Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pyrland Uszba Expedition 2012 > GRUZJA


Pyrland Uszba Expedition 2012 Pyrland Uszba Expedition 2012 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie GRUZJA / - / Poznań / Pyrland Uszba Expedition 2012Głównym celem naszej wyprawy jest zdobycie jednej z najtrudniejszych i powszechnie uważanej za najwspanialszą górę Kaukazu - Uszbę. Posiada ona dwa wierzchołki - północny 4696 m n.p.m. oraz południowy 4710 m n.p.m., rozdzielone głęboką przełęczą. Sama góra położona jest w zachodniej części Kaukazu Centralnego, w całości leży po gruzińskiej stronie granicy.

Uszbę atakować będzie zespół w składzie: Marcin Przybył, Maciej Adamczewski.

Marcin korzystać będzie z transportu lotniczego, aby dostać się do stolicy Gruzji - Tbilisi, a następnie transportem lokalnym dotrze na miejsce akcji górskiej.

Maciej Adamczewski będzie podróżował najprawdopodobniej tylko drogą lądową, mając na celu zdobycie w pierwszej połowie sierpnia góry Kazbek (5 047 m n.p.m.). Kolejnym celem tej, po części samotnej, wyprawy będzie Elbrus, jeśli uda się przekroczyć granicę rosyjsko-gruzińską. Obecnie poszukiwany jest towarzysz na pierwszą część podróży.

Celem naszej wyprawy jest propagowanie realizacji własnych marzeń oraz rozbudzanie podróżniczych pasji. Mamy nadzieję na rozpowszechnienie nietuzinkowego sposobu spędzania wolnego czasu w górach wysokich oraz wspinaczki lodowej.

Bardzo ważnym elementem naszej podróży jest podróżowanie z koncepcją - ustalenie istotnego celu podróży, do którego realizacji się dąży, tak aby podróż nie polegała tylko na swobodnym przemieszczaniu się.

Wyprawa ta da nam możliwość przeżycia niesamowitej przygody, a następnie podzielenia się wrażeniami z szerokim gronem odbiorców.

Zdobywanie gór wysokich wywołuje zawsze uczucia patriotyczne, również my mamy nadzieję na zatknięcie polskiej flagi na szczycie wierzchołka Uszby, Kazbeka oraz Elbrusa. Przekroczenie granicy gruzińsko-rosyjskiej dla osób spoza WNP jest obecnie niemożliwe, bądź bardzo utrudnione - mimo to wierzymy, że uda się dotrzeć drogą lądową również do Elbrusa.

Bardzo ważnym celem wyjazdu jest zdobycie doświadczenia oraz rozpoznanie rejonu działalności górskiej przed atakiem zimowym Uszby w roku 2013 lub 2014. Do tej pory jest to góra niezdobyta zimą - bardzo wiele wypraw po prostu nie podołało, ze względu na trudności techniczne czy też pogodowe.

Już niedługo ciąg dalszy informacji o wyprawie!

W miarę możliwości w trakcie, a na pewno po będziemy publikować serię artykułów z każdego etapu podróży :)

Zdjęcia

GRUZJA / - / Poznań / Pyrland Uszba Expedition 2012

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl