Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Perła Polskich uzdrowisk. > POLSKA


Podróżnikświat Podróżnikświat Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Beskid Sądecki. / Krynica Zdrój. / Pijalnia Wszystkim wielbicielom polskich uzdrowisk polecamy relację z Beskidu Sądeckiego i jego okolic.

Krynica Zdrój perłą górskich uzdrowisk

Krynica Zdrój to niezwykle malownicze uzdrowisko o szczególnych walorach klimatycznych, leczniczych i turystycznych. Posiada ponad 13 tys. miejsc noclegowych zarówno dla kuracjuszy, jak
i turystów pragnących połączyć zdrowy wypoczynek z aktywnymi formami spędzania czasu. Jest to miejsce niezwykłe, wręcz magiczne. Można podziwiać malowniczo usytuowane wille i domy wypoczynkowe w otoczeniu bogatego drzewostanu. Miejscem odwiedzanym szczególnie chętnie jest Góra Parkowa. Łagodne podejście i przepiękny widok na okoliczne góry zachęca do spacerów, a gdy jest się już na szczycie, trudno nie zatańczyć przy żywej muzyce.
Kolejnym chętnie odwiedzanym miejscem jest Park Zdrojowy. Łagodny szum potoku, zabytkowe pensjonaty, malowniczo usytuowane fontanny, pomniki Nikifora i Adama Mickiewicza to nie jedyne atrakcje. Uliczny gwar i hałas komunikacyjny przepływają górą i nie zakłócają spokoju, a licznie ustawione ławeczki zapraszają do wypoczynku.
Zieleń i ciekawa architektura, wspaniały klimat, lecznicze wody tworzą miejsce, do którego pragnie się wracać wielokrotnie.
Krynica Zdrój to również wspaniała baza wypadowa dla uprawiania turystyki górskiej zarówno na terenie Polski jak i Słowacji. Nie sposób nie odwiedzić wodospadów Zimnej Wody w Wysokich Tatrach czy nie skorzystać z kąpieli termalnych. Górskie krajobrazy zachwycają pięknem ukształtowania terenu-surowe ośnieżone skały, huk wodospadu przypominają, że górami należy się zachwycać, ale traktować z szacunkiem, bo bywają groźne. Strona polska oferuje ciekawe trasy wycieczkowe- idąc od Góry Krzyżowej do Jaworzyny Krynickiej i dalej przez Wierchomlę można nasycić się urokiem naszych gór.
Kolejną atrakcją są sąsiadujące z Krynicą miasteczka. W Muszynie podziwiamy ogrody zmysłów, rezerwat lipowy i pięknie usytuowane na zboczu góry, wieczorem malowniczo oświetlone, ruiny zamku. Tylicz zaprasza do odwiedzenia Golgoty, gdzie w skupieniu przeżywa się religijne uniesienie.
Pobliskie góry latem zapraszają do uprawiania turystyki pieszej a zimą narciarstwa. A gdy zmęczony wędrowiec zapragnie chwilę odpocząć, to z zachwytem obejrzy malowniczo położone drewniane cerkwie wspaniale wkomponowane w scenerię gór.


Jeden z nielicznych Polskich kurortów do którego wracam co roku od początku lat 70-dziesiątych i wracać będę,innych zachęcam również do spędzenia tam chociaż 14-dni urlopu.

Zdjęcia

POLSKA / Beskid Sądecki. / Krynica Zdrój. / Pijalnia POLSKA / Beskid Sądecki. / Krynica Zdrój. / Deptak - centrum Krynicy.

Dodane komentarze

jolantaposiak@interia.pl dołączył
11.10.2013

jolantaposiak@interia.pl 2014-01-01 19:40:48

Tak o Krynicy Zdroju mógł napisać jej wielki miłośnik podzielam tę opinię

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl