Forum dyskusyjne

Ile wziąć pieniędzy na 2 tygodnie

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Rysia dołączył
08.11.2012

Rysia 18:59 | 08.11.2012

Witam!
Niedługo, za tydzień, wybieram się do Chin. Pekin i Kanton. Noclegi, wizę, lot i wszystko inne mam już załatwione. Teraz tylko zastanawiam się ile wziąć ze sobą pieniędzy na 2 tygodnie. Mam przygotowane ok. 300 usd, czyli ok. 1800 rmb. Nie orientuję się niestety do końca we wszystkich cenach. Nie wiem, czy to za dużo pieniędzy, czy za mało. Jest to mój pierwszy raz w Azji :) Bardzo proszę o odpowiedź i cenne rady :)
Pozdrawiam serdecznie,
Rysia

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 12:47 | 09.11.2012

Mało , a nawet bardzo mało.Przelot samolotem z Pekinu do Guangzhou tyle cie wyniesie.A nawet jak to już zapłaciłaś, to koszty życia-transport wewnętrzny, wejściówki,jedzenie i inne przyjemności są porównywalne cenowo z polskimi. Koszty życia w Chinach rosną z dnia na dzień.Pewnie w jakimś super oszczędnym układzie to się uda , ale na wszelki wypadek powinnaś mieć możliwośc wypłaty z bankomatu brakującej ( ewentualnie ) kwoty. Karty kredytowe spoza Chin, z tego co doswiadczyłem sa słabo honorowane .

Rysia dołączył
08.11.2012

Rysia 17:05 | 09.11.2012

Zapomniałam wspomnieć, że jadę tam z grupą i wszystkie koszta transportów wewnętrznych także mamy opłacone :) Jedziemy tam śpiewać i tańcować po kaszubsku ;p Chodzi mi konkretnie o wyżywienie i "indywidualne" przyjemności. Kartę oczywiście ze sobą biorę na wszelki wypadek. Czyli lepiej wziąć więcej pieniędzy?

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 19:40 | 09.11.2012

Jak masz to weź więcej, najwyżej ich nie wydasz :) Na upartego powinno w tej sytuacji wystarczyć, ale jak trafisz na coś atrakcyjnego i zabraknie kasy to stracona okazja będzie ci sie śniła po nocach ... Kanton to dobre miejsce na zakupy a i Pearl Market w Pekinie potrafi zaskoczyć :p

Rysia dołączył
08.11.2012

Rysia 22:48 | 09.11.2012

Dziękuję bardzo za rady! :) Teraz będę jechać spokojnie :D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl