Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Z BIUREM CZY BEZ BIURA- podróże bliskie i dalekie. > EGIPT


nitkaska nitkaska Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Hura! Udało się! Po wielu latach inwestowania w dzieci, finansowanie różnych takich tam niezbędnych wydatków, wmawiania sobie, że NIE MOGĘ, spędzania każdej wolnej chwili na działce u przyjaciół (skądinąd wspaniałej!) udało się! Zaczęłam podróżować!

Jak dziś pamiętam dzień, gdy podjęłam decyzję o pierwszym wyjeździe. Pod koniec wakacji w 2009 roku okazało się że zapłacono mi za zajęcia które prowadziłam cały rok. Nie zastanawiałam się ani chwili, pojechałam do biura podróży i kupiłam wycieczkę na rejs po Nilu z tygodniowym wypoczynkiem w Hurgadzie. Jakaś była promocja, zapłaciłam naprawdę mało, wystarczyła mi kasa którą dodatkowo zarobiłam. Wyjazd miał być w ferie zimowe, kierunek wybrałam klasyczny, pamiętając jak koleżanka namawiała mnie na taki wyjazd. A ja ciągle nie mogłam…
W końcu nadszedł ten dzień i po kilku godzinach lotu i zakwaterowaniu w dość obskurnym hoteliku (wybrałam najtańszą opcję) znalazłam się na plaży pod palmą z drinkiem w ręku. Siedziałam tam sama i myślałam, że w Polsce jest mróz, śnieg, zawieja, zamiecie a ja siedzę sobie w EGIPCIE!!!I nawet nie myślałam, że wieje wiatr i że w sumie to marznę Byłam tak rozemocjonowana, że mówiłam do siebie na głos „UDAŁO MI SIĘ! JAKA JA JESTEM SZCZĘŚLIWA!”
Przygoda się zaczęła. Rejs świetny, atrakcją wycieczki była Ola Szwed, która podróżowała wraz z rodzicami razem z naszą grupą. Ja przeszczęśliwa (choć niekoniecznie z powodu Oli która w tamtym czasie wyskakiwała nawet z lodówki, poza tym, że takie atrakcje to dla mnie nie atrakcje ), ciągle nie mogąca uwierzyć w swoje szczęście. Wtedy, na tym statku, a potem w Hurgadzie postanowiłam, że żeby nie wiem co – ja muszę w te zimowe ferie wyjeżdżać! A jak da radę to kiedy się da! Nie wiedziałam dokąd, nie byłam pewna czy zdobędę pieniądze, nie wiedziałam ile muszę ich mieć. Ale wiedziałam, że skoro tym razem dałam radę to znaczy, że mogę. Wtedy uwierzyłam, że marzenia się spełniają. Wspominałam słowa mojej mamy, która zawsze mi powtarzała, że wspomnienia i realizacja marzeń to najważniejsze w życiu. Że wartości materialne są nieważne, jeszcze większy dom, jeszcze lepszy samochód.

To co zobaczymy zostaje na całe życie, wspomnień nie zabierze nam nikt.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl