Forum dyskusyjne

pytanie o mape i ubezpieczenie

kategoria podróże po świecie

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 20:04 | 02.11.2016

Moi Drodzy,
Wertuje teraz internet, ale nie wyswietla mi się niestety żadne info.
Mam takie pytanie: Czy na lotnisku w BKK można dostać jakies mapy?
Czy może na miejscu sa jakies tourist information point czy nie ma na co tam liczyc i lepiej kupic bądź sciagnac mape na telefon jeszcze w PL.
Druga sprawa to ubezpieczenie- sledze umowy licznych ubezpieczycieli, ale zapewne Wy doświadczeni, którzy jeździcie po swiecie macie rozeznanie w temacie.
Mianowicie- gdzie dokładnie warto się ubezpieczyć aby ewentualna "sprawa szpitalna " zalatwiona była bezgotówkowo.
Wiem, ze poki jest wszystko ok to każdy jest zadowolony z ubezpieczenia. Również inaczej sprawa się miewa w Europie a inaczej w Tajlandii.
Cos wyjątkowo polecacie???
Jeszcze jedno..
Czy wybierając się z Krabi na Koh Kradan lepiej jest wykupić bezposrednio online (zarezerwować) miejsce na lajbie z tym transferem vanem itp. (znalazłam stronke biura w KohLanta i oni wszystko organizują od A do Z) czy może poczekać i cos pokombinować na miejscu?? Czy szkoda czasu i kombinowania..i lepiej zamowic od razu..?
Z góry dzięki za drogocenne rady!
Pozdrawiam

marta dołączył
07.12.2009

marta 20:29 | 02.11.2016

Cześć,

mapki na lotnisku są dostępne w różnych językach, jest informacja turystyczna, bez problemu wszystko znajdziesz.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie - sprawa indywidualna, nie chcę polecać, bo nie miałam na szczęście okazji by sprawdzić jak działają (AXA miała ciekawe ceny).
Z transferami na miejscu nie powinno być problemu. Online zwykle wychodzi drożej.
Pozdrawiam!

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 20:39 | 02.11.2016

Dziekuje za informacje. Tak myslalam, ze mapy powinny być, no ale coz... co kraj to obyczaj;)
No wlasnie ja tez licze zebym nie musiala sprawdzać jak działa dane ubezpieczenie, ale wole dmuchac na zimne- i jak już mam brac cos, to chce żeby było bezgotówkowe w razie czego.
Hmm... no wlasnie lamie się czy online zamowic czy nie.. Niby online jak zamówisz, to masz już bilet i o nic nie musisz się martwic. Boje się, ze w Ao Nang nie znajdziemy niczego konkretnego- a generalnie wszystkie te lodki chyba ruszają z Trang z tego co wyczytałam.. a do Trang tez trzeba się dostać, co jest już w tym bilecie zapewnione od A do Z. (van plus lodka)
Nie chce potem tracic czasu na szukanie itp. bo wole wcześniej być na wyspach i teraz wlasnie nie wiem już sama..

turystyk dołączył
03.11.2016

turystyk 16:09 | 03.11.2016

Co do ubezpieczenia to mogę polecić coś za rozsądne pieniądze i sporymi sumami ubezpieczenia ,oczywiście obsługa bezgotówkowa , ma specjalną zniżkę w ty TU.
Więcej info na maila.

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 21:58 | 04.11.2016

Co do ubezpieczenia, to NIE polecam PZU. Ja miałam to nieszczęście, że w Bangkoku musiałam skorzystać ze szpitala i w PZU nie byłam wstanie rozliczyć się bezgotówkowo. Nie pomagało dzwonienie na infolinie, osoby tam pracujące okazały się niekompetentne, nawet nie wiedziały, że firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie podróżnicze. Ostatecznie musiałam płacić wszystko ze swojej kieszeni. Na szczęście mocno obniżyli mi cenę i zapłaciłam "tylko" 1000 zł.

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 12:09 | 05.11.2016

>Co do ubezpieczenia, to NIE polecam PZU. Ja miałam to nieszczęście, że w Bangkoku
>musiałam skorzystać ze szpitala i w PZU nie byłam wstanie rozliczyć się bezgotówkowo.
>Nie pomagało dzwonienie na infolinie, osoby tam pracujące okazały się niekompetentne,
>nawet nie wiedziały, że firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie podróżnicze.
>Ostatecznie musiałam płacić wszystko ze swojej kieszeni. Na szczęście mocno obniżyli
>mi cenę i zapłaciłam "tylko" 1000 zł.

Dzieki wielkie za informacje. To jest wlasnie dla mnie konkret,tego czego potrzebuje, bo takie gadanie, ze " super miałam ubezpieczenie bo NIC się nie stało" to jest na nic. Wszystko jest fajnie jak się nic nie dzieje, a jak się już podzieje to wlasnie takie kwiatki wychodzą. Tak z ciekawości to był ten Wojazer??
Podobno Allianz ma bezgotówkowe..ale musze zasiegnac tematu glebiej.
Wielkie dzięki za informacje!

tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 20:33 | 05.11.2016

>Co do ubezpieczenia, to NIE polecam PZU. Ja miałam to nieszczęście, że w Bangkoku
>musiałam skorzystać ze szpitala i w PZU nie byłam wstanie rozliczyć się bezgotówkowo.
>Nie pomagało dzwonienie na infolinie, osoby tam pracujące okazały się niekompetentne,
>nawet nie wiedziały, że firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie podróżnicze.
>Ostatecznie musiałam płacić wszystko ze swojej kieszeni. Na szczęście mocno obniżyli
>mi cenę i zapłaciłam "tylko" 1000 zł.

Ubezpieczenie podróżnicze jest jak loteria. Jak się nic nie dzieje to jest ok, ale jak trzeba skorzystać to zaczynają się cyrki. Z własnego doświadczenia mogę napisać, że wyższa cena za polisę, gwarantuje bezproblemowe załatwianie spraw. Ja zwykle korzystam z porównywarek, ale po wybraniu oferty i uważnym przestudiowaniu umowy, zawsze dzwonie, by się dopytać o najważniejsze rzeczy. Po dostarczeniu rachunków już w Polsce nie chcieli Ci wypłacić odszkodowania w PZU?

www.tajlandia.org/tajlandia-jakie-ubezpieczenie/ 

adik356 dołączył
09.04.2014

adik356 11:24 | 10.06.2017

Jeśli chodzi o ubezpieczenie to poczytaj sobie o polisie Bezpieczny Powrót. Uważam, że będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. To ubezpieczenie wykupuje się na rok. Jeśli często jeździsz to kupujesz razi masz z głowy następne 12 miesięcy. Koszt niewielki 252 zł, a działa prawie na całym świecie (z wyłączeniem Polski, Arktyki, Antarktydy i Grenlandii). Bezpieczny Powrót ochroni Cię w bardzo szerokim zakresie - np. koszty leczenia, koszty powrotu do Polski, koszty OC i inne. Rzuć okiem na ten produkt.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl