Forum dyskusyjne

PIERWSZA podróż do Chin wątpliwości

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

olgakowal dołączył
13.06.2012

olgakowal 17:29 | 13.06.2012

Za 2 tyg. po raz pierwszy lecę do Chin. prawdę mówiąc będzie to zarazem mój pierwszy międzykontynentalny lot...i mam kilka może dla niektórych osób śmiesznych/dziwnych pytań...ale kto pyta nie błądzi ;)
1 kwestia dotyczy bagażu, a konkretnie jego nadania. Mam wykupiony następujący lot:
Numer rejsu: LH 1939
Odlot: 18:55 - wtorek, 26 czerwca 2012, Triest (TRS), Włochy
Przylot: 20:10 - wtorek, 26 czerwca 2012, Munich - Franz Josef Strauss (MUC), Niemcy (Terminal 2)
Linia lotnicza: Air Dolomiti (EN)
Samolot: ATR 72-500
Czy bagaż, który nadam w Trieste leci bezpośrednio do Szanghaju, czy też muszę odebrać go w Monachium i nadać ponownie:/ ?
2) Ograniczenie wagowe -23kg prawda?
3) Czy mogę przewozić produkty spożywcze typu kawa, słodycze, wino? ( różne opinie słyszałam- typu wino-tak, wędliny-nie..ile osób tyle zdań, a jak jest faktycznie?
4) Ile pieniędzy -orientacyjnie na każdy dzień (mam opłacony już hotel+śniadanie, wiec interesuje mnie reszta wyżywienia, transport, wejściówki)
Wiem ,że jest tego sporo...szukałam informacji na różnych stronach, ale chciałabym poznać opinię osób, które już w Chinach były lub też tam mieszkają...z góry dziękuję za porady i odpowiedzi.

olgakowal dołączył
13.06.2012

olgakowal 17:34 | 13.06.2012

Do pkt 1- tak w całości wygląda mój lot:
Numer rejsu: LH 1939
Odlot: 18:55 - wtorek, 26 czerwca 2012, Triest (TRS), Włochy
Przylot: 20:10 - wtorek, 26 czerwca 2012, Munich - Franz Josef Strauss (MUC), Niemcy (Terminal 2)
Linia lotnicza: Air Dolomiti (EN)
Samolot: ATR 72-500
Monachium (MUC) Do Szanghaj (PVG)
Numer rejsu: LH 726
Odlot: 22:00 - wtorek, 26 czerwca 2012, Munich - Franz Josef Strauss (MUC), Niemcy (Terminal 2)
Przylot: 14:50 - środa, 27 czerwca 2012, Shanghai - Pu Dong (PVG), Chiny (Terminal 2)
Linia lotnicza: Lufthansa (LH)
Samolot: Airbus A340-600

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:52 | 14.06.2012

Olga, musisz uważnie przestudiować bilet lotniczy - ew. ograniczenia co do wagi bagażu są napisane albo na bilecie, albo w ogólnych warunkach przewozu.
Jeśli masz wszystko na jednym bilecie (te wszystkie przeloty) - to bagaż leci do Chin bezpośrednio, 2 godziny, powinni zdążyć przepakować, to zresztą Niemcy tam bagaże na ogół nie giną.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 10:11 | 15.06.2012

Air Dolomiti należy do Lufy. Zawsze możesz do nich zadzwonić i potwierdzić, co z bagażem. Przy odprawie online lub na lotnisku dowiesz się czy dostajesz karty pokładowe na jedno połączenie czy na dwa wtedy powinnaś wiedzieć na sto procent.

olgakowal dołączył
13.06.2012

olgakowal 15:23 | 15.06.2012

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi:)

marta dołączył
07.12.2009

marta 10:55 | 18.06.2012

Jeżeli chodzi o ograniczenie bagażu proszę wziąć pod uwagę czy na miejscu będzie Pani podróżować samolotami, tam może być ograniczenie 15 lub 20 kg. Żywność można przewozić, osobiście przewoziłam również wędliny i nie było problemu. Na miejscu jedzenie jest tanie. Polecam zabrać leki związane z zaburzeniami trawienia.

magic dołączył
10.05.2010

magic 11:32 | 18.06.2012

O lekach to ja powiem tak - najlepiej zabrac wszystkie te ktore moga sie przydac. Oprocz propozycji powyzej zawsze biore cos przeciwko bolowego, jakas aspiryne z witamina C. Woda utleniona lub inny wynalazek gdy sie ktos skaleczy czy tez plastry sa rowniez wskazane.

Na miejscu tez jest latwiej posiadajac leki - mozna czasem pokazac i dostac cos podobnego w aptece. W przypadku chin bedzie to o tyle trudne ze w zaleznosci od miejsca slabo bedzie z czytaniem naszych krzaczkow :)

Pozdrawiam,
-M.

ostatni_taki_bizon dołączył
28.05.2012

ostatni_taki_bizon 11:03 | 25.06.2012

Tu jest sporo informacji, może coś znajdziesz:
www.whynotfly.pl/dla-podroznikow/e-poradnik/poradnik,null,pekin  _PEK,krakow_KRK.html

beesmark dołączył
23.06.2012

beesmark 10:58 | 26.06.2012

Byłem 2 miesiące w Chinach w 2010. Generalnie jest to kraj bardzo tani. Obiad w knajpie dla miejscowych - 5-6 juanów za dychę to już jest nie wiadomo co, piwo - 3 - 4 juany, fajki (dobre) 5 juanów, z miejscówkami jest gorzej - zabytki są dość drogie, wyjazd na wieżowce w Szanghaju przykładowo 100 juanów, mur w Badalingu też dość drogo jakieś 50-100 juanów. Za to pociągi śmiesznie tanie pod warunkiem że jedziesz hard seatem - nie ma co się bać, zjechałem całe wschodnie Chiny tylko i wyłącznie hard seatem, koszt to jest plus minus 20 polskich złotych za 1000 km. Tak przynajmniej było w 2010

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 20:49 | 04.10.2014

Niestety, ceny poszły w górę, a juan się umocnił. Teraz tanie Lanzhou lamian to 8 juanów, często trudno coś trafić poniżej 15 juanów za porcję. Jak jest grupa, to taniej wychodzi, bo porcje są wystarczająco duże, aby wyszło taniej - w Chinach się samemu raczej nie jada.
Leżanki też nie są drogie - około 100-130 juanów za 1000 km, a czasem dobrze się wyspać.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:07 | 04.10.2014

podczas swojej planowanej podróży liczę na maksymalną ilość nocnych przejazdów (pociągi, autobusy) - to podwójna oszczędność: czasu i kasy:)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:34 | 05.10.2014

Spoko, odległości na tyle duże, a czasami przejazdy przez góry powodują, że spokojnie można planować nocne przejazdy

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 20:36 | 12.11.2014

Hej, poniżej kilka informacji o cenach w Chinach, zarówno jeśli chodzi o wyżywienie, jak i zabytki i transport miejski w Pekinie:

Pekin :
Prowizja w kantorze na lotnisku – 30 zł
Taksówka z lotniska do centrum – 60 zł
Nocleg w dobrym hostelu w centrum – 130 zł (65 zł/os) za dobę
Długopis – 1 zł
Metro – 2 Y/os (ok1 zł) za jeden bilet (można na nim mieć dowolną ilość przesiadek)
Autobus – 1 Y/os
Męskie strzyżenie – 50 Y (w zapyziałej uliczce w maleńkim zakładziku o podejrzanym wyglądzie) – drogo, ale świetny efekt

Pekin jedzenie:
Kukurydza gotowana – 1,5 zł
Kawa w Mc Donalds – 5 zł
Obiad w knajpce w dzielnicy hutongów: kurczak z orzechami 28 Y, makaron sojowy 28 Y, ice tea 8Y, Baijiu (ichniejszy alkohol mocny, zazwyczaj destylowany z sorga, moc 40% - 60%) – 15 Y
w sklepie obok hostelu: Piwo 0,6 l - 4 Y, Baijiu 100 ml – 4 Y, woda 1,5 l – 6 Y (stosunkowo drogo w porównaniu do innych napojów)
Kawa w Mc Donalds – 9,5 Y
Placek smażony z ziemniaków Mc Donalds (menu śniadaniowe) – 4 Y
Melon z patyka – 3 Y
Kolacja w knajpce naszej stałej, dzielnica hutongów, niedaleko Tiennanmen: wieprzowina słodko – kwaśna, szpinak na zimno z orzechami, makaron z warzywami, ryż x 2, piwo x 3 – 78 Y (!!!) – około 39 zł za 3 dania i 3 piwa
Na dworcu centralnym Baijiu – 5 Y, Cola 0,5 l – 5 Y
Codzienne śniadanie – kluski z mięsem/warzywami/szpinakiem – 10 Y za porcję (wystarcza dla 2 osób)
Piwo w knajpce śniadaniowej – 5 Y
Jabłka na patyku oblane czymś słodkim (tradycyjny przysmak) – 10 Y
Wodniste lody na patyku – 2 Y
Tofu w sosie z chili i orzechami (tofu gong bao) – 16 Y
Ciastko z nadzieniem z suszonych owoców – 2,3Y
Dziwna kanapka z naleśnika pod Murem – 10 Y
Kiść winogron i 1 banan przy ulicy – 13 Y (kolejna nauczka – najpierw pytać o cenę, dla turysty jest ona jednak znacznie wyższa)
Fasolka szparagowa smażona z chili 18 Y, ryż 2 Y, kurczak z ogórkiem w sosie sojowym 18 Y
Kaczka po pekińsku 88Y, połowa porcji – 50 Y – przekonać się można, że porcja to nie cała kaczka, jak by wskazywała cena, cała porcja to jest tak akurat dla 2 osób, więcej jednak dostaniemy skóry i kości, aniżeli mięsa kaczki
Zestaw w Mc Donalds i KFC w happy hours (11:30 – 14:00) – 15 Y (!!!)

Pekin zwiedzanie:
Świątynia Lamy 25 Y/os
Świątynia Konfucjusza 30 Y/os
Gu Gong bilety studenckie – 20 Y/os
Audioguide w Gu Gong – 40 Y
Tientan – 35 Y/os (studenckie tylko dla Chińczyków)
Wzgórze widokowe nad Gu Gong – 2 Y/os
Chiński mur Badaling – 45Y/os, studenckie 25 Y/os
Pałac Letni – 30Y/os lub 60 Y/os z wejściem do wszystkich zabytków wewnątrz, zniżki tylko dla Chińczyków

Poniżej link to mojego artykułu, w którym jest trochę więcej na ten temat (inne miejscowości):

podroze-rohulko.blogspot.com/2014/05/chiny-ceny.html 

Mam nadzieję, że się przyda :)

sakurako dołączył
24.11.2014

sakurako 12:58 | 26.11.2014

Bardzo przydatne informacje:) dzięki:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl