Forum dyskusyjne

Chiny - podroz z Guangzhou do HK

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 21:44 | 25.03.2015

Witam, w kwietrniu bede na tydzien w Guangzhou. Chcialabym wybrac sie z Guangzhou w piatek ok godz 16-18 do HK - ewentualnie Makao choc chyba wole do HK :-) - pytanie jak to najlepiej zrobic, jak dostac sie z Guangzhou do HK w piatek? Powrot do Europy mam z Guangzhou w sobote o 0:05 tak wiec mam prawie połtorej doby. Pytanka:

1. jak/czym sie najlepiej dostac z Guangzhou do HK
2. czy ktos moze polecic jakis nocleg w HK najlepiej blisko miejsca skad bede ruszac w droge powrotna do Guangzhou
3. co warto zobaczyc w HK - malo czasu - czy po prostu polazic sobie po miescie?

A a propo Guangzhou:

1. co tam warto zobaczyc?
2. może na coś uważać?

Kazde uwagi dla mnie bardzo cenne, nigdy nie bylam w Chinach.

Z gory dziekuje
Beata

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 06:54 | 26.03.2015

Skoro się wybierasz, to pewnie masz wizę chińską dwukrotną ?

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 08:41 | 26.03.2015

Tak, wiza bedzie wielokrotna dla okresu 6 m-cy.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 11:53 | 26.03.2015

Ja bym jechał pociągiem , jest ich mnóstwo, to nieduża odległość, 2 godzinki www.travelchinaguide.com/china-trains/. 
Noclegów w HK jest mnóstwo ,ale drogie, nawet te najtańsze w Chungking Mansions.Miejsce też jest obojętne, bo sieć metra jest bardzo gęsta.
Na pewno połazić po mieście warto, zwłaszcza wieczorem,zajrzeć na Avenue of Stars, wejść/wjechać na Victoria Peak, odwiedzić wyspę Lantau z olbrzymią postacią Buddy,połazić po Lady's Market, odbyć rejs stateczkiem między wyspami, pojeździć najdłuższymi na świecie schodami ruchomymi, przemierzyć Nathan Road...
Guangzhou to gigantyczna hurtownia, wg. mnie jedyne fajne miejsce to bulwar przy Rzece Perłowej Zhujiang river .
Miasto jest bezpieczne, z moich doświadczeń to tylko taka uwaga ,żeby unikać banków( wpłaty/wypłaty) , kolejki są koszmarne, wszystko idzie wolno, większość klientów przynosi walizkę wymietych banknotów i liczenie trwa godzinami.No i na lotnisku , sporo oddalonym od miasta, szukać metra - jest szybkie i stosunkowo tanie , mafia taksówkowa działa sprawnie , ale lepiej jej unikać.
pozdrawiam
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 12:40 | 26.03.2015

>A a propo Guangzhou:
>
>1. co tam warto zobaczyc?
>2. może na coś uważać?

W Kantonie byłem ponad 10 lat temu, ale warto wejść na Pagodę Sześciu Drzew Banianowych (czy Sześciu Banianów). Można tam było wejść na samiutką górę z widokiem na miasto.

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 12:40 | 26.03.2015

Wielkie dzięki za cenne uwagi!

A drogo za hotel w HK to znaczy ile za noc? 100EUR styknie?

Kolega polecal mi statek z Guanga do HK

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 14:24 | 26.03.2015

Rzuć okiem na www.booking.com/  ,www.agoda.com/,http://www.hostelbookers.com/  , w tej cenie na pewno coś znajdziesz.
Z Guangzhou możesz jechać w jedną stronę statkiem , w drugą pociągiem. Kolej w Chinach jest też warta skosztowania :)
Nie wiem , jak teraz , ale parę lat temu ich system płatności nie akceptował innych kart poza chińskimi ( kredytowych), wypłaty z bankomatów bez problemów. Waluta podręczna obojętna, dolary lub euro.
pozdr
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 20:52 | 26.03.2015

Uf....az tak zle z tymi hotelami nie jest.
A wiesz jak dlugo plynie prom z Guan do HK?

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 08:58 | 27.03.2015

Tutaj masz wszystkie połaczenia, także ferry www.chinatouristmaps.com/travel/guangdong/hong-kong-to-guangzho  u.html . Zwróć uwagę , że z centrum Guangzhou do portu Nansha jest 2 godz. jazdy.Sama podróż jest krótka.
pozdrawiam
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 12:48 | 27.03.2015

Musze pogrzebać na tej stronce, bo na szybko nie moge tam znalezc ferry z Guag do HK.
Czyli najpierw musze do Nansha sie dostac z Guang ( 2 godziny ) i potem kolejne 2 godziny statkiem do HK?

A nocleg lepiej na HK island czy na lądzie?

Beata

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 15:43 | 27.03.2015

Przede wszystkim staraj się , aby metro było niedaleko www.travelchinaguide.com/cityguides/hongkong/transportation/met  ro-subway-map.htm. Jak jestem w HK to mieszkam na Mong Kok - Metropark Mongkok Hotel, ale to obojetne. Jak wszędzie - im bliżej centrum tym noclegi droższe.
Jak będziesz potrzebować dalszego wsparcia to pisz na priv, nie każdego może interesować nasza rozmowa :)
pozdr
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:45 | 28.03.2015

Piszcie na forum, właśnie takie wpisy są potrzebne, po co zakładać tysiące wątków. Informacje praktyczne na pewno przydadzą się innym wybierającym się w tamten region. Po to jest to forum.
Pozdrawiam
Zbyszek

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 13:26 | 28.03.2015

Może masz rację, chociaż miałem wątpliwości, czy te informacje nie są za bardzo wycinkowe , dotyczą w końcu tylko stukilometrowego odcinka i nie zainteresują nikogo więcej poza autorką :)
pozdr
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 22:03 | 31.03.2015

Ale mam mętlik w głowie :-) Tak mało czasu a tak duzo bym chciała zobaczyć.

Czyli statkiem to muszę najpierw 2 godziny do portu jechac autem, tak? Chyba na miejscu zobacze jak sie dostać, może moi ludzie z pracy cos zaproponują.

Hotelu tez jeszcze nie zaklepalam :-) Cos tam chyba sie znajdzie, nawet na ostatnia chwile, najwyżej zaplace za niego kokosy :-)

Najgorsze, że nie moge przebookować samolotu....szkoda.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 09:37 | 01.04.2015

Napisz potem , jak wyglądała ta podróż statkiem.Rzeka Perłowa w Kantonie to jeden wielki chemiczny ściek ale Nansha to jest juz w połowie drogi do HKG i płynie się w zasadzie już po morzu ,może i jest to atrakcyjne. Sam HKG jest fascynujący , niestety często smog ogranicza widzialność, więc warto byc kilka dni aby w końcu doczekać się wspaniałych widoków z Victoria Peak lub feerii świateł na wyspie .
Tak czy siak zazdroszczę :)
pozdr
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 21:37 | 05.04.2015

Opisze, trzymajcie kciuki aby udalo mi sie do HK dostac. Bede tam raptem kilkanascie godzin, najchetniej w ogole bym sie nie kladla ale nie dam rady bez spania. Zwlaszcza, ze potem 20 godzin w drodze.....
A propo Victoria Peak - czy tam trzeba jakos wczesniej kupic bilety czy mozna z tzw marszu?

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 09:28 | 06.04.2015

Jak będziesz miała do dyspozycji tylko kilkanaście godzin , to aby dostać się na Victoria Peak najlepszym wyjściem jest skorzystanie z kolejki , bo na piechotę zejdzie ci kilka godzin.Ceny ( sama kolejka i w pakiecie z wejściem na najwyższy taras tutaj www.thepeak.com.hk/en/5_2_3.asp  ). Co prawda kolejka do kolejki też jest nielicha, swoje trzeba odstać. Za pakiet w dwie strony to koszt 83 HKD czyli jakieś 40 PLN, sam taras to 43 HKD (20 PLN)..
Można też dojechać taksówką , opłacalne w kilka osób.
pozdrawiam
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 17:22 | 15.04.2015

Pozdrawiam z Kantonu :-)

Mam pytanko na szybko – jak dlugo zajmuje droga ( co polecacie jako srodek lokomocji ) z Kowloon na wyspe Lantau. Z gory bardzo dziekuje. Beata

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:52 | 16.04.2015

Hej , na Central station wsiadasz do metra linii Tsuen Wan , przesiadasz się na Lai King na metro do Tung Chung, to już Lantau.Tam wsiadasz w kolejkę linową i jesteś na górze . Cena biletu 27 HKD.
Jeśli cos pomyliłem to sprostuj :)
pozdrawiam
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

Beata K dołączył
25.03.2015

Beata K 22:12 | 28.04.2015

Witam, Buddy nie udalo sie zobaczyc brak czasu. Ale VP zaliczona :-) przed 8:00 w w calym Tramie bylo nas moze z 5 osob, lacznie z motorniczym ale jak zjechalismy ok 10;00 to juz byla niezla kolejka. Niestety mlga I smog wiec widocznosc slaba ale I tak warto. Generalnie HK bardzo, bardzo ciekawy I mam nadzieje, ze kiedys bede mogla zagoscic tamna dluzej.
Z Kantonu do HK poplynelismy promem, 300RMB w obie strony ( 1RMB = ok 0,68pln ). W samym Guang tez calkiem, calkiem. Bylismy min na wiezy telewizyjnej, taras chyba na 488m. Przeogromne miasto, pelne kontrastow z fantastycznym jedzonkim :-) Jak ktos ma pytania, prosze smialo. Dziekuje Wam za podpowiedzi przed moim wyjazdem. Beata

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl