Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Motocyklowe Odkrywanie Świata - Afryka > MAROKO


Wyprawa_Afryka2013 Wyprawa_Afryka2013 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Afryka / Afryka / Motocyklowe Odkrywanie Świata - AfrykaPrzygotowania do samotnej wyprawy motocyklowej przez północno-zachodnią część Afryki. Cała trasa liczy ok 18tyś km i zostanie pokonana motocyklem BMW r1100rt

Mam na imię Krzysztof, 43 lata, pochodzę z Bydgoszczy (właściwie Myślęcinek k/ Bydgoszczy). Daleka wyprawa motocyklowa była moim marzeniem od zawsze. Przez pewien czas wydawało mi się, że "zdobycie" Afryki na motocyklu jest poza moim zasięgiem. Dlaczego? Nie wiem... tak mi się wydawało. Jednak czas, żeby dołożyć absolutnie wszelkich starań do osiągnięcia tego celu. Więc zabieram się do pracy. Czasu trochę jest, ale mimo wszystko muszę się śpieszyć ... bo czas płynie szybko :-).
Planuję wystartować 12 sierpnia 2013. Powrót? Wrzesień..... dokładnego terminu nikt nie jest w stanie przewidzieć. Sądzę, że cała wyprawa powinna zając ok 40 dni. Będzie to samotna wyprawa - tylko motocykl, Afryka i ja :-). Cała trasa obejmuje (wg wstępnych wyliczeń) ok. 18000km i biegnie przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Senegal, Gambię, Gwinea Bissau, Gwinea, Sierra Leone, Mali, ponownie Mauretania, Sahara Zachodnia, Maroko ... i wjazd do Europy. Powrót do Polski tym razem przez południowe wybrzeże Hiszpanii i Francji. Następnie Włochy, Austria, Czechy .... i do "Ojczyzny" :-). Przebycie tej trasy będzie stanowiło wytyczenie niewielkiej pętli afrykańskiej .... niewielkiej, bo Afryka to ogromny kontynent! Jest ona drugim pod względem wielkości kontynentem (ok. trzy razy większym od Europy) i niesie ze sobą bardzo dużo (mam nadzieję!) niespodzianek. W pewnej piosence są zawarte słowa "Afryka dzika, dawno odkryta" .... chcę się przekonać czy faktycznie tak jest. Liczę na prawdziwą przygodą, poznanie ciekawych ludzi i miejsc. Jako pracownik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mam również nadzieję, że moja wyprawa zaowocuje nawiązaniem współpracy między UKW i odwiedzonymi przeze mnie afrykańskimi uniwersytetami (np. University of The Gambia).

Zdjęcia

MAROKO / Afryka / Afryka / Motocyklowe Odkrywanie Świata - Afryka

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl