Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Bliżej nieba > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Bliżej niebaWiatr we włosach, ciepłe promienie słońca i wielka przestrzeń wokół nas – każdy chciałby to poczuć chociaż raz w życiu. Podobnie jest z marzeniem o lataniu. Zazdrościmy szybującym ptakom wolności i widoków, jakie podziwiają z góry!

Wiatr we włosach, ciepłe promienie słońca i wielka przestrzeń wokół nas – każdy chciałby to poczuć chociaż raz w życiu. Podobnie jest z marzeniem o lataniu. Zazdrościmy szybującym ptakom wolności i widoków, jakie podziwiają z góry. Dzięki technologii i takim miejscom, jak Aeroklub Regionalny w Pińczowie, marzenia stają się realnymi celami.

Latający Pińczów

Odwieczne, mitologiczne marzenie o lataniu człowiek próbował realizować od pradawnych czasów na różne sposoby. Podobnie było w świętokrzyskiej krainie, gdzie przecież doskonale znany jest podniebny środek lokomocji w postaci „miotły”. Jednak tak zupełnie na poważnie - w Pińczowie działała od 1932 roku Szkoła Szybowcowa, która pomagała przygotować adeptów do okiełznania żywiołu powietrza. Obecnie latanie koncentruje się tu w założonym w 1994 roku Aeroklubie, który początkowo jako jedyny w Polsce specjalizował się w sporcie mikrolotowym. Jak mówi prezes Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie, Andrzej Włodarczyk:
„Warunki do uprawiania tego sportu są w okolicach Pińczowa idealne, ponieważ lotnisko ma korzystny termicznie układ oraz swobodny dostęp do przestrzeni powietrznej. Od wielu lat są tu organizowane motoparalotniowe Mistrzostwa Polski, zawody w lataniu precyzyjnym, zawody modelarskie oraz zawody lotniowe. Od kilku lat prężnie działa na lotnisku „Lotniowe Centrum Lotów Holowanych.”

Zdjęcia: ---, ---, Bliżej nieba, POLSKA
---, ---, Bliżej nieba, POLSKARealizacja marzeń

Zamiast wodzić wzrokiem za szybującym ptakiem, należy wejść na stronę www.arwp.pl i skontaktować się z członkami Aeroklubu, aby zaplanować wspólny lot. W Aeroklubie Regionalnym w Pińczowie po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem, możemy doświadczyć rozkoszy lotu widokowego motolotnią lub paralotnią. Doznać widoków zapierających dech w piersiach. Na pewno adrenalina poszybuje w naszym organizmie równie wysoko, jak my - nad wijącą się w oddali rzeką Nidą, przecinającą okoliczne pola i będącą swoistym naszyjnikiem, który łączy wiele ciekawych obiektów na mapie województwa świętokrzyskiego, m.in. Chęciny-Tokarnię, Sobków, Pińczów i Wiślicę. Na pytanie czy każdy może spróbować tego sportu, pada odpowiedź od doświadczonego instruktora, że właściwie tak, chyba, że są wyraźne przeciwwskazania medyczne. Oczywiście potrzeba odwagi, ponieważ będziemy tylko my, instruktor, motolotnia i piękne widoki!

Wolność

Będąc w powietrzu, poczujemy się wolni, a piękno Ponidzia oczaruje nas intensywnością barw, iskrzącą się Nidą i harmonią krajobrazu, w który pięknie wpisuje się Pińczów zwany sarmackimi Atenami. Jeżeli nam się uda odbyć lot widokowy wieczorową porą, niebo urzeknie nas feerią kolorów, których najzdolniejszy malarz nie będzie w stanie odtworzyć. Ponadto przełamywanie swoich barier i ograniczeń oraz realizacja marzeń i pragnień dadzą nam niesamowitą motywację do działania. Dlatego warto odwiedzić województwo świętokrzyskie i zobaczyć je z lotu ptaka, rozwijając skrzydła naszej wyobraźni i odwagi.


Zdjęcia: ---, ---, Bliżej nieba, POLSKA
---, ---, Bliżej nieba, POLSKA
Artykuł jest współfinansowany z projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie – IV etap” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Bliżej niebaPOLSKA / --- / --- / Bliżej niebaPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka OpatowskaPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka OpatowskaPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka Opatowska

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl