Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Teksas w Polsce Ludowej > POLSKA


Golik Golik Dodaj do: wykop.pl
recenzje książek

Zdjęcie POLSKA / Warszawa / Starówka / Kryptoreklama kulturowego misz-maszuMałgorzata Szejnert, „My, właściciele Teksasu, Reportaże z PRL-u”, Znak 2013

Czasem warto przemieścić się w czasie i przestrzeni, ale niekoniecznie zbyt daleko. W podróż po Polsce okresu socjalizmu zabiorą czytelnika reportaże Małgorzata Szejnert. Zapewne starsi czytelnicy dużo lepiej czują klimat minionej epoki. Wydaje mi się, że książkę tę należałoby polecić „młodszym towarzyszom”, którzy PRL-u nie pamiętają, za to karmieni są ekstremalnie różnymi jego obrazami – raz przerażającego ”komunizmu”, innym razem – „Misiem” Barei. W reportażach nie ma fajerwerków i nie obfitują one w niespodziewane zwroty akcji, w czym jednak tkwi ich siła, gdyż mogą pomóc w mniej uproszczonym opisie tamtych realiów. Warto też zajrzeć do nich dla bon motów, jak ten zacytowany we wstępie przez Mariusza Szczygła: „mentalność ludzka jest bez granic”. A poza tym, czyż nie jest intrygujące jak wyglądał „Kraków nieznany” czy też jak Polacy starali się o spadek w tytułowym Teksasie?

Dla dużych i małych, zdrowych i chorych.

Zdjęcia

POLSKA / Warszawa / Starówka / Kryptoreklama kulturowego misz-maszu

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl