Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Navarra - po polsku > HISZPANIA


Cauliflower Cauliflower Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie HISZPANIA / Navarra / Navarra / NavarraNavarra, niewielka prowincja w północno-wschodniej Hiszpanii, znana jest głównie wielbicielom wina i pielgrzymom przemierzającym Camino de Santiago.

Nie ma tu piaszczystych plaż, które przyciągają rzesze turystów, stąd rzadko można przeczytać o niej w folderach biur turystycznych. Navarra ma jednak wiele do zaoferowania.

Stolica prowincji – Pamplona – raz w roku zapełnia się turystami. W lipcu do miasta ściągają tłumy z całego świata, by wziąć udział w rozsławionej przez Hemingwaya fieście – San Fermín. Przez pozostałą część roku znajdziesz tu spokój, pozwalający rozkoszować się zróżnicowaną przyrodą i łagodnym klimatem.

Skrajne tereny Navarry dzieli zaledwie 150 kilometrów odległości, a mimo to, na tym niewielkim kawałku ziemi zobaczymy zarówno księżycowy krajobraz spalonej słońcem pustyni Bardenas Reales, jak i zielona wzgórza i wilgotne lasy; pokryte przez dużą część roku śniegiem Pireneje i wyrzeźbione przez rzeki, głębokie kaniony. W miastach o historii sięgającej Cesarstwa Rzymskiego, hiszpański styl życia przeplata się z kulturą baskijską. Urok zwiedzania potęguje doskonała gastronomia i wina pochodzące z licznych winiarni.

Postaram się przybliżyć te nieznane zakątki, przedstawić lokalne tradycje i skusić kulinarnymi wyrobami tutejszej ziemi.
Zapraszam do poznawania Navarry na stronie https://www.facebook.com/NavarraPoPolsku

Zdjęcia

HISZPANIA / Navarra / Navarra / Navarra

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl