Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Norwegia, sierpień 2013 - tydzień pod namiotem > NORWEGIA


bronisz bronisz Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie NORWEGIA / Telemark / Seljord / Norwegia 2013 - Seljord - budynek w stylu norweskimRelacja z wyprawy pod namiot do Norwegii w 2013 w sierpniu.

NORWEGIA - tydzień pod namiotem, sierpień 2013

Zdjęcia: Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - budynek w stylu norweskim, NORWEGIA
Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - budynek w stylu norweskim, NORWEGIAW sierpniu 2013 wybraliśmy się z żoną na wyprawę do Norwegii. Kraj ten zainteresował nas nie ze względu na możliwość dużego zarobku, ale przez swoją dziką przyrodę. Ze względu na krótki okres pobytu (tydzień) padło na samolot jako na najszybszy środek transportu. Bilety w dwie strony dla dwóch osób kosztowały ok. 420zł. Było to linia Wizzair. Wysokie ceny, jak i chęć sprawdzenia się spowodowały, że postanowiliśmy być samowystarczalni, zarówno pod względem mieszkania jak i wyżywienia. Jedynie miejscowy transport miał być z przypadku – autostop. Wyposażeni w dwa plecaki, mapę ruszyliśmy z rana na lotnisko.
Zabraliśmy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy: namiot, spanie, zapas jedzenie, między innymi wędkę do połowu w fiordzie.

Zdjęcia: Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - jezioro, NORWEGIA
Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - jezioro, NORWEGIAWylot był ok. 8 rano z Warszawy, na miejscu, czyli lotnisko Oslo-Sandefjord byliśmy ok. 11.
Dalej na piechotę do drogi E18. Stamtąd autostopem dalej w kierunku północnych fiordów. Niestety nie było to łatwe ludzie nie zatrzymywali się za bardzo, jeden Norweg bardzo miły podrzucił nas w spokojne miejsce na pierwszy nocleg przy wodospadzie i poczęstował jedzeniem, opowiadał, że sam kiedyś podróżował autostopem.

Jeśli ktoś wybiera się przez Norwegię autostopem radzę pytać osobiście ludzi na stacjach benzynowych, na drodze nie zatrzymują się!

Zdjęcia: Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - kościół, NORWEGIA
Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - kościół, NORWEGIARano znowu w trasę, z powodu trudności z autostopem (podwoził nas Polak w tirze, Litwin już miejscowy i Szwedzi na urlopie) ugrzęźliśmy w miejscowości Seljord w okręgu Telemark. Okazało się to bardzo dobre miejsce, duże czyste jezioro, góry, las. Tego nam było trzeba, idąc wokół jeziora znaleźliśmy miejsce do rozbicia namiotu, Potem kolacja do wyboru zupka chińska, chleb (pieczony przez żonę, trzyma świeżość tydzień) z dżemem bądź gotowy liofilizowany ryż z wołowiną (zestaw). Jezioro obfitowało w pstrągi tak, więc po ok. 1 od 2 godzinach połowu na robaka, na kolacje była świeża rybka. Norwegi jest to duży kraj, mało zaludniony ze znalezieniem miejsca na rozbicie namiotu nie ma problemu tylko trzeba wyjechać poza miasto.

Zdjęcia: Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - widok na górę Skorve, NORWEGIA
Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - widok na górę Skorve, NORWEGIANastępne trzy dni to wyprawa na górę Skorve, duże jagody, i wrak rozbitego w czasie II wojny samolotu. Zmęczenie ale bardzo ładne widoki, oczywiście pierwszy napotkany turysta to Polka mieszkająca od 8 lat w Norwegii.

Zdjęcia: Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - widok z góry Skorve na jezioro, NORWEGIA
Seljord, Telemark, Norwegia 2013 - Seljord - widok z góry Skorve na jezioro, NORWEGIANa dwa dni przed wylotem powrót autostopem do miejscowości Larvik, tam połów w fiordzie ale bez efektu, opalanie, zwiedzanie portu. Dużo ludzi innych kultur, właściwie to prawie nie widziałem Norwegów w mieście! Trochę Polaków, Litwinów a reszta wyglądała na ludzi z krajów arabskich i Afryki.
Wieczorem udaliśmy się pociągiem (drogie bilety) na lotnisko, lot planowany był o 8 rano, chcieliśmy przenocować w hali ponieważ na dworze już było ok. 4 stopni. Niestety o 23 wyproszono pasażerów i zamknięto halę, rozbiliśmy więc namiot przed lotniskiem! Pobudko o 6, pakowanie i powrót do domu.

Zdjęcia

NORWEGIA / Telemark / Seljord / Norwegia 2013 - Seljord - budynek w stylu norweskimNORWEGIA / Telemark / Seljord / Norwegia 2013 - Seljord - jezioroNORWEGIA / Telemark / Seljord / Norwegia 2013 - Seljord - kościółNORWEGIA / Telemark / Seljord / Norwegia 2013 - Seljord - widok na górę SkorveNORWEGIA / Telemark / Seljord / Norwegia 2013 - Seljord - widok z góry Skorve na jezioro

Dodane komentarze

Nasze rodzinne podróze dołączył
15.08.2014

Nasze rodzinne podróze 2014-08-15 13:15:46

W Norwegii mnie jeszcze nie bylo, ale kusi mnie to miejsce. Na autostop sie nie zdecyduje z racji podrozowania z czteroletnim urwisem. Piekne zdjecia.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl