Forum dyskusyjne

pytanie o mape i ubezpieczenie

kategoria podróże po świecie

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 20:04 | 02.11.2016

Moi Drodzy,
Wertuje teraz internet, ale nie wyswietla mi się niestety żadne info.
Mam takie pytanie: Czy na lotnisku w BKK można dostać jakies mapy?
Czy może na miejscu sa jakies tourist information point czy nie ma na co tam liczyc i lepiej kupic bądź sciagnac mape na telefon jeszcze w PL.
Druga sprawa to ubezpieczenie- sledze umowy licznych ubezpieczycieli, ale zapewne Wy doświadczeni, którzy jeździcie po swiecie macie rozeznanie w temacie.
Mianowicie- gdzie dokładnie warto się ubezpieczyć aby ewentualna "sprawa szpitalna " zalatwiona była bezgotówkowo.
Wiem, ze poki jest wszystko ok to każdy jest zadowolony z ubezpieczenia. Również inaczej sprawa się miewa w Europie a inaczej w Tajlandii.
Cos wyjątkowo polecacie???
Jeszcze jedno..
Czy wybierając się z Krabi na Koh Kradan lepiej jest wykupić bezposrednio online (zarezerwować) miejsce na lajbie z tym transferem vanem itp. (znalazłam stronke biura w KohLanta i oni wszystko organizują od A do Z) czy może poczekać i cos pokombinować na miejscu?? Czy szkoda czasu i kombinowania..i lepiej zamowic od razu..?
Z góry dzięki za drogocenne rady!
Pozdrawiam

marta dołączył
07.12.2009

marta 20:29 | 02.11.2016

Cześć,

mapki na lotnisku są dostępne w różnych językach, jest informacja turystyczna, bez problemu wszystko znajdziesz.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie - sprawa indywidualna, nie chcę polecać, bo nie miałam na szczęście okazji by sprawdzić jak działają (AXA miała ciekawe ceny).
Z transferami na miejscu nie powinno być problemu. Online zwykle wychodzi drożej.
Pozdrawiam!

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 20:39 | 02.11.2016

Dziekuje za informacje. Tak myslalam, ze mapy powinny być, no ale coz... co kraj to obyczaj;)
No wlasnie ja tez licze zebym nie musiala sprawdzać jak działa dane ubezpieczenie, ale wole dmuchac na zimne- i jak już mam brac cos, to chce żeby było bezgotówkowe w razie czego.
Hmm... no wlasnie lamie się czy online zamowic czy nie.. Niby online jak zamówisz, to masz już bilet i o nic nie musisz się martwic. Boje się, ze w Ao Nang nie znajdziemy niczego konkretnego- a generalnie wszystkie te lodki chyba ruszają z Trang z tego co wyczytałam.. a do Trang tez trzeba się dostać, co jest już w tym bilecie zapewnione od A do Z. (van plus lodka)
Nie chce potem tracic czasu na szukanie itp. bo wole wcześniej być na wyspach i teraz wlasnie nie wiem już sama..

turystyk dołączył
03.11.2016

turystyk 16:09 | 03.11.2016

Co do ubezpieczenia to mogę polecić coś za rozsądne pieniądze i sporymi sumami ubezpieczenia ,oczywiście obsługa bezgotówkowa , ma specjalną zniżkę w ty TU.
Więcej info na maila.

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 21:58 | 04.11.2016

Co do ubezpieczenia, to NIE polecam PZU. Ja miałam to nieszczęście, że w Bangkoku musiałam skorzystać ze szpitala i w PZU nie byłam wstanie rozliczyć się bezgotówkowo. Nie pomagało dzwonienie na infolinie, osoby tam pracujące okazały się niekompetentne, nawet nie wiedziały, że firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie podróżnicze. Ostatecznie musiałam płacić wszystko ze swojej kieszeni. Na szczęście mocno obniżyli mi cenę i zapłaciłam "tylko" 1000 zł.

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 12:09 | 05.11.2016

>Co do ubezpieczenia, to NIE polecam PZU. Ja miałam to nieszczęście, że w Bangkoku
>musiałam skorzystać ze szpitala i w PZU nie byłam wstanie rozliczyć się bezgotówkowo.
>Nie pomagało dzwonienie na infolinie, osoby tam pracujące okazały się niekompetentne,
>nawet nie wiedziały, że firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie podróżnicze.
>Ostatecznie musiałam płacić wszystko ze swojej kieszeni. Na szczęście mocno obniżyli
>mi cenę i zapłaciłam "tylko" 1000 zł.

Dzieki wielkie za informacje. To jest wlasnie dla mnie konkret,tego czego potrzebuje, bo takie gadanie, ze " super miałam ubezpieczenie bo NIC się nie stało" to jest na nic. Wszystko jest fajnie jak się nic nie dzieje, a jak się już podzieje to wlasnie takie kwiatki wychodzą. Tak z ciekawości to był ten Wojazer??
Podobno Allianz ma bezgotówkowe..ale musze zasiegnac tematu glebiej.
Wielkie dzięki za informacje!

tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 20:33 | 05.11.2016

>Co do ubezpieczenia, to NIE polecam PZU. Ja miałam to nieszczęście, że w Bangkoku
>musiałam skorzystać ze szpitala i w PZU nie byłam wstanie rozliczyć się bezgotówkowo.
>Nie pomagało dzwonienie na infolinie, osoby tam pracujące okazały się niekompetentne,
>nawet nie wiedziały, że firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie podróżnicze.
>Ostatecznie musiałam płacić wszystko ze swojej kieszeni. Na szczęście mocno obniżyli
>mi cenę i zapłaciłam "tylko" 1000 zł.

Ubezpieczenie podróżnicze jest jak loteria. Jak się nic nie dzieje to jest ok, ale jak trzeba skorzystać to zaczynają się cyrki. Z własnego doświadczenia mogę napisać, że wyższa cena za polisę, gwarantuje bezproblemowe załatwianie spraw. Ja zwykle korzystam z porównywarek, ale po wybraniu oferty i uważnym przestudiowaniu umowy, zawsze dzwonie, by się dopytać o najważniejsze rzeczy. Po dostarczeniu rachunków już w Polsce nie chcieli Ci wypłacić odszkodowania w PZU?

www.tajlandia.org/tajlandia-jakie-ubezpieczenie/ 

adik356 dołączył
09.04.2014

adik356 11:24 | 10.06.2017

Jeśli chodzi o ubezpieczenie to poczytaj sobie o polisie Bezpieczny Powrót. Uważam, że będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. To ubezpieczenie wykupuje się na rok. Jeśli często jeździsz to kupujesz razi masz z głowy następne 12 miesięcy. Koszt niewielki 252 zł, a działa prawie na całym świecie (z wyłączeniem Polski, Arktyki, Antarktydy i Grenlandii). Bezpieczny Powrót ochroni Cię w bardzo szerokim zakresie - np. koszty leczenia, koszty powrotu do Polski, koszty OC i inne. Rzuć okiem na ten produkt.

ilona72 dołączył
28.11.2016

ilona72 09:20 | 27.06.2017

Ja miałam styczność z tą polisą. W zasadzie o większości rzeczy wspomniałeś/aś. Ja od siebie mogę dodać, żer polisa Bezpieczny Powrót chroni także osoby, które podczas wyjazdów uprawiają sporty ekstremalne. Aktualnie obejmuje ok. 40 dyscyplin. No i Bezpieczny Powrót to polisa z PZU - kupić można u pośrednika iExpert, ale gwarantem ubezpieczenia jest firma o stabilnej pozycji.

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 00:17 | 29.06.2017

Ja również polecam ubezpieczenie z AXA. Mają dobre oferty, na szczęście nie korzystałam z usług szpitalnych.

Mapki na lotnisku - teoretycznie są, ale jest to liczba policzalna więc najczęściej "się juz skończyły" więc polecam zabrać z sobą mapki podrokowane z różnych stron internetowych.

Dojazd z Krabi - absolutnie do pozostawienia na miejscu. Są to stricte turystyczne miejsca z szeroką oferta przejazdów tuktukami, autobusami i innymi rikszami za pare dźęgów więc nie ma co robić rezerwacji-to Azja nie Europa.

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 19:31 | 07.07.2017

Tajlandia jest swietnie przygotowana na obsluge turystow, wszystko zalatwisz na miejscu. Miedzy agancjami turystycznymi jest wielka konkurencja i latwo wynegocjowac dobra cene. Przez Internet na pewno duzo wiecej zaplacisz. Wiec to raczej kwestia tego czy chcesz oszczedzic czas czy pieniadze.

Ja mam Planete Mlodych jako ubezpieczenie, ale jeszcze nic mi sie nie stalo, zebym musiala z niej korzystac. To wynik researchu, a nie dowiadczenia, ze akurato takie ubezpiecznie wybralam.

Mapy sa wszedzie, tylko idz do oficjalnego office tourism, bo na lotnisku jest wiele stoisk, ktore chca cos wcisnac, a to prawdiwe ma najlepsze mapy

Jakbyś potrzebowala jeszcze jakiegoś info to się polecam: mynameiswind.com/category/tajlandia/page/2/ 

Pozdrawiam
Van

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl