Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Podróż życia - W 7 dni przez Syberię Koleją Transsyberyjską > ROSJA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie ROSJA / --- / --- / Wyspa OlchonPodróż Transsibem to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto przyzwyczajony jest do pewnego standardu podróżowania. Na tej trasie zobaczysz rzeczy, których nigdy nie zapomnisz i które będziesz wspominać przez resztę życia.

Podróż Transsibem to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto przyzwyczajony jest do pewnego standardu podróżowania. Na tej trasie zobaczysz rzeczy, których nigdy nie zapomnisz i które będziesz wspominać przez resztę życia. Bo jak mówi Barney Stinson (postać popularnego serialu How I met your mother). - It will be legen… wait for it… dary, legendary!

Zdjęcia: ---, ---, Wyspa Olchon, ROSJA
---, ---, Wyspa Olchon, ROSJAKiedy najlepiej?

Koleją Transsyberyjską najlepiej wyruszyć na przełomie wiosny, lata oraz jesieni głównie ze względu na przychylną temperaturę. Oczywiście, podróż zimą może być równie fascynująca. Jednakże, należy się wtedy dodatkowo zaopatrzyć w odzież termiczną oraz skrobaczkę do szyb. :)

Wyposażenie, wyposażenie i jeszcze raz wyposażenie

Co zabrać ze sobą na 7 dni podróży pociągiem? Oczywiście jedzenie, ale powinny to być suszone produkty spożywcze lub pakowane hermetycznie, przydadzą się również: sztućce, otwieracz do konserw, talerz, deska do krojenia, itd.. Jedzenie możesz też kupić w wagonie restauracyjnym: kanapka to koszt od 3 € lub obiad od 10€. Gotowe do zjedzenia posiłki sprzedają na stacjach kolejowych tzw. “babuszki”. Przy zakupie biletu, koniecznie sprawdź jego oznaczenie, jeśli widnieje na nim У1, У2, У3 – oznacza to, że wyżywienie będzie Ci serwowane odpowiednio 1, 2 lub 3 razy dziennie.

Zdjęcia: ---, ---, Podróż Koleją Transsyberyjską, ROSJA
---, ---, Podróż Koleją Transsyberyjską, ROSJAPodróż z klasą

Czy po Rosji można podróżować z klasą? Oczywiście, że tak, wszystko zależy od nakładów finansowych. Najtaniej podróżuje się klasą Plackarta. W otwartym wagonie towarzystwa dotrzymają Ci 54 osoby. W tej klasie najlepiej wybrać dolne i prostopadłe miejsce do kierunku jazdy. Kolejna, już bardziej komfortowa, klasa wagonu to Kupe. W przedziale mieszczą się 4 osoby, a w cenę biletu jest wliczona pościel. Jeśli podróżujesz z partnerem lub partnerką, i cenicie sobie prywatność, wybierzcie klasę Lux. Łóżka w tej klasie można złączyć, a pościel jest zmieniana podczas trwania podróży. Vip, to klasa przeznaczona dla ceniących sobie prawdziwy luksus i komfort podróży. Przedziały mieszczą 2 lub 3 osoby, a do dyspozycji są: prywatna łazienka, klimatyzacja, telewizja, a nawet świeże kwiaty. Pasażerowie tej klasy mają dostęp do swojej restauracji i pubu.

Higiena

Mówi się, że “ryba i gość po trzech dniach śmierdzą”. A będąc w podróży tyle dni, zbrodnią dla współpasażerów byłoby pominięcie rytuałów związanych z toaletą, nawet gdy do dyspozycji jest tylko gumowa rura podpinana do umywalki w toalecie (prysznic w najniższej klasie wagonu - Plackarta). W wyższych klasach można już liczyć na prysznic z prawdziwego zdarzenia. A w klasie Vip czeka prywatna łazienka.

Zdjęcia: ---, ---, Bajkał zimą, ROSJA
---, ---, Bajkał zimą, ROSJAIntegracja

Nie zapominaj, że ta podróż to okazja do poznawania ludzi. W pociągu oprócz Rosjan, Mongołów i Chińczyków spotkasz pasażerów z całego świata, którzy tak jak Ty zamarzyli o podróży Koleją Transsyberyjską. Zaopatrz się więc w rozmówki i drobne upominki z Polski, którymi będziesz mógł się wymieniać z podróżnymi.

Wiza

Aby marzenie o podróży przez Syberię się spełniło, należy wcześniej uzyskać wizę do Rosji. Będą Ci potrzebne: wypełniony wniosek wizowy, paszport ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży, zdjęcie paszportowe, poparcie wizowe oraz obowiązkowe ubezpieczenie. Więcej informacji na temat procedury wizowej znajdziesz na stronie: wiza do Rosji

Podróż Koleją Transsyberyjską to obowiązek każdego globtrotera. Jednakże organizacja takiego wyjazdu wymaga wielu nakładów czasu i dopełnienia wielu formalności, dlatego z transsyberyjska.pl Twoja podróż zostanie zorganizowana w najdrobniejszym szczególe. Mamy dla Ciebie specjalnie przygotowane pakiety turystyczne i

Dowiedz się więcej o podróżowaniu Koleją Transsyberyjską i zakup bilet na: transsyberyjska.pl
lub jeśli wolisz:
Napisz mail: bok@transsyberyjska.pl
Zadzwoń: 12 422 22 09

Anna Wielgus
transsyberyjska.pl

Zdjęcia

ROSJA / --- / --- / Wyspa OlchonROSJA / --- / --- / Podróż Koleją TranssyberyjskąROSJA / --- / --- / Bajkał zimą

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl