Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Essaouira cd > MAROKO


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Essaouira / Essaouira / Port w EssaouirzeDalsza część relacji z Maroka

Z samego rana ruszyliśmy w stronę portu, który bardzo chcieliśmy zobaczyć. Sam port chociaż mocno zaniedbany, to jednak bardzo urokliwy. Kolorytu nadawał mu wszechobecny niebieski kolor ,na który malowane były łódki, wózki i inny osprzęt portowy. Całość dawała niesamowity efekt.Następnie udaliśmy się do mediny. Zobaczyliśmy te same uliczki, którymi przechadzaliśmy się dzień wcześniej wieczorem, jednak w promieniach południowego słońca wyglądały one zupełnie inaczej. Było na nich jeszcze bardziej kolorowo, a w powietrzu dało się wyczuć woń różnego rodzaju przypraw, których ilość mogła spowodować zawrót głowy. Obiad, składający się ze świeżych ryb i owoców morza, pozwolił nam jeszcze bardziej poczuć klimat tego małego atlantyckiego portu. Essaouira spodobała nam się najbardziej ze wszystkich odwiedzonych w Maroku miast. Małe, urokliwe miasteczko portowe, w którym nie ma aż takiego natłoku turystów jak np. w Marrakeszu. Można tu poczuć i zobaczyć to, czego szukaliśmy przyjeżdżając do Maroka – wąskie uliczki pełne kolorowych straganów, kramiki pełne owoców morza i soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy. Miejsce zdecydowanie godne polecenia! Jeśli będziemy jeszcze kiedyś w Maroku – chętnie tu wrócimy!

cdn

Zdjęcia

MAROKO / Essaouira / Essaouira / Port w EssaouirzeMAROKO / Essaouira / medina / Port w EssaouirzeMAROKO / Essaouira / medina / Port w EssaouirzeMAROKO / Essaouira / Essaouira / Port w EssaouirzeMAROKO / Essaouira / Essaouira / Port w Essaouirze

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl