Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Zjadłem Marco Polo – Posmakuj Azji > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Dajmy się porwać w podróż śladami Marco Polo. Być może opowieść Krzysztofa Samborskiego zachęci Was do wyruszenia we własną wędrówkę po Azji :-) Miło nam było objąć najnowszą książkę Bezdroży patronatem medialnym!

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się w styczniu publikacja pt. Zjadłem Marco Polo Krzysztofa Samborskiego.

Autor mówi o sobie, że jest dziennikarzem; już nie turystą, ale jeszcze nie podróżnikiem. Od lat zauroczony krajami azjatyckimi, postanowił obudzić w czytelnikach ciekawość świata i urzec ich dziką i autentyczną Azją Centralną.

Krzysztof Samborski zabiera nas w podróż po Kirgistanie, Tadżykistanie, Afganistanie i Chinach; szlakiem azjatyckiego stepu, w stronę majestatycznych gór i w odwiedziny do serdecznych ludzi spotkanych po drodze. Jak pisze w książce, miejsca te bezpowrotnie się zmieniają i Azja Centralna nie jest już taka sama. „I nie chodzi o to, że cywilizacja zaasfaltuje wspaniałe szutrówki, bo wiem że nie zdoła przekształcić całych gór” – mówi autor – „Zmienią się jednak mieszkający w nich ludzie, a to oni, jeszcze bardziej niż rzucająca na kolana natura, sprawiają, że właśnie ta część Niebieskiej Planety jest dla mnie najpiękniejsza.”

Czytelnicy będą mieli okazję posłuchać opowieści o książce i o Azji Centralnej na kilku spotkaniach z autorem. Najbliższe z nich organizowane przez Klub Podróżników Śródziemie odbędą się w Krakowie 3 lutego (Piwnica pod Baranami) oraz w Rzeszowie 10 lutego (Stary Browar). Kolejne spotkanie 20 lutego w Warszawie (Południk Zero).

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/zjadlem-marco-polo-kirgistan-tadzykistan-afganistan-chiny-krzysztof-samborski,beazjc.htm

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / POLSKA / --- / --- / POLSKA / --- / --- / POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl