Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Kuldiga – tam, gdzie czas się zatrzymał > ŁOTWA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie ŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / KuldigaZapraszamy na ciąg dalszy wyprawy po krajach nadbałtyckich.

Z Lipawy kierujemy się w stronę stolicy Łotwy. Zanim tam jednak dotrzemy robimy postój w jednym z bardziej malowniczych miejscowości na Łotwie…
Kuldiga to mała, pełna czaru osada, położona nad rzeką Venta. Znajdziemy tam piękny wodospad i stare miasto, które wydaje się być przeniesione z poprzedniej epoki.

Wodospad Ventas Rumbas, o wysokości zaledwie 2m, nie należy może do najwyższych na świecie. Wodospad rozciąga się się na całej szerokości rzeki Venta liczącej 249 m i jest tym samym najszerszym wodospadem w Europie.Wodospad w całej okazałości podziwiać możemy ze starego ceglanego mostu pochodzącego z 1874 r.
Przechodząc na drugą stronę mostu udajemy się na krótki spacer po okolicznym parku i starym mieście. Czas naprawdę zdaje się zatrzymał się tu dziesiątki lat temu. Dawne czasy przypomina drewniana zabudowa miasta, która zachowała się z XVIII i XIX wieku. Z miejsca tego bije niesamowity spokój. Zdecydowanie warto było się tu na chwilę zatrzymać.


cdn

Zdjęcia

ŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / KuldigaŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / KuldigaŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / KuldigaŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / KuldigaŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / Kuldiga

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl