Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Droga miecza do Santiago de Compostella > HISZPANIA


Agata83 Agata83 Dodaj do: wykop.pl
recenzje książek

Zdjęcie HISZPANIA / -Santiago de Compostella / Galicja / Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszęJedyna w swoim rodzaju powieść drogi, osobisty pamiętnik pielgrzyma, a zarazem praktyczny poradnik dla chcących zmierzyć się z Drogą miecza do Santiago de Compostella.

Każdego roku niezliczone ilości osób na całym świecie decydują się podjąć wyzwanie, by wyruszyć na bliższą lub dalszą pielgrzymkę. Oczywiście ktoś mógłby nierozważnie stwierdzić, że pielgrzym to nie turysta, a jego trud bardziej przypomina „indywidualne misterium” niż aktywną ruchliwość przestrzenną pozwalającą poznawać nowe miejsca, osoby, kultury itp.

Jeżeli jednak dojdziemy do słusznego wniosku, że szeroko pojęta turystyka to najprościej mówiąc dobrowolne zmieniane miejsca pobytu okaże się, że pielgrzym to jednak turysta, który zwiedzanie i poznawanie łączy z obszarem duchowym, który najwyraźniej ma dla niego ogromne znaczenie. Co więcej należy wziąć pod uwagę fakt, że wielu pielgrzymów potrafi pokonywać setki, tysiące kilometrów znojnej wędrówki pieszej, autokarowej, rowerowej itp., by dotrzeć do ustalonego celu. Oczywiście należy pamiętać, że stan zdrowia wielu pielgrzymów pozostawia wiele do życzenia, a mimo tego decydują się na podjęcie dość ryzykownego wyzwania, docierają na miejsce, i ostatecznie „uskrzydleni” wracają.

Pielgrzymka zapewne niesie ze sobą wiele korzyści, a jedną z nich może pozostawać utrata zbędnego balastu zalegającego w sumieniu. Książka „Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę. Moja droga miecza do Santiago de Compostella” jest na to dowodem. Autor, który odbył tytułową drogę pragnie podzielić się ze wszystkimi swymi wrażeniami i przy okazji udzielić kilku bezcennych wskazówek, które ułatwią ewentualną wyprawę wszystkim zainteresowanym.

Książka „Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę” pokaże nam Hiszpanię z innej strony. Zamiast nadmorskich kurortów, wylegiwania się na plażach, beztroskich chwil spędzonych na lokalnych rozrywkach, przyjdzie nam odbyć znojną trasę, która przez hiszpańskie bezdroża, miasta, i wioski, doprowadzi nas do celu jakim jest grób Apostoła Jakuba. Na całe szczęście nie musimy obawiać się samotności ponieważ towarzyszyć będzie nam autor oraz pielgrzymi, których napotkał po drodze.

Zdjęcia: Galicja, -Santiago de Compostella, Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę, HISZPANIA
Galicja, -Santiago de Compostella, Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę, HISZPANIA

https://woblink.com/storable/pub_photos/662914-n-a.jpg

Pieszo pokonamy 775 km szlak od granicy francuskiej w Pirenejach do Santiago de Compostela w Galicji. Po drodze będziemy podziwiać niezapomniane widoki, odwiedzać miejsca, których w innym wypadku nie zdołalibyśmy zauważyć na mapie, poznawać nieznane strony Hiszpanii i ich mieszkańców. Czas, który poświęcimy na tę wyprawę na pewno nie będzie stracony, ponieważ zyskamy możliwość poszukania odpowiedzi na pytanie: Dlaczego tak wiele osób z różnych stron świata decyduje pokonać tę Drogę?

Na Drodze miecza do Santiago de Compostella spotkamy ludzi w każdym wieku, obok sportowców zauważymy niedołężnych, studenci idą zaraz obok profesorów, pracowników fizycznych, i przedstawicieli wszystkich grup zawodowych. Na tej drodze różnice zdają się zacierać, bo nie ma znaczenia nasze pochodzenie, pleć, poziom wykształcenia, a nawet wyznawana wiara lub jej całkowity brak, liczy się jedynie wspólna Droga.


https://woblink.com/storable/pub_photos/662914-n-a.jpg

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/Jak-zgubi%C4%87-15-kilogram%C3%B3w-nape%C5%82niaj%C4%85c-swoj%C4%85-dusz%C4%99-146365985713488/?fref=ts
Książka do kupienia na:
http://tylkorelaks.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=jak+zgubi%C4%87&submit_search=



„Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę” to jedyna w swoim rodzaju powieść drogi, którą możemy potraktować jako przyjemną lekturę, lub fantastyczny poradnik, który warto będzie zabrać ze sobą jeżeli zamierzamy wyruszyć tą sama trasą. Kto wie, może dzięki temu podobnie jak autor stajemy się silniejszymi fizycznie i duchowo ludźmi…?

Zdjęcia

HISZPANIA / -Santiago de Compostella / Galicja / Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę

Dodane komentarze

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 2016-10-01 01:57:18

Niestety tytuł książki zawiera błąd w nazwie miejscowości, do której zmierzał pielgrzym-autor, czyli do Santiago de Compostela

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl