Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Uciec od Agadiru. Czyli tam, gdzie nie ma turystów > MAROKO


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Maroko / Sidi Ifni / Niebiesko-białe miasteczkoCiąg dalszy relacji z Maroka

Po paru dniach intensywnego nadrabiania kilometrów postanawiamy odpocząć trochę nad oceanem. Ocean Atlantycki do ciepłych raczej nie należy, tym bardziej w lutym, więc o kąpanie raczej odpada, ale spacery wzdłuż wybrzeża to coś co bardzo lubimy. Celowo omijamy przereklamowany i plastikowy Agadir, do którego zawożą turystów wszystkie biura podróży. Kierujemy się do oddalonego od Agadiru o jakieś 170 km na południe małego miasteczka Sidi Ifni, które naszym zdaniem jest o wiele ciekawszą alternatywą. W samym miasteczku nie ma zbyt wiele atrakcji, jednak niedaleko znajduje się Legzira – jedna z najładniejszych plaż Maroka. Plaża słynie z olbrzymich łuków skalnych, które przecinają ją w kilku miejscach. Miejsce przepiękne, a turystów prawie nie ma – (wszyscy siedzą przy hotelowych basenach w Agadirze popijając drinki w ramach all inclusive) Takie miejsca uwielbiamy! Idealne na spacer wzdłuż wybrzeża!

Następnym naszym celem jest Essaouira. Jednak po drodze zaliczamy jeszcze kilka innych plaż. Plan jest następujący – rano, kiedy jest jeszcze dość zimno, nadrabiamy kilometry. Około południa robimy długi odpoczynek na plażę i zwiedzanie, a pod wieczór, kiedy słońce zajdzie – kolacja i dalej nadrabiamy kilometry. Odwiedzamy Taghazout Beach i Paradise Beach, które poleca nam pewien człowiek pracujący na budowie niedaleko Agadiru przez który przejeżdżamy.

Przed samą Essaouirą zatrzymujemy się też na pięknej, dość mocno oddalonej od głównej trasy plaży w Sidi Koukhi. Miejsce piękne, a także mało popularne wśród turystów.


cdn

Zdjęcia

MAROKO / Maroko / Sidi Ifni / Niebiesko-białe miasteczkoMAROKO / Maroko / Sidi Koukhi Beach / Plaże MarokaMAROKO / Maroko / Taghazout Beach / Plaże MarokaMAROKO / Maroko / Legzira Beach / Plaże Maroka

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl