Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Bliskie spotkanie z marokańską policją > MAROKO


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Maroko / Maroko / Autem po Maroku 1ciąg dalszy relacji z Maroka

Początkowo droga mijała nam spokojnie. Na „prawie” autostradzie kilometry uciekały nam bardzo szybko. Jednak jakieś 100km przed Marrakeszem spotkała nas mała niespodzianka. Wyjeżdżając z za zakrętu zobaczyliśmy na swojej drodze policjanta, który wymownym ruchem ręki nakazał nam zjechać na pobocze. W samochodzie zapanowała mała konsternacja. Za bardzo nie wiedzieliśmy za co zostaliśmy zatrzymani i co będzie dalej. Przed wyjazdem czytaliśmy wiele forów, porad i blogów osób, które podróżowały po Maroku i w jednej chwili przypomniały nam się porady chłopaków z Paragonu z podróży, żeby podczas kontroli policji włożyć klikadziesiąt MAD-ów w dokumenty. Szybka, choć trochę chaotyczna dyskusja. Co robimy? Wkładamy pieniądze w dokumenty? Ile? Pierwszy raz jesteśmy w takiej sytuacji… Panowie policjanci już zaczynają z nami rozmowę, kiedy niezdarnie, na ich oczach wkładamy do paszportu 50 MAD. W miarę poprawną angielszczyzną jeden z nich prosi nas o dokumenty. Zaczyna tłumaczyć, że przekroczyliśmy prędkość o bagatela 9km/h!!! Jechaliśmy 89km/h na ograniczeniu do 80km/h, co skutkuje mandatem 300MAD, (ok. 150zł). Paulina patrzy na pana policjanta uśmiechając się do niego szeroko i mówi, że przecież 9km/h, to tyle co nic, że w Polsce za takie przekroczenie nikt by nas nie zatrzymał i że nie wiedzieliśmy, że w Maroku jest inaczej. Pan policjant jest nieugięty i pokazuje nam wypisane już mandaty. Dodaje, że gdybyśmy przekroczyli prędkość o 7km/h to nie zatrzymaliby nas. Odpowiadamy, że to już nasze ostatnie dni w Maroku i jak zapłacimy 300 MAD mandatu, to już nie będziemy mieli za co jedzenia kupić. Obiecujemy, że już będziemy jeździć przepisowo. Cała ta konwersacja, samych nas zaczyna już trochę bawić. Paulina sięga do głowy po kolejne pomysły, żeby jakoś wybrnąć z konieczności zapłacenia mandatu. Próbuje z patentem „na studenta”, który też często skutecznie wykorzystywaliśmy (jakby nie było doktorant – też student). Pokazuje swoją międzynarodową legitymację studencką ISIC. Policjanci z każdej strony oglądają kartę ISIC, czytając z zaciekawieniem wszystkie zawarte w niej Informacje. Zaczynają wypytywać o studia i o to co najbardziej podoba nam się w Maroku. Po kilkuminutowej pogawędce oddali nam dokumenty, puścili oczko, i życzyli szerokiej drogi. Odjeżdżając z miejsca „zbrodni”, w lusterku zauważyliśmy że policjanci zamiast wrócić do swoich obowiązków, przez dłuższą chwile stali na środku drogi i machali nam na pożegnanie. Otwieramy paszport, a w nim – nieruszone 50 MAD. Całkiem sympatyczna ta marokańska policja. Pełni wrażeń ruszyliśmy w dalszą drogę. Cała ta sytuacja na pewno na długo zapadnie nam w pamięci.

Zdjęcia

MAROKO / Maroko / Maroko / Autem po Maroku 1

Dodane komentarze

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2013-08-30 15:08:28

Miałem podobne zdarzenie, z tym że w moim przypadku było to wyprzedzanie na podwójnej ciągłej traktora (jechał tak coś z 15 na godzinę), a po wyprzedzeniu okazuje się, że stoi policjant. Skończyło się jak w waszym przypadku - miłą pogawędką i życzeniem szerokiej drogi ...

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl