Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nowy numer magazynu KONTYNENTY! > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Magazyn 10 grudnia ukazał się nowy, siódmy już numer magazynu "Kontynenty". Znajdziecie w nim kolejne reportaże i relacje z podróży oraz wyjątkowe fotografie.

Osoby nagrodzone w Konkursie Foto "Natura w obiektywie podróżnika" przez cały 2014 rok będą miały możliwość zaczytywania się w kolejnych numerach magazynu Kontynenty.

Pozostałym Globtroterkom i Globtroterom, którzy lubią dobre relacje, reportaże i solidną porcję podróżniczych inspiracji polecamy najnowszy numer Kontynentów!

W wydaniu m.in.:

- Małgorzata Rejmer - "Piękna i przeklęta". Albania w oczach młodej pisarki. Czy to jest kraj, w którym warto urodzić się kobietą? Autorka tekstu jest laureatką nagrody im. Teresy Torańskiej za "Bukareszt. Kurz i krew" w kategorii najlepsza książka.

- Jacob Aue Sobol - "Wymiana". Galeria fotografii z podróży koleją transsyberyjską - i nie tylko - wybitnego fotografa, jedynego Duńczyka w legendarnej fotograficznej agencji Magnum.

- Mariusz Wilk, "Dom Bouviera". Wybitny pisarz - podróżnik polski rusza ze swego domu w rosyjskiej Karelii, by odwiedzić dom wybitnego podróżnika - pisarza szwajcarskiego. I dzieli się z czytelnikiem swoimi fascynacjami.

- Magdalena Skopek - "Planeta Atka. Perturbatio". Autorka nagradzanej "Dobrej krwi" - niezwykłej, osobistej,
przepełnionej baśniowością opowieści o dwumiesięcznym pobycie u Nieńców na Półwyspie Jamałskim, tym razem opisuje postsowieckie miasto-widmo w legendarnej Kołymie.

- Jarosław Mikołajewski - "Lampedusa. Dziura do Europy". Poruszający reportaż z włoskiej wyspy, do której przybywają nielegalnie uchodźcy z Afryki. Autor - poeta, tłumacz literatury włoskiej, podąża tropem zwykłych mieszkańców wyspy.

- Izabela Meyza - "Ukryte życie martwej sarny" . Jak wygląda Puszcza Białowieska po drugiej, wschodniej stronie? Po co Łukaszence obwodnica Puszczy? Dlaczego nie można jej zwiedzać indywidualnie? Obraz z bliskiego, ale jakże odległego świata

- Marcin Jamkowski - "Uboga córa Egiptu". Piramidy, faraonowie, tajemnice zaginionych na pustyni i zapomnianych królestw i współcześni Indiana Jonesowie - historyczno-archeologiczno-przygodowa relacja z Nubii, czyli Sudanu.

- Marcin Kydryński - "Kamień, serce, Afryka. Opowieść miłosna". Osobiste wyznania wędrowca lirycznego o 20 latach swego podróżowania do Afryki.

- Colin Thubron - "To jest Tybet - jestem w Tybecie". Fragment książki jednego z największych żyjących pisarzy-podróżników, która w Polsce ukaże się wiosną przyszłego roku.

Nowe "Kontynenty" dostępne są w punktach sprzedaży prasy, a także w wersji cyfrowej na Publio.pl, w sklepie Google Play i AppStore.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Magazyn

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl