Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W POSZUKIWANIU MIEJSC MAGICZNYCH > POLSKA, LITWA


Rowerem na raty Rowerem na raty Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / POLSKA / LOGO / logoW trakcie tegorocznej wyprawy po Litwie chcemy odnaleźć miejsca związane z miejscową kulturą i mitologią. Będziemy poszukiwać śladów diabłów, koboltów i barzduków, a także miejsc związanych z Perkunasem, Auską i Mildą i innymi mitycznymi postaciami.

Jesteśmy czteroosobową rodziną mieszkającą koło Poznania. Będzie to nasza kolejna wyprawa z serii "Rowerem na raty". W zeszłym roku odbyliśmy podróż „Po plaży, od Niemiec do Rosji”.

Zdjęcia: LOGO, POLSKA, logo, POLSKA
LOGO, POLSKA, logo, POLSKA


Naszą pasją jest możliwość oglądania otaczającego nas świata z wielu perspektyw. Odkryliśmy, że zachód słońca z siodełka rowerowego wygląda zachwycająco. Zupełnie inaczej niż z poziomu kajaka czy po całodziennej wędrówce po górach. Już kilka lat temu uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy rodziną Wakacyjnych Nomadów. Gdy nadchodzi czas odpoczynku nas coś gna z miejsca na miejsce. Co ciekawe, w którą stronę byśmy się nie udali, okazuje się, że mamy zawsze pod wiatr.

Zdjęcia: WLKP., POLSKA, TRASA, POLSKA
WLKP., POLSKA, TRASA, POLSKA


Na tegoroczną wyprawę pojedziemy w sierpniu. Dzięki rozmowom z niezwykłym, niezastąpionym Panem Antonim, (Litwinem z urodzenia, mieszkającym obecnie w ok. Sejn, zapalonym turystą) powstał projekt bardzo interesującej trasy. Chcemy ze Starego Folwarku jechać rowerami do Sejn, następnie po stronie wschodnich sąsiadów, przez Druskieniki i Dzukijski Park Narodowy, do Wilna. W stolicy Litwy planujemy poświęcić 2 dni na zwiedzanie interesujących miejsc. Dalej trasa powiedzie nas przez zamek w Trokach, Birsztany, skansen w Rumszyszkach do Kowna. Jeżeli czas pozwoli planujemy dodatkowo jednodniową pętlę Kowno - Kiejdany - Kowno. Wisienką na torcie będzie trakt do Jurborkai biegnący przepiękną doliną Niemna - zasięgnęliśmy języka i wiemy, że trasa jest niezwykle widokowa. Następnie przeprawimy się na południową stronę rzeki i wzdłuż granicy z Rosją, brzegiem jeziora Wisztynieckiego wjedziemy do Polski. Po przekroczeniu granicy skierujemy się na Wiżajny, Puńsk, zrobimy pętlę wokół jeziora Wigierskiego i wrócimy do Starego Folwarku.

Zdjęcia: MAPA, POLSKA, MAPA, POLSKA
MAPA, POLSKA, MAPA, POLSKA


W trakcie wyprawy planujemy znaleźć miejsca związane z mitologią i legendami Bałtów. Mamy nadzieję, że pod starą kapliczką na rozstajnych drogach uda się nam zobaczyć kobolta, w rozpadającej się chacie na skraju wsi - barzduka, a w lesie opodal wielkiego głazu będziemy mogli podglądać diabła. Miejsce, które na pewno odwiedzimy to muzeum Diabłów w Kownie.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę http://www.rodzinne-podroze.pl/
i https://www.facebook.com/rodzinnepodrozelubon

Zdjęcia

POLSKA / POLSKA / LOGO / logoPOLSKA / POLSKA / WLKP. / TRASAPOLSKA / POLSKA / MAPA / MAPA

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl