Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Essaoira > MAROKO


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Essaouira / medina / W medinieciąg dalszy relacji z Maroka

Po całodniowej jeździe z Tiznitu z krótkimi postojami na szybkie plażowanie i zabawą na przypadkowo napotkanych wydmach, wieczorem dotarliśmy do Essaouiry. Po wjechaniu do miasta z racji późnej godziny od razu rozpoczęliśmy poszukiwania noclegu. Oczywiście najważniejszym kryterium jak zawsze była dla nas cena. Niestety nadmorskie, portowe miasteczka mają to do siebie że często zaglądają tutaj turyści, co idzie w parze z wyższymi cenami noclegów. Po około godzinie i odwiedzeniu kilku hoteli udało nam się znaleźć coś odpowiedniego dla nas i naszej kieszeni. Oczywiście nie obyło się bez standardowej negocjacji ceny, ale to standard w tych rejonach świata, a z czasem można to już traktować jak swego rodzaju zabawę. Zostawiamy bagaże i ruszamy na wieczorny rekonesans po mieście. Naszym celem jest miejscowa medina, gdyż właśnie tam w godzinach wieczornych najbardziej tętni życie.

Po dotarciu do mediny, naszym oczom ukazały się wąskie gwarne uliczki, na których można było kupić praktycznie wszystko od jedzenia przez pamiątki, przyprawy po różnego rodzaju marokańską odzież. Nasz spacer zwieńczyliśmy kolacją w miejscowym „fast-foodzie”, wcześniej przegryzając pyszne smażone krewetki. Wieczorna przechadzka uliczkami Essaouiry pozwoliła nam niewątpliwie zachłysnąć się klimatem tego portowego miasteczka.

cdn

Zdjęcia

MAROKO / Essaouira / medina / W medinieMAROKO / Essaouira / medina / W medinieMAROKO / Essaouira / medina / W medinie

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl