problem. Chociaz wiekszosc mlodych Chinczykow z niego korzysta.

Z kafejki moga Cie wywalic za probe łączenia się z zakazanymi stronami i narazisz na represje właściciela.

Jesli potrzebujesz jeszcze jakichs informacji o Chinach to zapraszam na: mynameiswind.com/category/chiny/ 

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 08:03 | 04.05.2020

Wprawdzie nigdy nie byłem w Chinach ale VPN to VPN. Chyba nie ma sensu płacić za VPN-y skoro mając stały internet w Polsce można sobie postawić swój własny serwer (umożliwia to obecnie większość routerów albo ewentualnie mikrokomputerków w stylu raspberry), wygenerować własne klucze co zajmie max może godzinę i mieć ten problem z głowy.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:57 | 04.05.2020

Dyskutujesz z laską, która ostatnio na forum była 2,5 roku temu. Daj sobie spokój. A VPN bez płacenia spokojnie działa w Chinach, przynajmniej tak było 2 lata temu.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 12:02 | 06.05.2020

Ok racja. Łatwiej byłoby się połapać gdyby wpisy do danego wątku były zawsze ustawione chronologicznie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl