Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Taxco - Miasto Srebra w Meksyku > MEKSYK


Tuan de Paso Tuan de Paso Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MEKSYK / Guerrero / Taxco / Garbusy w TaxcoTaxco leży pomiędzy stromymi szczytami Sierra Madre w stanie Guerrero. Ogromne pokłady srebra pozwoliły postawić wspaniałe i unikalne miasto o czarującej architekturze. Dzięki zaradnemu gospodarowaniu miasto zachowało swój oryginalny klimat z przeszłości. Przemierzając ulice Taxco ma się wrażenie, że czas cofnął się przynajmniej o kilkadziesiąt, jak nie kilkaset lat. Wszechobecne zakłady jubilerskie i bogactwo architektury sprawia, że czuć wręcz tę gorączkę srebra z przeszłości.

Pueblo Mágico

Taxco jest jednym ze 111 miast zaklasyfikowanych jako Pueblo Mágico, co znaczy po hiszpańsku mniej więcej tyle co Magiczne Miasteczko. Pueblo Mágico jest oficjalnym tytułem nadawanym atrakcyjnym turystycznie miejscowościom przez rząd. W całym Meksyku znajduje się ich obecnie 111, a większość z nich znajduje się w centralnej części kraju.

Zdjęcia: Taxco, Guerrero, Taxco, MEKSYK
Taxco, Guerrero, Taxco, MEKSYKWalory kulturowe oraz przyzwoita infrastruktura turystyczna są warunkami koniecznymi do otrzymania statusu Pueblo Mágico. Architektura miasta powinna być utrzymana w jednym stylu, a same miasteczko powinno mieć co najmniej 20 tysięcy mieszkańców. Ponadto, mieszkańcy miasta powinni w znacznym stopniu zachować lokalne tradycje z przeszłości.

Zdjęcia: Taxco, Guerrero, Ulice Taxco, MEKSYK
Taxco, Guerrero, Ulice Taxco, MEKSYKWraz z oficjalnym certyfikatem wyjątkowości, tytuł Pueblo Mágico wiąże się z rządowymi dotacjami na dalszą poprawę infrastruktury, renowację zabytkowych budynków czy promocję lokalnej kultury. Poprawa atrakcyjności turystycznej Meksyku jako kraju oraz próba zachowania miejscowych tradycji w zglobalizowanym świecie to prawdopodobnie główne motywacje ustanowienia tytułu Pueblo Mágico.

Zdjęcia: Taxco, Guerrero, Garbusy w Taxco, MEKSYK
Taxco, Guerrero, Garbusy w Taxco, MEKSYKNie spotkałem jeszcze nikogo, kto poznałby wszystkie Magiczne Miasteczka. Próba odwiedzenia ich wszystkich jest nie lada wyzwaniem, a przy okazji piękną przygodą. Jest to przede wszystkim wędrówka przez kraj wielkości Europy Zachodniej i poznanie nieskończoności lokalnych kultur i tradycji. Jest to wędrówka na parę lat, jak nie miesięcy. Moją zacząłem właśnie od Taxco.

Cały artykuł oraz relacje z innych miejsc Ameryki Łacińskiej znajdziesz na moim blogu :)

http://www.tuandepaso.com/taxco-meksyk/

Zdjęcia

MEKSYK / Guerrero / Taxco / Garbusy w TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / Budynki TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / Strome uliczki TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / Ulice Taxco

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2017-03-29 17:44:29

Przyznam, że ten tekst trudno nazwać artykułem. To raczej jego zalążek :)

Tuan de Paso dołączył
13.03.2017

Tuan de Paso 2017-03-29 11:47:51

Moje artykuły ogólnie nie są ostatnio najdłuższe, dlatego fragmenty mogą wydawać się przykrótkie. W przyszłości postaram się wklejać znacznie większe wycinki ;)

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2017-03-29 09:55:51

Moim zdaniem należy zamieszczać tu cały artykuł, taka namiastka na nic się zdaje. No, chyba, ze chodzi Ci TYLKO o reklamowanie własnego bloga.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl