Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

WYJAZD DO RUMUNI > RUMUNIA


meticas meticas Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie RUMUNIA / PÓŁNOCNA RUMUNIA / SAPANTA / PÓŁNOCNA RUMUNIA I MIEJSCOWOŚCI NAD MORZEM

Naszą podróż do Rumunii zaczynamy 12.08.2011. Przed nami 9 dni zwiedzania. Pierwszy przystanek mamy na Węgrzech – piękne miasto Tokaj. Spacer, podziwianie widoków i odpoczynek przed dalszą drogą. Wjeżdżamy do Rumuni, pierwsze miasto na naszej trasie to Satu- Mare. Kierujemy się na północ do Sapanty – by zobaczyć słynny „Wesoły cmentarz” – bilet 4 leje. Po drodze spotykamy kobiety w strojach regionalnych. Dalej ruszamy przez Viseu de sus do Campulung Moldovenesc, tam robimy pierwszy nocleg w Rumunii. Hotele tanie po 80 leji za pokój dwuosobowy – czyste, ładne. Większość hoteli, w których nocowaliśmy, była nowa, zadbana, możemy je polecić z czystym sumieniem. Sami mieliśmy obawy przed wyjazdem co nas tam czeka, ale Rumunia zrobiła na nas naprawdę pozytywne wrażenie. Ruszamy dalej, naszym celem jest Constatna nad Morzem Czarnym. Wieczorem osiągamy nasz cel. Po drodze mijając miejscowości Braila i Fetesti. Co ciekawe Rumunia ma bezpłatną autostradę, płaci się tylko za przejazd mostem nad Dunajem – opłata 5 leji. Co nas zaskoczyło to, to że na wsiach prawie przed każdym domem jest ławka, na której często przesiadują domownicy. Bardzo fajnie to wygląda, jak się przejeżdża prze taką wioskę i nasuwa się refleksja, ze nie przesiadują oni przed telewizorem, tylko wolą swoje towarzystwo. Constatnta wieczorem zakorkowana i nieprzejezdna, postanawiamy noclegu poszukac gdzieś indziej. Zatrzymujemy się w koncu w hotelu w Euforia Sud z widokiem na Morze Czarne. Tu odpoczywamy kilka dni, korzystamy z kąpieli słonecznych i morskich. Plaża jak w Sopocie w sezonie – oblegana, ludzi bardzo dużo. Za to piwo po 1,5 – 2 leje, jedzenie tańsze niż w Polsce, szczególnie arbuzy. W Euforia Sud z jednej strony jest Morze Czarne a z drugiej słone jezioro, nad którym jest ośrodek, gdzie można zażyć kąpieli i okładów z czarnego błota. Postanowiliśmy zobaczyć inne plaże i przenieśliśmy się na południe do Vama Vasche – 3 km od granicy z Bułgarią. Miejscowość typowo turystyczna, szczególnie upodobana przez młodzież. Woda inna – widać lazurowe zatoczki. Po nabraniu sił nad morzem i złapaniu lekkiego koloru, ruszamy w dalszą drogę.

MIŁE WRAŻENIA PO POBYCIE W RUMUNI

Zdjęcia

RUMUNIA / PÓŁNOCNA RUMUNIA / SAPANTA / RUMUNIA / - / DROGA / EKOLOGICZNY TRANSPORTRUMUNIA / - / EUFORIA SUD / PYSZNA PIZZARUMUNIA / - / SFANTA MONASTIRE VORONET / MONASTYR

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl