Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Sydney, co warto zobaczyć > AUSTRALIA


Mala Goska Mala Goska Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie AUSTRALIA / Sydney / Sydney / SydneyDla mnie Sydney to nieudane połączenie tradycji z nowoczesnością. Na starych budynkach dosłownie dobudowane są nowe, które pasują do nich tylko kształtem. Wygląda to okropnie.

Zwiedzanie chciałyśmy zacząć od Sydney Harbour Bridge – australijskiego cudu architektonicznego i technicznego. To jeden z największych mostów łukowych na świecie i najszerszy w swojej kategorii (ma 49 metrów szerokości). Wykonany ze stali, betonu i granitu most waży ponad 50 tys. ton. Jego długość wynosi 1150 metrów, a najwyższy punkt znajduje się 134 metry nad powierzchnią wody. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Wszyscy bardzo nam polecali tzw. BridgeClimb, czyli przejście po schodach po łuku mostu. Cała impreza (wejście, wypożyczenie specjalnego kombinezonu, jedno zdjęcie i film) kosztuje ok. 228 AUD. Wszystko trwa ok. 3,5 godz. Podobno niezapomniane przeżycie. Można też wejść na „punkt widokowy” za jedyne 11 AUD, skąd widać Operę oraz miasto. Polecam.
Więcej na http://swiatoczamigoski.blog.pl/sydney-co-warto-zobaczyc/

Na zwiedzenie Sydney wystarczy jeden dzień, chyba, że chce się pojechać do zoo, akwarium czy na którąś z plaży, wtedy trzeba zaplanować na to jeszcze dzień czy dwa.

Zdjęcia

AUSTRALIA / Sydney / Sydney / Sydney

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl