Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawa "Nysą dookoła Azji" > TURCJA, GRUZJA, ARMENIA, IRAN, PAKISTAN, INDIE, CHINY, ROSJA


Nysateam Nysateam Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie ROSJA / Dolina Baksan /  Miejscowość Elbrus / Ekipa NysateamGlobtroter objął patronatem wyprawę "Nysą dookoła Azji 2014". Już za miesiąc kilkoro przyjaciół pozostawi dom, pracę, swoich bliskich, aby przeżyć przygodę swojego życia i przejechać niemalże całą Azję Nyską 522 o imieniu Lucek.

W czerwcu 5 młodych ludzi wyruszy w 10 miesięczną wyprawę po wielu krajach całej Azji. Dokonają tego 21 letnią Nyską 522. Silnik i większość podzespołów pozostanie wierna oryginałowi.

Zdjęcia:  Miejscowość Elbrus, Dolina Baksan, Ekipa Nysateam, ROSJA
Miejscowość Elbrus, Dolina Baksan, Ekipa Nysateam, ROSJAWyprawa będzie składała się z kilku etapów. Najpierw przejadą przez Turcję, Gruzję, Armenię i Republikę Górskiego Karabachu, w której udzielą drobnej pomocy sprzętowej, w postaci artykułów sportowych, dla szkoły podstawowej we wsi Her Her, co będzie formą podzięki dla tamtejszych mieszkańców za serdeczne przyjęcie, podczas jednej z podróży autostopem.

Zdjęcia: jezioro Kari Licz, Aragac, Serdeczni ludzie w Armenii, ARMENIA
jezioro Kari Licz, Aragac, Serdeczni ludzie w Armenii, ARMENIANastępnie przejadą przez Iran do Pakistanu, gdzie część członków wyprawy weźmie udział w akcji wysokogórskiej na szczyt Malubiting 7548 m n.p.m., położony w górach Karakorum. Tam też spotkają się z członkami Klubu Wysokogórskiego z Poznania i Katowic, którzy wspomogą ekipę w działaniach. Pomysł na tę część wyprawy zrodził się z lektury jednej z książek, upamiętniającej wydarzenie 1969 roku. Kiedy to grupa polskich wspinaczy, pod kierownictwem Pana Ryszarda Szafirskiego pojechała do Pakistanu Nysą, aby zdobyć szczyt Malubiting, co niestety się nie udało. W tym roku przypada 45 rocznica tego wydarzenia.

Zdjęcia: lodowiec chogolungma, dolina shigar, Malubiting, PAKISTAN
lodowiec chogolungma, dolina shigar, Malubiting, PAKISTANPo działalności górskiej przyjdzie czas na Indie i Azję Wschodnią. Prześlą Nyskę kontenerem z Kalkuty do Władywostoku, a sami wsiądą na motocykle i w zależności od czasu i możliwości finansowych odwiedzą kilka krajów wschodnioazjatyckich. Z Władywostoku do Moskwy pojadą zimą. Będą podążali śladami Pana Jacka Hugo Badera- słynnego Polskiego reportażysty i postarają się odnaleźć ludzi opisanych w książce pt "Biała gorączka".

Zdjęcia: Rosja, Rosja, Mapa Rosji, ROSJA
Rosja, Rosja, Mapa Rosji, ROSJANa całej trasie będą poszukiwali oraz szczegółowo dokumentowali ślady polskiej motoryzacji. Bardzo wierzą w to, że uda im się znaleźć Nyskę, ponieważ wysyłano je do wielu krajów Azji :)

Całość jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem zarówno logistycznym, jak i finansowym. Niedawno utworzyli projekt na Polak Potrafi. Polega on na tym, że za określone kwoty pieniężne można wybrać sobie fanty, które przywiozą Wam z podróży. Projekt zostanie zrealizowany, jeśli uda im się uzbierać łączną kwotę 5 000 Pieniądze z niego uzyskane przeznaczą na końcową adaptację Nyski. Jak zapewniają podróżnicy "postaramy się sumiennie odwzajemnić uzyskaną pomoc"

Jeśli ktoś byłby zainteresowany sponsoringiem Carnet De Passage lub podjęciem jakiejkolwiek współpracy można kontaktować się bezpośrednio z nimi przez stronę www.nysateam.pl

Zdjęcia: Biesiekierz, Województwo zachodniopomorskie, Logo, POLSKA
Biesiekierz, Województwo zachodniopomorskie, Logo, POLSKACałość zajmie 10 miesięcy. Młodzi podróżnicy przejadą łącznie 30 000 kilometrów.Czeka ich wiele przygód. Zachęcamy do śledzenia ich działań na stronie internetowej zespołu.

Zdjęcia

ROSJA / Dolina Baksan /  Miejscowość Elbrus / Ekipa NysateamARMENIA / Aragac / jezioro Kari Licz / Serdeczni ludzie w ArmeniiPAKISTAN / dolina shigar / lodowiec chogolungma / MalubitingROSJA / Rosja / Rosja / Mapa RosjiPOLSKA / Województwo zachodniopomorskie / Biesiekierz / Logo

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Projekt Nysą dookoła Azji na Polak Potrafi 114 To projekt założony przez zespół podróżniczy Nysateam w celu uzbierania kwoty niezbędnej na końcową adaptację Nyski przed wyjazdem
Nysateam 45 Portal zespołu podróżniczego Nysateam

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl