Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:MEKSYK

Liczba wyszukanych artykułów: 48

MEKSYK / Guerrero / Acapulco / Zachód słońca nad Zatoką  Acapulco
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 273

igebski Relacja zw zwiedzania Mexico City (park Chapultepec, Xochimilco, sanktuarium MB z Guadelupe), Teotihuacan, Taxco, Acapulco i Laguna Coyuca.

MEKSYK / Oaxaca / Oaxaca / Przebrania podczas obchodów Święta Zmarłych w Meksyku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 954

mwasikow Hej, Globtroterzy! Zapraszam na relację z wyprawy do Meksyku, podczas której mieliśmy okazję obejrzeć jak Meksykanie świętują Dzień Zmarłych, czyli Dia de los Muertos. Zobaczyliśmy dwie różne tradycje - w stanie Oaxaca i w stanie Morelos, zobaczcie i Wy :)

zdjęcia, linki

MEKSYK / Michoacan / Zamora / Jezioro Camecuaro
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1075

mwasikow Magiczne meksykańskie jezioro otoczone bardzo starymi drzewami nadającymi mu magicznego charakteru.

zdjęcia, linki

MEKSYK / Quintana Roo / Playa del Carmen / Meksyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2269

Tuan de Paso Na zakończenie wszystkich relacji fabularnych z autostopowych podróży po Republice, podrzucam jeszcze garść informacji praktycznych, które przydadzą się każdemu planującemu samodzielną podróż do Meksyku :) Jest to zbiór najważniejszych informacji praktycznych dla osób planujących indywidualny wyjazd do Meksyku. Zebrane porady są częścią wiedzy zebranej na przestrzeni kolejnych podróży autostopowych po Meksyku, z których ostatnia zakończyła się na początku 2018 roku. Kompendium wiedzy skompresowałem do granic możliwości, by tylko przekazać najważniejsze informacje praktyczne i szybko wprowadzić Was w meksykańskie realia bez konieczności przeglądania połowy Internetu przed wyprawą.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MEKSYK / Tabasco / Villahermosa / Beton i Dżungla
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1460

Tuan de Paso Tabasco i Veracruz. Dwa podobne do siebie stany położone nad zatoką Meksykańską. Łącznie jakieś tysiąc kilometrów wybrzeża w karaibskim stylu. Podczas gdy Tabasco było spokojne i trochę zapomniane przez świat, to tętniące życiem kulturalnym Veracruz przeżywało swoją drugą młodość i okazało się być najbardziej niedocenianym stanem Republiki.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MEKSYK / Chiapas / Kanion Sumidero / Kanion Sumidero, Chiapas
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3149

Tuan de Paso Wielu mówiło, że Chiapas to już nie Meksyk. Była to dziewicza prowincja pełna dzikiej przyrody, akcentów prekolumbijskiej kultury i etnicznych tradycji. Na obszarze kontrolowanym przez socjalistyczny ruch Movimiento Zapatista, jak i w niektórych bardziej konserwatywnych społecznościach, federalne prawo nie było już egzekwowane, a sądy naznaczone były plemiennymi zwyczajami przeszłości. Południowe rubieże Meksyku były praktycznie w całości pokryte wspaniałą, wiecznie zieloną dżunglą, a gdzieś na samym krańcu Republiki żyło jeszcze ostatnie wolne i nieskażone globalizacją plemię Lacandones. Całość artykułu i masa kolorowych zdjęć na moim blogu ;) http://www.tuandepaso.com/chiapas-poludniowe-kresy-meksyku/

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MEKSYK / Oaxaca / Zipolite / Zachody Słońca nad Pacyfikiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1270

Tuan de Paso Niedostępne góry Sierra Madre del Sur oraz tropikalne zakamarki wybrzeża stanu Oaxaca skrywały miejsca niezwykłe. Zachody słońca w San José del Pacífico na tle pofalowanych pasm górskich, które spokojnie opadały aż do Oceanu były prawdopodobnie najlepszym widokiem ostatnich lat. Naznaczona mistycznymi doświadczeniami oraz radosną, psychodeliczną kulturą Oaxaca momentami przypominała naturalnie powstałą utopię, gdzie życie leniwie płynęło w pełnej harmonii z kosmosem. Piękno przyrody, życzliwie otwarci ludzie oraz swoisty mikroklimat sprawiały, że w mikroświecie powstałym na prowincji Oaxaca oddychało się zupełnie innym powietrzem.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

MEKSYK / Oaxaca / Hierve el Agua / Hierve el Agua
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1610

Tuan de Paso Miasto Oaxaca. Pierwszy przystanek na południu Meksyku. Po niebezpiecznej, autostopowej przeprawie znalazłem się w stolicy najbardziej zróżnicowanego etnicznie i kulturowo stanu Meksyku. Zbudowane z zielonej skały miasto nad wyraz tętniło życiem, a jego najbliższe okolice skrywały niesamowite miejsca, o których opowiadano jeszcze bardziej niesamowite historie. Najbardziej zapadły mi w pamięć spetryfikowane wodospady Hierve el Agua, które wydawały się leżeć na najdalszym możliwym krańcu świata oraz historia nigdy niepodbitego plemienia los Mixes.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

MEKSYK / Puebla / Puebla / Zachód Słońca w Puebla
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2483

Tuan de Paso Krótki wpis z samego początku większej wyprawy do najbardziej odległych i najdzikszych zakątków południowych rubieży Republiki. Odwiedzona przez mnie Puebla miała okazać się najspokojniejszą i najbardziej europejską z wielkich, meksykańskich aglomeracji. Sielankowa atmosfera panująca w mieście znalazła odzwierciedlenie w tekście. Niemniej jednak, najciekawszym kąskiem jest tutaj druga część relacji, w której opisałem moje karkołomne i nieświadome łapanie stopa w najniebezpieczniejszym regionie Meksyku, gdzie każdy z przejeżdżających kierowców miał w oczach strach człowieka walczącego o przetrwanie.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Jalisco / Tequila / Pola Agawy
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1122

Tuan de Paso (...) wszystkie te miejsca łączył Pacyfik, uniwersalna mentalność i kultura latynoskich ludzi wybrzeża, która była ponad różnicami narodowymi. Charakter mieszkańców i rytm życia nad Oceanem był zawsze taki sam. Miejsca te zawsze zachwycały swoim wolno płynącym czasem, widokami i orzeźwiającą, morską bryzą. Zawsze też będą przyciągać ludzi, zawsze będą takie same...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

MEKSYK / Zacatecas / Zacatecas / Widok z Bufa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1239

Tuan de Paso "Gdzieś podczas wyczekiwanego od dawna obiadu przy polnej drodze  na Zacatecas zaszczepił we mnie nigdy niezrealizowany pomysł udania się jeszcze dalej na północ, na pełną skorpionów, kowbojów i narcos pustynię kraju, aż do Tijuany i dziewiczych plaż Dolnej Kalifornii. Pomimo, że północ uważałem do tej pory za typowy region no-go, to podczas tej wyprawy zacząłem się przekonywać, że pewnego dnia powinienem to zrobić: powinienem przejechać stopem od Ushuaia w Argentynie aż do Alaski, pokonać całą drogę Panamericana i przedrzeć się z południowego ekstremum planety, aż na samą północ, a potem najlepiej jeszcze w zimę pieszo przejść cieśninę Beringa i wrócić stopem przez Syberię, aż do Europy..."

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

MEKSYK / Guanajuato / San Miguel de Allende / San Miguel de Allende
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1199

Tuan de Paso \"(...) Guanajuato było oryginalną wylęgarnią meksykańskiej kreatywności i prawdopodobnie ostatnim prawdziwym i autentycznym bastionem alternatywnej sztuki w zglobalizowanym świecie ujednoliconej, mętnej sztuki i życia na pokaz ...\"

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

MEKSYK / Miasto Meksyk / Miasto Meksyk / Bellas Artes
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5153

Tuan de Paso Miasto Meksyk to fascynujące królestwo chaosu i bogactwa kulturowego w którym na każdym kroku czuć wolność i absolutną swobodę. Na kilkunastu stronach przemyśleń starałem się jak najwierniej oddać klimat stolicy. Żywię nadzieję, że doświadczenie czytania tego tekstu da Wam namiastkę tego jak wygląda życie w tym wielkim mieście za wielką kałużą. Tekst składa się z krótkich, bezpośrednio niepowiązanych paragrafów, które można czytać w dowolnej kolejności, lub niektóre w ogóle pominąć.

inf.praktczne, zdjęcia

MEKSYK / Morelos / Tepoztlán  / Tepoztlán
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1512

Tuan de Paso Tepoztlán jest wyjątkowe na wiele sposobów. Energetyczna piramida Tepozteco sprawia, że do miasteczka ściągają bardzo różne osoby (...) głównym zapachem towarzyszącym spacerom po Tepoztlán jest zapach weedu, a Indiańskie Fajki są najlepiej sprzedającym się rękodziełem.

inf.praktczne, zdjęcia

MEKSYK / Guerrero / Taxco / Garbusy w Taxco
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3864

Tuan de Paso Taxco leży pomiędzy stromymi szczytami Sierra Madre w stanie Guerrero. Ogromne pokłady srebra pozwoliły postawić wspaniałe i unikalne miasto o czarującej architekturze. Dzięki zaradnemu gospodarowaniu miasto zachowało swój oryginalny klimat z przeszłości. Przemierzając ulice Taxco ma się wrażenie, że czas cofnął się przynajmniej o kilkadziesiąt, jak nie kilkaset lat. Wszechobecne zakłady jubilerskie i bogactwo architektury sprawia, że czuć wręcz tę gorączkę srebra z przeszłości.

MEKSYK / Jukatan / Akumal / Żółwie w Akumal Bay
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7074

[fb] Anna Kien AKUMAL - w języku majów oznacza miejsce żółwi. I to właśnie te stworzenia mnie tutaj przyciągnęły. Byłam już w kilku miejscach na świecie, gdzie widziałam żółwie, ale AKUMAL przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Żółwie, żółwiczki, moje ulubione, było ich tutaj pełno.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2017-02-07

[fb] Anna Kien Wyspa Kobiet

MEKSYK / Isla Mujeres / Isla Mujeres / Isla Mujeres
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5721

[fb] Anna Kien Isla Mujeres, mała wysepka u wybrzeża Jukatanu. Można tutaj przypłynąć na jeden dzień, warto jednak zostać 2-3 dni, aby poczuć panujący tutaj klimat.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3947

Małgorzata z Meksyku Meksykański Półwysep Jukatan poza gorącym klimatem, starożytną historią Majów, oferuje wiele atrakcji stworzonych przez naturę. Niewątpliwie jednymi z najbardziej oryginalnych są cenote. Naturalne zbiorniki wodne z orzeźwiająca wodą, otwarte i zamknięte w jaskiniach, przepiękne.

MEKSYK / Pico de Orizabe / Pico de Orizabe / krater wulcanu Orizaba
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6427

Ed Bochnak Wielbicielom wulkanów polecamy relację z wyprawy na dach Meksyku, wulkan Pico de Orizaba o wysokości 5636 m. n.p.m.

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5058

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

POLSKA / dolnośląskie / Oborniki Śląskie / Festiwal Kultur Świata im. Tony\'ego Halika
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2444

Festiwal Halika W dniach 4-5 października odbędzie się już IV edycja Festiwalu Kultur Świata im. Tony'ego Halika w Obornikach Śląskich. To okazja do spotkania nie tylko z podróżnikami, ale przede wszystkim z niezwykłymi ludźmi, których spotkali po drodze i z kulturami odległych krajów. Prócz pokazów slajdów, wystąpień prelegentów i ciekawych warsztatów, na wszystkich będą czekały jeszcze liczne, dodatkowe atrakcje. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Ośrodek Kultur Świata będący organizacją pozarządową działającą na terenie Obornik Śląskich i Wrocławia od 2008 roku. Od początku regularnie organizuje spotkania z ciekawymi i nietuzinkowymi ludźmi, a od czterech lat angażuje się w obornicki Festiwal.

AndrzejC. Relacja z niezapomnianego wyjazdu do Meksyku. W tej części artykułu opisane są przeżycia związane z nurkowaniem w cenotach - naturalnych studniach wykorzystywanych przez Majów. Piękne widoki, egzotyczna flora i fauna.

liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 3713

nitkaska Super! Jestem prawdziwą podróżniczką! Byłam w Egipcie, w Chinach, w międzyczasie za jakieś małe pieniądze (dla kogo małe dla tego małe, ale przecież jak na biuro – małe!) pojechałam na tanie, autokarowe wycieczki do Beneluksów i Bawarii, dołożyłam trochę więcej i pojechałam do Włoch.

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2824

gastropoda Dwie strefy archeologiczne w stanie Chiapas w pobliżu granicy z Gwatemalą.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1773

gastropoda Do wielu ruin nie było łatwo trafić. Na północ od Tekax (30-40 km szosą) jest osada Mayapan. Informowano mnie, że tam są ruiny, ale okazało się, ze 30 km dalej na północny zachód. Oxkintok nie ma na mapie. El Tigre jest zaznaczone na mapie 10 km na południe od Escarcega, w rzeczywistości ok. 70 km na południe od tej miejscowości i trzeba zrobić duży objazd, aby dojechać tam jedyną drogą od strony południowej, bo z Escarcega nie ma takiej możliwości.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1822

gastropoda Ruta Puuc to trasa turystyczna, przy której jest kilka obiektów Mayów. Jest na południe od Merida i wiedzie z wioski Emilano Zapata, przy której są groty Loltun do Uxmal. Po drodze są ruiny Labna, Xlapak, Sayil i Kabah.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1542

gastropoda Jeszcze jedne ruiny w stylu Rio Bec przy trasie Chetumal – Escarcega oraz trzy w stylu Chenes, sporo na północ.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1581

gastropoda Grupa trzech miast w stanie Quintana Roo położonych blisko siebie oraz Tonina w stanie Chiapas, gdzie dotarcie do wielu ruin miast Mayów jest wiele trudniejsze, niż na półwyspie Yucatan. Do Tonina można jednak dostać się bez problemu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1611

gastropoda Poniżej opisane miejsca z dawną architekturą Mayów są znacznie od siebie oddalone. Zwiedzałem rezerwaty przyrody oraz miasteczka i wsi zamieszkane przez współczesnych Mayów, a niejako przy okazji kolejne strefy archeologiczne Mayów.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2688

gastropoda Między Escarcega a Chetumal rośnie niska dżungla i po drodze nie ma wielu miejscowości, jest za to sporo ruin Mayów w bliższej lub dalszej odległości od głównej trasy.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1561

gastropoda Na przełomie 2003/2004 odbyłem sześciomiesięczną podróż do Ameryki Środkowej, której głównym celem był świat Mayów. Obszar, który zamieszkiwali Mayowie rozciągał się od dzisiejszego stanu Tabasco w Meksyku na zachodzie po zachodnią część Hondurasu i Salwadoru na wschodzie. Świat Mayów zafascynował mnie w trakcie pierwszej podróży po Meksyku, kiedy to zwiedziłem kilka ich stref archeologicznych. Była to fascynująca kultura, o czym mogłem przekonać się w trakcie mojej wędrówki, dlatego postanowiłem tu powrócić. W cyklu artykułów przedstawiam nieraz pobieżnie, nieraz bardziej szczegółowo szereg zwiedzonych przeze mnie stref archeologicznych świata Mayów. Zapraszam do lektury życząc odwiedzenia Mundo Maya. Comalcalco to najbardziej na zachód wysunięte ruiny Mayów i jest to pierwsza zwiedzana strefa w tej podróży.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2648

gastropoda W trakcie podróży po Meksyku trudno pominąć Półwysep Yucatan. Są tu plaże, miasta kolonialne, a przede wszystkim ruiny miast Mayów, wysoko rozwiniętej cywilizacji, której szczyt rozwoju przypadł na okres między III a IX wiekiem. Podróżując przez Meksyk odwiedziłem ten obszar zwiedzając kilka stref archeologicznych Mayów.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Tijuana / Tijuana / Najrychliwsza granica na świecie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8029

filnec Mini relacja - konurbacja Tijuana–San Diego - zestaw wrażeń z przekraczania tej najruchliwszej granicy świata.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / - / Meksyk / Chichen Itza
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6937

MAGDA I TOMEK DOOKOŁA ŚWIATA Meksyk nie należy do najłatwiejszych miejsc dla turystów. Można się tu szybko zmęczyć ogólnym chaosem, tym że nic nie jest tu na czas. Ale można tez się temu poddać, położyć się na hamaku i się po prostu wyluzować. A jak już się wyluzujemy i nabierzemy sił przy stole suto zastawionym takosami, tamalesami i ostrymi sosami, możemy z przyjemnością odkrywać ten niezwykły mix kultury Majów z tym wszystkim co pięćset lat temu przywieźli tu Hiszpanie.

zdjęcia, linki

MEKSYK / - / Ajacuba / Ajacuba, Meksyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11743

MAGDA I TOMEK DOOKOŁA ŚWIATA Co warto zobaczyć, jak podrózować, gdzie spać i wiele innych praktycznych informacji dotyczących Meksyku.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MEKSYK / Wyżyna Meksykańska / 70 km na południowy wschód od miasta Meksyk / wulkan Popo
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4792

szatinka Kraj piękny i rozległy, o krajobrazie tak różnorodnym, począwszy od rajskich plaż, poprzez aktywne wciąż wulkany a skończywszy na górach, kanionach, jeziorach i lasach równikowych.. Ludzie otwarci, o czystym dobrym sercu..

MEKSYK / Sierra Madre de Chiapas / Resumidero de Cereso / Jurek Zygmunt w jaskini Resumidero de Cereso
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4654

naturall Jurek Zygmunt doświadczony polski speleolog niedawno wrócił z wyprawy do jaskiń południowego Meksyku, gdzie wraz z dwoma meksykańskimi speleologami badali jaskinie w masywie Sierra Madre de Chiapas. Po powrocie zapytaliśmy o wrażenia z pobytu w tym mało gościnnym miejscu pełnym osuwisk skalnych, przepaści, głębokich i wąskich kominów.

MEKSYK / brak / Campeche / widok z murow obronnych na zat. Meksykanska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13832

tommy#1 Campeche jest miastem lezacym na Jukatanie, nad Zatoka Meksykanska. Zalozone zostalo w 1540 roku przez hiszpanskich konkwistadorow., bylo lupione i grabione przez korsarzy i piratow az otoczylo sie murami. Grabil je miedzy innymi slynny sir Francis Drake. Jest piekne i ma niezwykla atmosfere.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MEKSYK / brak / Playa del Carmen / Policjanci z Playa del Carmen
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11534

Qudidas Turystyczne szlaki ze stolicy Meksyku w głab kraju maja różne warianty i odcienie. Poniższa trasa wiedzie wielokrotnie przecieraną przez globtroterów trasą przez Villahermozę, Palenque, Yaxchilan, przez rzekę Usumacinta do Gwatemali i dalej przez Tikal, Chetumal na Riwierę Majów. Po kilkudniowym lenistwie dalsza droga przez Chichen Itza do Meridy i przyległych centrów archeologicznych w Uxmal i Kabah. Miłego wirtualnego urlopu! Darek Strzelecki

inf.praktczne, zdjęcia

Qudidas W stolicy Meksyku jest kilka miejsc, polecanych szczególnej uwadze w popularnych przewodnikach turystycznych. Poniższa relacja, to propozycja wypełnienia w stolicy jednego dnia. W moim przypadku był to ostatni dzień....

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4697

Qudidas Poranek na spokojnych peryferiach, wokół obiektów uniwersyteckich i Stadionu Olimpijskiego. Potem park kultury i wypoczynku w dzielnicy Chapultepec, jego atrakcje i propozycje na wolny od pracy dzień. Spacer przez Paseo de la Reforma, wreszcie relaks na Placu Garibaldiego, przy muzyce i tequli. To propozycja na jeden dzień po stolicy Meksyku. Polecam. Darek Strzelecki

inf.praktczne

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5203

Qudidas W miescie Meksyk ramowym programem, wręcz kanonem jest zwiedzanie Zocalo, centralnego placu stolicy, z przyległosciami. Wędrujemy przez miasto, wspominając historię miejsc, z odczuciami osób - uczestników eskapady i ich ocenami, czy subiektywnymi odczuciami.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6770

Qudidas To fragment reportażu z trzytygodniowej wyprawy do Meksyku. Prezentowana treść ukazuje to czego globtroter spodziewać sie może przyjeżdżając do najwiekszego sanktuarium Maryjnego na świecie, nie będąc pielgrzymem w rozumieniu katolickim....

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

2003-10-22

tomkas Meksyk 2003

MEKSYK / Jukatan / Chichen Itza / Chichen Itza - Świątynia Wojowników i Kompleks Tysiąca Kolumn
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 11640

tomkas Meksyk jest wielkim krajem o wielu obliczach. Różnorodność krajobrazów i ludzi sprawia, że na jego poznanie należy rzeczywiście poświęcić przynajmniej trzy tygodnie. Terytorium Meksyku było świadkiem rozkwitu i upadku wielu kultur, wśród których najbardziej znane to Majowie i Aztekowie. Pomimo strasznej konkwisty i wykorzystywania przez Hiszpanów wykształcił się bardzo żywotny naród, który kocha zabawę i jedzenie, żyje barwnie, choć w wielu miejscach biednie. Meksykanie nie zapominają o swoich korzeniach- stare zwyczaje obecne są prawie na każdym kroku.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2714, Łączna liczba odwiedzin: 13455316Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl