Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nowy numer magazynu KONTYNENTY! > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Magazyn 10 grudnia ukazał się nowy, siódmy już numer magazynu "Kontynenty". Znajdziecie w nim kolejne reportaże i relacje z podróży oraz wyjątkowe fotografie.

Osoby nagrodzone w Konkursie Foto "Natura w obiektywie podróżnika" przez cały 2014 rok będą miały możliwość zaczytywania się w kolejnych numerach magazynu Kontynenty.

Pozostałym Globtroterkom i Globtroterom, którzy lubią dobre relacje, reportaże i solidną porcję podróżniczych inspiracji polecamy najnowszy numer Kontynentów!

W wydaniu m.in.:

- Małgorzata Rejmer - "Piękna i przeklęta". Albania w oczach młodej pisarki. Czy to jest kraj, w którym warto urodzić się kobietą? Autorka tekstu jest laureatką nagrody im. Teresy Torańskiej za "Bukareszt. Kurz i krew" w kategorii najlepsza książka.

- Jacob Aue Sobol - "Wymiana". Galeria fotografii z podróży koleją transsyberyjską - i nie tylko - wybitnego fotografa, jedynego Duńczyka w legendarnej fotograficznej agencji Magnum.

- Mariusz Wilk, "Dom Bouviera". Wybitny pisarz - podróżnik polski rusza ze swego domu w rosyjskiej Karelii, by odwiedzić dom wybitnego podróżnika - pisarza szwajcarskiego. I dzieli się z czytelnikiem swoimi fascynacjami.

- Magdalena Skopek - "Planeta Atka. Perturbatio". Autorka nagradzanej "Dobrej krwi" - niezwykłej, osobistej,
przepełnionej baśniowością opowieści o dwumiesięcznym pobycie u Nieńców na Półwyspie Jamałskim, tym razem opisuje postsowieckie miasto-widmo w legendarnej Kołymie.

- Jarosław Mikołajewski - "Lampedusa. Dziura do Europy". Poruszający reportaż z włoskiej wyspy, do której przybywają nielegalnie uchodźcy z Afryki. Autor - poeta, tłumacz literatury włoskiej, podąża tropem zwykłych mieszkańców wyspy.

- Izabela Meyza - "Ukryte życie martwej sarny" . Jak wygląda Puszcza Białowieska po drugiej, wschodniej stronie? Po co Łukaszence obwodnica Puszczy? Dlaczego nie można jej zwiedzać indywidualnie? Obraz z bliskiego, ale jakże odległego świata

- Marcin Jamkowski - "Uboga córa Egiptu". Piramidy, faraonowie, tajemnice zaginionych na pustyni i zapomnianych królestw i współcześni Indiana Jonesowie - historyczno-archeologiczno-przygodowa relacja z Nubii, czyli Sudanu.

- Marcin Kydryński - "Kamień, serce, Afryka. Opowieść miłosna". Osobiste wyznania wędrowca lirycznego o 20 latach swego podróżowania do Afryki.

- Colin Thubron - "To jest Tybet - jestem w Tybecie". Fragment książki jednego z największych żyjących pisarzy-podróżników, która w Polsce ukaże się wiosną przyszłego roku.

Nowe "Kontynenty" dostępne są w punktach sprzedaży prasy, a także w wersji cyfrowej na Publio.pl, w sklepie Google Play i AppStore.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Magazyn

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

02-03
Wymarzone Filipiny

El Nido położone w północnej części filipińskiej wyspy Palawan, od dawna było jednym z moich podróżniczych marzeń. Czy wyobrażenia znalazły potwierdzenie w świecie rzeczywistym? Jeśli chcesz znać odpowiedź na tak postawione pytanie, to poświęć kilka chwil na przeczytanie tego artykułu.

02-02
Dotknąć przyrody Afryki

Są miejsca na świecie, gdzie główną atrakcję stanowią zabytkowe budowle, ale są też takie, gdzie największą atrakcją jest przyroda. Bez wątpienia do tych drugich należy Republika Południowej Afryki.

02-01
Znikająca Wenecja...
12-28
Promuj swojego bloga na Globtrote...
12-23
Boże Narodzenie w Betlejem...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>