Forum dyskusyjne

Plucie w Chinach

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Hanka1 dołączył
12.12.2007

Hanka1 14:59 | 15.12.2007

Jezeli w nadchodzacych igrzyskach zostanie uzwgledniona nowa dyscyplina- Plucie- to Chinczycy na pewno zdobeda zloty medal. Dziwi mnie fakt, ze nikt nie podjal tego watku. Skala tego zjawiska przerasta wszelkie oczekiwania. Sposob w jaki Chinczycy, bez wzgledu na plec czy wiek, oprozniaja flegme z calego organzimu jest obrzydliwy i frustrujacy. Nie ma mozliwosci ucieczki. Kelnerzy w restauracjach dlubia sobie w nosie, klienci charkaja co pare sekund, kazdy oproznia to co moze w sposob jak najbardziej bezpardonowy.
Moze ktos zna odpowiedz na to zjawisko???

dwarfs7 dołączył
11.12.2007

dwarfs7 13:47 | 16.12.2007

:-))) tak zgadzam się z tym w zupełności, na początku mnie to dziwiło a potem najnormalniej w świecie się do tego przyzwyczaiłam:-) odpowiedzią na to zjawisko jest najnormalniejsza w świecie ...fizjologia, na długo pozostanie mi w pamięci widok Chińczyków pałaszujących wszystko i wszędzie, zapijających jedzenie przegotowaną, najzwyklejszą na świecie wodą, która jak wszyscy wiemy do najsmaczniejszych nie należy :-) dla Azjatów z tej części świata jedzenie to prawdziwa uczta, celebrują ten rytuał na każdym kroku. Nie powinien dziwić więc fakt że poprostu dużo przez to plują :-) druga sprawa-mieszkańcy Pekinu, Shanghaju-najnormalniej w świecie oczyszczają swoje drogi oddechowe, skażone duża ilościa zanieczyszczeń powietrza, nie ma jak smog w Pekinie. Takie jest moje wytłumaczenie, byłam widziałam, nie zraża mnie to osobiście, poprostu z własnej chęci znalazłam się w obcym kraju i na obcym kontynencie. Odmienność obyczajów i zachowań ludzkich musi zostać przez nas zaakceptowana, niektórych rzeczy nie zmienimy:-)pozdrawiam

Hanka1 dołączył
12.12.2007

Hanka1 11:10 | 17.12.2007

To prawda, ze Chinczycy celebruja rytual posilkowania i zwykle robia to w duzym gronie. Podobnie jak Wlosi, z tym ze Wlosi nie maja potrzeby plucia co 2 minuty. Inna kwestia to kampanie spoleczne ukazujace niepoprawnosc tego zjawiska, ktore mialy miejsce juz w 1950 roku. Podobnie jak teraz przed igrzyskami, organizaorzy apeluja o zaprzestanie tego zwyczaju, co swiadczy o swiadomosci, ze to nie tradycja ale najzwyczajniejszy brak kultury.
Jedynym wytlumaczeniem moze byc tylko zanieczyszczenie powietrza, ale i to do konca do mnie nie przemawia.

dariosek dołączył
08.11.2007

dariosek 12:50 | 17.12.2007

Ależ maruda. Hanka1 u mnie w wątku na marudziłaś , że nie lubisz animacji tu znowu narzekasz, pisz co Cię cieszy....

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 18:15 | 17.12.2007

Chińczycy nie tylko plują gdzie popadnie, ale też głośno cmokają i mlaskają podczas jedzenia, nie uznają kolejek - przepychają się do okienek kasowych, przy wsiadaniu do metra, zaraz po otwarciu drzwi rozpoczyna się wyścig, kto pierwszy zajmie miejsce siedzące, przechodząc przez ulicę zupełnie nie zwracają uwagi na czerwone światło itp.
To są ich zwyczaje trzeba się do tego przyzwyczaić. Władze chińskie próbują to zmieniać, ale przy takiej ilości chińczyków trudno ustawić przy każdym jakiegoś policjanta czy strażnika.

dwarfs7 dołączył
11.12.2007

dwarfs7 23:23 | 17.12.2007

nawet "plucie" może być egzotyką hahahah pozdrawiam wszystkich podróżujących, jedno jest pewne gdyby nie ta "odmienność" Chińczyków, tu i teraz nie mielibyśmy o czym podyskutować:-)
Bardzo miło wspominam podróż po Chinach a "niewychowanych" Azjatów uważam za fantastycznych ludzi, chętnie wrócę tam raz jeszcze.... pzdr Aśka

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl