Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Project Pamir 2014 > UKRAINA, ROSJA, UZBEKISTAN, TADŻYKISTAN, KIRGIZJA, KAZACHSTAN


Project Pamir 2014 Project Pamir 2014 Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie TADŻYKISTAN / Azja Środkowa / Azja Środkowa / Plan trasy Azja ŚrodkowaPrzedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Tym razem kibicujemy "grupie mężczyzn w kwiecie wieku, którzy niechętnie opuszczą swoje domostwa i wsiądą na motocykle zmierzając przed siebie" :-)

Planujemy pojechać do Azji Środkowej w góry Pamir. Podróż zaczynamy 13 czerwca 2014 roku. Odwiedzimy sześć państw: Ukrainę, Rosję Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan. Trasa liczyć będzie około 14 tys km po różnych rodzajach dróg, będzie trwać około pięciu tygodni.

Zdjęcia: Azja Środkowa, Azja Środkowa, Plan trasy Azja Środkowa, TADŻYKISTAN
Azja Środkowa, Azja Środkowa, Plan trasy Azja Środkowa, TADŻYKISTANZgodnie z zasadą, że " tylko podróż jest prawdziwym życiem , jak i prawdziwe życie jest podróżą" po raz kolejny grupa mężczyzn w kwiecie wieku niechętnie opuści swoje domostwa i wsiądzie na motocykle zmierzając przed siebie. Dalej i dalej....poza horyzont codzienności.

Tym razem swoim zamiarem obejmujemy podróż motocyklową do Azji Centralnej dokładnie w góry Pamiru. Nasza wyprawa zakłada przejechanie na przełomie czerwca/lipca 2014 r przez terytorium sześciu państw tj. Ukraina, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan. W sumie przekroczymy aż 12 granic państwowych o liczbie przekroczonych barier naszej wytrzymałości, nerwów i oczywiście sprzętu nawet nie zamierzamy tutaj wspominać ;)

Podróż jest sporym przedsięwzięciem logistycznym, jednak nie boimy się wyzwań. Naszym nadrzędnym celem jest poznawanie zwyczajów i codzienności napotkanej w trasie ludności. Bez względu bowiem na to pod jaką długością i szerokością geograficzną żyjemy, wszyscy mamy problemy i marzenia. Z tego też względu wartością dodaną tej wyprawy będzie z pewnością wymiana spostrzeżeń na temat otaczającej nas rzeczywistości.

Radościami i trudami podróży chcemy dzielić się na bieżąco z jej sympatykami. W tym właśnie celu założyliśmy nasz fanpage na Facebooku poświęcony naszej eskapadzie, które będą stanowić -szczególną -płaszczyznę komunikacji. Po powrocie zaś z chęcią podzielimy się wrażeniami, pamiątkami i doświadczeniami, licząc nieskromnie , że nasza wyprawa przyczyni się nie tylko do popularyzacji podróży motocyklowych ale przede wszystkim choć w niewielkim stopniu zmieni wizerunek motocyklisty jako tzw. potencjalnego dawcy.

Zdjęcia: Azja Środkowa, Azja Środkowa, Plan trasy Azja Środkowa, TADŻYKISTAN
Azja Środkowa, Azja Środkowa, Plan trasy Azja Środkowa, TADŻYKISTANhttp://project-pamir2014.prv.pl/
http://www.facebook.com/pages/Project-PAMIR-2014/391516340945760

Zdjęcia

TADŻYKISTAN / Azja Środkowa / Azja Środkowa / Plan trasy Azja ŚrodkowaTADŻYKISTAN / Azja Środkowa / Azja Środkowa / Plan trasy Azja Środkowa

Dodane komentarze

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. dołączył
07.04.2013

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. 2015-04-12 20:49:38

"Czy my się czasem nie trafiliśmy w Kirgistanie? Mam wrażenie, że tak http://kolemsietoczy.pl/kirgistan :D"

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. dołączył
07.04.2013

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. 2015-03-14 14:17:59

"Też byłem, też na dwóch kółkach. Z tym, że rowerem! Pozwolę sobie zaprosić do siebie na bloga. Mnóstwo fotografi, bardzo obszerna relacja z Azji Środkowej w tym Pamiru http://kolemsietoczy.pl/pamir"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl