Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wycieczka do Pragi — sprawdź, jakie są jej największe atrakcje > CZECHY


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie CZECHY / --- / --- / PragaPrzy planowaniu wakacyjnej wycieczki najczęściej wybór pada na Włochy, Grecję lub Hiszpanię. Tymczasem zapominamy o innych, równie atrakcyjnych kierunkach turystycznych, a w szczególności o naszych południowych sąsiadach — Czechach i Słowacji. Wycieczka do Pragi to świetny sposób na spędzenie wakacyjnego weekendu, zwiedzenie ciekawych obiektów turystycznych, a także spróbowanie czeskiej kuchni.

Dlaczego warto pojechać do Czech?
Czechy są świetnym kierunkiem na krótką — kilkudniową lub weekendową — wycieczkę, przede wszystkim ze względu na niewielką odległość, którą można pokonać już w kilka godzin. Praga — stolica Czech, chociaż jest nieco mniejsza od Warszawy, imponuje liczbą atrakcji turystycznych — zabytków, obiektów kulturalnych i rozrywkowych. Planując wycieczkę do Pragi, warto wcześniej zastanowić się nad wyborem najlepszego środka transportu. Jeśli zależy nam na wygodzie i komforcie, powinniśmy postawić na podróż pociągiem — do stolicy Czech można dojechać już w kilka godzin z Warszawy, Krakowa lub Katowic. Na wycieczkę do Pragi warto wybrać się nie tylko ze względu na ciekawe atrakcje turystyczne, ale także na niepowtarzalne propozycje kulinarne.


Atrakcje turystyczne w PradzeWycieczka do Pragi to ciekawa propozycja turystyczna dla osób, które są ciekawe świata i lubią odwiedzać różnorakie miejsca pamięci. Większość osób podróżujących do Pragi nie wyobraża sobie wycieczki bez ujrzenia osławionego mostu Karola, który uchodzi za wizytówkę czeskiej stolicy. Spośród innych europejskich mostów odznacza się on swoją kamienną konstrukcją, co z pewnością docenią miłośnicy sztuki gotyckiej.

Innym ważnym punktem turystycznym Pragi jest Plac Wacława, który znajduje się w centrum miasta, u stóp Muzeum Narodowego. Został on zbudowany w połowie XIV w., początkowo służył jako targowisko, natomiast wraz z biegiem lat stał się ważną areną wydarzeń politycznych i tę funkcję pełni do dziś. Co ciekawe, plac Wacława jest rajem dla wszystkich miłośników sztuki kościelnej — znajduje się na nim wiele kościołów i pomników.

Turyści, którzy planują wycieczkę do Pragi koniecznie, powinni uwzględnić w swoim planie zwiedzania zegar astronomiczny (tzw. Praski Orloj), który został skonstruowany w 1410 r. Zegar ten składa się aż z trzech części: astronomicznej, kalendarzowej i animacyjnej. Co istotne, znajduje się on na południowej części Ratusza Staromiejskiego, który położony jest na Starym Mieście.

Osoby, które mają w planach wycieczkę do Pragi, powinni również zwiedzić Zamek na Hradczanach, który jest dawną siedzibą królów Czech. Ten jeden z największych w Europie kompleksów zamkowych składa się z pięknych pałaców, imponujących budowli sakralnych, a także z rozległych i malowniczych ogrodów.


Zdjęcia: ---, ---, Praga, CZECHY
---, ---, Praga, CZECHYKuchnia w Czechach — co warto zjeść na wycieczce w Pradze?


Będąc na wycieczce w Pradze, warto spróbować sztandarowych dań kuchni czeskiej. Jednym z popularnych kulinarnych propozycji, serwowanych w czeskich barach i restauracjach jest zupa piwna o bardzo oryginalnym smaku, który podbije podniebienia nie tylko smakoszy piwa. W swojej kulinarnej podróży po Czechach warto uwzględnić również: polędwicę wołową w sosie śmietanowym, knedliki, stek z pieprzem i ciasto miodowe.

Zdjęcia

CZECHY / --- / --- / Praga

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl