Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak? > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?Niezależnie, czy wybierasz się na kilkugodzinny, łatwy spacer, całodniową wycieczkę czy też wielodniową górską wyprawę, z pewnością mamy dla Ciebie odpowiedni plecak. Zapoznaj się z naszymi poradami, aby w najlepszy możliwy sposób wybrać swój plecak i przygotować go do wyprawy.

Przede wszystkim, plecak powinien zostać wybrany i dostosowany w zależności od charakteru wycieczki, do której się przygotowujemy. Należy przeanalizować trasę pod względem 2 głównych kryteriów - czas i przewyższenia podczas wędrówki.

Aby ułatwić użytkownikom dokonanie wyboru, wyróżniliśmy 3 najważniejsze rodzaje aktywności, którym odpowiadają 3 typy plecaków.


Lubisz kilkugodzinne spacery w terenie równinnym lub o niewielkim przewyższeniu?

Zdjęcia: ---, ---, W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?, POLSKA
---, ---, W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?, POLSKAFirma Quechua opracowała dla Ciebie gamy produktów arpenaz i escape.

Na przykład plecak Escape XC 22L będzie stanowić doskonałe rozwiązanie na tego rodzaju wycieczkę. Jest on wyposażony w akcesoria przydatne zarówno podczas wędrówek, jak i codziennych podróży.
Lista absolutnie potrzebnych przedmiotów, jakie należy zawsze włożyć do plecaka:
- 1 litr wody
- przekąski, takie jak batony zbożowe
- nieprzemakalna kurtka typu rain cut


Wolisz całodniowe wycieczki górskie?

Zdjęcia: ---, ---, W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?, POLSKA
---, ---, W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?, POLSKAW takim przypadku zalecamy korzystanie z plecaków o pojemności od 20 do 40 litrów. W przypadku wycieczek z dziećmi, plecak osoby dorosłej powinien być nieco większy, aby dzieci nie musiały nosić zbyt dużych ciężarów.
Lista niezbędnych przedmiotów:
- 2 litry wody na osobę
- obiad
- batony zbożowe
- okulary przeciwsłoneczne i krem
- dodatkowa odzież, typu polar
- odzież nieprzemakalna
- mapa obszaru wycieczki
- aparat fotograficzny, aby utrwalić swoje wspomnienia
- można również skorzystać z kijków do chodzenia typu forclaz 300


Ostatnia kategoria dotyczy wypraw wielodniowych.

Zdjęcia: ---, ---, W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?, POLSKA
---, ---, W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?, POLSKAW tym przypadku przebywamy w górach w dzień i w nocy - niezależnie, czy nocujemy pod namiotem, czy w schronisku, należy pamiętać o wyposażeniu na kilka dni. Zalecamy korzystanie z plecaków o pojemności od 50 do 70 litrów, ewentualnie 40, jeżeli będziemy nocować w schroniskach.

Dla większej wygody, plecaki te są często wyposażone w technologie ułatwiające ich regulację, zobacz tutaj
Ponadto, firma Quechua wciąż opracowuje plecaki, które są coraz lżejsze, aby ich użytkownik mógł wędrować dłużej i dotrzeć dalej.


zobacz tutaj

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?POLSKA / --- / --- / W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?POLSKA / --- / --- / W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl