Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Jestem berlinką" A.Wolny- Hamkało- Globtroter.pl Inspiracje > NIEMCY


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
magazyn

Zdjęcie NIEMCY / --- / --- / Spójrzcie na Berlin oczami Agnieszki Wolny- Hamkało, dla której jest on miastem marzeń pełnym oswojonych już miejsc. Warto podglądnąć je przy okazji najbliższej wizyty w stolicy Niemiec.

Zdjęcia: ---, ---, "Jestem berlinką"- Magazyn Globtroter.pl Inspiracje, NIEMCY
---, ---, "Jestem berlinką"- Magazyn Globtroter.pl Inspiracje, NIEMCYKażdy ma jakieś miasto marzenie, które symbolizuje coś istotnego: społeczny awans, inne, lepsze życie, wolność, sztukę, ucieczkę. Najczęściej to eksplorowana i podbijana literacko czy filmowo stolica dużego, bogatego kraju: Paryż albo Rzym. Ale ci, którzy nie są mieszczuchami, marzą o zielonej Prowansji, głębokim południu Włoch albo o wysokich Alpach. Moim miastem marzeniem jest Berlin. To miejsce, do którego jadę, kiedy coś ważnego dzieje się moim życiu: kiedy czuję, że coś straciłam, albo odwrotnie, kiedy wydaje mi się, że osiągnęłam coś ważnego. Berlin jest jak palenie papierosów, pozwala coś uczcić, pozwala nad czymś zapłakać. Ale przecież nie kojarzy się z potężnymi podnietami, masami impulsów, nie jest orientalnym kontekstem, który pozwala nam natychmiast zapomnieć o starym, potocznym życiu. I stąd właśnie ta moja słabość do miasta, które jest optymalne: bezpretensjonalne, wolnościowe, na ludzką miarę. Miasto do życia, jak to się mówi, place to be.

Zjeżdżając z berlińskiego ringu w stronę Mitte po kilkuset metrach po prawej stronie widzimy Tempelhof – stare, nieczynne lotnisko, które jednak zostawiono dla deskorolkarzy, wielbicieli rolek, rowerów i latawców. To ogromne połacie gładkiego asfaltu i trawy, na której można – w niedalekiej odległości od centrum – walnąć się twarzą do słońca albo zrobić mały piknik z hummusem (ten z Kreuzbergu jest niezrównany!) i orzeszkami z pobliskich tureckich sklepików. To zwykle mój pierwszy przystanek po wjeździe do miasta. Jeśli jestem z rodziną, syn eksploruje mały skatepark przy lotnisku, a ja przeglądam internet w poszukiwaniu najnowszych miejskich wystaw. Zastanawiam się, jaką wybrać ścieżkę: kulinarną, alternatywną, oficjalną – jak tym razem podbijać miasto? Tutaj realizuje się naiwne hasło z reklamy jakichś wafelków, w Berlinie „możesz być kim chcesz”.

-> dalszy ciąg artykułu Agnieszki Wolny- Hamkało znajdziecie w najnowszym Magazynie Globtroter.pl Inspiracje nr 5!

Zdjęcia: ---, ---, Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5, POLSKA
---, ---, Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5, POLSKAMagazyn do bezpłatnego pobrania z konta każdego zarejestrowanego użytkownika, a dla pozostałych osób ze strony Globtroter.pl Inspiracje

Zdjęcia

NIEMCY / --- / --- / POLSKA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl