Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W drodze. Maroko > MAROKO


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Tafroute / Tafraute / Tafraute Ciąg dalszy relacji z Maroka

Ruszamy w kierunku wybrzeża! Po drodze zatrzymujemy się, żeby zobaczyć jedną z większych atrakcji Maroka – Wąwóz Todra.
Następnie udajemy się w kierunku Tafraoute. Porośnięta gajami oliwnymi droga do Tafraoute jest niezwykle malownicza.
W przewodniku wyczytaliśmy, że jedną z atrakcji w okolicy jest „błękitny las” – dzieło sztuki belgijskiego artysty. Wcale nie zamierzaliśmy szukać tego miejsca, bo co może być nadzwyczajnego w kilku skałach pomalowanych farbą. Jednak jadąc już w stronę Tiznitu przypadkiem natknęliśmy się na drogowskaz kierujący w stronę owego dzieła sztuki. Stwierdziliśmy, że nie mamy nic do stracenia, więc skręciliśmy. Same kolorowe skały nie zachwyciły nas jakoś specjalnie, ale okolica była tak piękna, że ciężko to opisać w słowach. Zdjęcia też tego nie oddają.
Drogi w Maroku są w bardzo dobrym stanie. Krajobrazy po drodze są urzekające i bardzo różnorodne a ich nieodzownym elementem są tradycyjne marokańskie ksary i kasby.
Drogi są zazwyczaj albo proste na kilkadziesiąt kilometrów, albo tak kręte, że jadąc w nocy Paulina trzymała w ręku gpsa i informowała Michała o ostrych zakrętach.
Nie raz przez drogę, którą jechaliśmy przechodziło stado wielbłądów, owiec, kóz, czy osłów. Raz uparte osły zrobiły taką blokadę, że musieliśmy niemal w nie wjechać, żeby ustąpiły. Na szczęście obyło się bez ofiar.

cdn

Zdjęcia

MAROKO / Tafroute / Tafraute / Tafraute MAROKO / Tafroute / Tafraute / TafrauteMAROKO / Tafroute / Tafraute / Tafraute - błękitny lasMAROKO / - / - / drogi w MarokuMAROKO / - / - / drogi w Maroku

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl