Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:CZECHY

Liczba wyszukanych artykułów: 37

CZECHY / --- / --- / Czechy - art partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1985

Globtroter.pl Dzięki temu artykułowi zdobędziesz najważniejsze informacje o podróżowaniu po Czechach. Poruszymy kwestię cen, noclegów, wyżywienia i transportu. Twoja wycieczka będzie miała szansę być doskonale zaplanowana, co sprawi, że przywieziesz z wypadu jak najlepsze wspomnienia!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CZECHY / Náchod, w kraju hradeckim / Zdarky / Zdarky
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 649

pograniczeklodzkie Žďárky to niewielka miejscowość, którą turyści odwiedzają ze względu na przecinające miasteczko trasy rowerowe, a także lasy i stadniny konne.

macciej Samochodowa trasa objazdowa przez polskie góry, Słowację, Węgry i ciekawe miejsca w Czechach blisko polskiej granicy. Podróż po sąsiednich krajach w czasie pandemii koronawirusa.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CZECHY / Morawy Południowe / Morawy Południowe / Krajobraz Moraw Południowych
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3754

Andrzej Zasada Morawy Południowe to region w Republice Czeskiej położony przy granicach z Austrią i Słowacją. Region ten znany jest z wielu zabytków, a także z uprawy winorośli, której sprzyjają: łagodny klimat, pagórkowate ukształtowanie terenu oraz odpowiednia gleba. Tradycje winiarskie sięgają na Morawach starożytności, a w średniowieczu kontynuował je m.in. zakon templariuszy.

CZECHY / --- / --- / Praga
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2139

Globtroter.pl Przy planowaniu wakacyjnej wycieczki najczęściej wybór pada na Włochy, Grecję lub Hiszpanię. Tymczasem zapominamy o innych, równie atrakcyjnych kierunkach turystycznych, a w szczególności o naszych południowych sąsiadach — Czechach i Słowacji. Wycieczka do Pragi to świetny sposób na spędzenie wakacyjnego weekendu, zwiedzenie ciekawych obiektów turystycznych, a także spróbowanie czeskiej kuchni.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1572

czechypopolsku Kravaře -miejscowość na Hlučínsku w kraju morawsko-śląskim (coś jak nasze województwo) w odległości niespełna 27 km od Raciborza, dla województwa śląskiego pomysł na wycieczkę całkiem fajny. Same jednak Kravaře poleciłbym szczególnie w okresie przedświątecznym, a dokładnie w drugi weekend grudnia, gdy odbywają się tam targi świąteczne (zawsze od piątku do niedzieli)

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CZECHY / Czeski Raj /   / Czeski Raj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3504

GlobAdmin Czechy to popularny kierunek krótszych oraz dłuższych wycieczek. Najczęściej odwiedzamy stolicę, tymczasem poza Pragą nasi południowi sąsiedzi mają wiele do zaoferowania.

inf.praktczne, zdjęcia

PantarTeam Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

CZECHY / Morawy / Biała Góra / Stramberk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3757

Antoni Tym razem w ramach konkursu zapraszamy do malowniczego miasteczka Štramberk na Morawach, zwanego Morawskim Betlejem.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CZECHY / Praga /  Most Legii / Most Karola
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3694

Antoni Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, stolica Czech, jest miastem z klimatem, z wieloma odsłonami. www.alchemiae.cz/en; www.muzeumpovesti.cz/ Praga kojarzona z czasami: Havla, Hrabala, Szwejka, czy średniowiecznych alchemików, poznawana tropem architektury różnych epok i różnych stylów od gotyku, baroku, secesji, kubizmu po współczesność, może być odkrywana wciąż na nowo. Miasto na skrzyżowaniu kultur, określane często jako: "złota Praga", "miasto o stu wieżach", bądź "perła w cesarskiej koronie Habsburgów", odwiedzają tłumy turystów. Każdy znajdzie w Pradze coś dla siebie i wyniesie niezapomniane wrażenia z wizyty na pięknych Hradczanach, w katedrze św. Wita, czy na moście Karola, a w pamięci pozostaną legendy o Golemie, smak piwa w knajpie Szwejka, piękne panoramy i spacery uliczkami miasta. http://www.prague.fm/pl /

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2014-07-06

polskimszlakiem Karkonosze

POLSKA / Karkonosze / Karkonosze / Wodospad Kamieńczyka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2487

polskimszlakiem Ciągle wracam do wspomnień, a teraz one chwilowo latają przy Karkonoszach. Śnieżka? Oj piękna góra, piękna ale o niej teraz nie będę mówić. Przedstawię trasę, która jak zwykle zacznie się w jednym punkcie i skończy w tym samy. „Pętelka się zatacza”.

inf.praktczne, zdjęcia

CZECHY / Praga / Malá Strana / Muzeum Alchemii
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6439

Antoni Pragę stolicę Czech można zwiedzać z przewodnikiem, można też spróbować poznać jej dzieje poprzez liczne mity i legendy opiewające tysiącletnią historię magicznego miasta nad brzegami We łtawy. Po zmroku wybrać się na długi spacer ulicami wyłożonymi kostką brukową, gdzie długie cienie rozciągają się od świecących latarń i pojawiają się ciemne zarysy gotyckich katedr.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

CZECHY / Kraj Środkowoczeski / Praga / Prażański nowy rok - czyli sylwester w stolicy Czech
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 25447

amperwro Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z sylwestrowego wyjazdu do Pragi, ponieważ planując tę spontaniczną 3 - dniową wycieczkę, szukałem kilku informacji, których nie mogłem znaleźć, więc teraz, bogaty w doświadczenie, mogę pomóc osobom - które tak ja ja kiedyś - szukają odpowiedzi. Jest to mój debiut na globtroter.pl więc proszę o wyrozumiałość, a jednocześnie mam nadzieję, że temat i treść tego wywodu, nie złamie któregoś z punktów regulaminu - byłby to niezły false start:)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CZECHY / Czeska Szwajcaria / Hreńsko / skałki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5515

jedrzej Relacja z wycieczki do jednego z największych miast skalnych w Czechach.

CZECHY / Czeska Szwajcaria / Hreńsko / skalna brama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7863

jedrzej Relacja z wycieczki do największego mostu skalnego w Europie.

CZECHY / Czeska Szwajcaria / Hreńsko / przełom Łaby
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12530

jedrzej Pomysł spędzenia majowego weekendu w Czeskiej Szwajcarii narodził się spontanicznie. Nie namyślając się długo wymieniliśmy pieniądze, spakowaliśmy bagaże i ruszyliśmy w podróż. Z Wrocławia aż pod Drezno jedziemy autostradą potem kilkanaście kilometrów bocznymi niemieckimi drogami i po trzech godzinach od opuszczenia domu jesteśmy w Hreńsku.

inf.praktczne, zdjęcia

CZECHY / Praga / Praga / Czerwone tramwaje
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6394

addicted2travel Relacja z pobytu w Pradze, tuż przed tegoroczną powodzią.

zdjęcia, linki

CZECHY / Kutna Hora / Kaplica Czaszek / Kaplica Czaszek
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5723

addicted2travel Relacja z wizyty w Kaplicy Czaszek w Kutnej Horze niedaleko Pragi

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / południowo-zachodni / Wrocław / Natka z Karolem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1768

DrogoweLoty Jesteśmy parą podróżników, jeżdżących na dwóch osobnych motocyklach Hondy CBF 600S i 1000. Od 2010 roku, sezon w sezon, planujemy kolejne motocyklowe wyjazdy; zakochaliśmy się m.in. w Paryżu i Wenecji, które niedawno zwiedziliśmy.

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5206

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / Ziemia Kłodzka / Granica Polsko Czeska / Rowerm wszędzie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2435

wyprawyturystyczne Część druga dotyczy atrakcji w okolicach Kudowy Zdrój oraz podróż po Czeskiej stronie, oczywiście rowerem.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ROSJA / Irkucka Oblast / Irkuck / Podajnik do bagażu (rosyjskie klimaty)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2216

Smok-1 Opis ostatnich sytuacji związanych z liniami lotniczymi (w tym jedna najnowsza), może komuś przydadzą się informacje o sposobach postępowania linii w problemach różnej natury, zdarzających się podczas lotniczych eskapad

inf.praktczne, zdjęcia

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

CZECHY / kraj morawsko-śląski / Ostrava, Vitkovice / Kosciol sw. Pawła
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5005

towPawel Samochód zostawisz na parkingu przygranicznego supermarketu. Po kilkunastu minutach spaceru znajdziesz się na dworcu kolejowym w Náchodzie. W dalszą drogę poprowadzi Cię intuicja. Kieruj się zapachem dymu, smakiem piwa i czarem karczemnego gwaru.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CZECHY / Jesenik / Jesenik-Lazne / Hotel-Uzdrowisko
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6248

trylu57 Pod ostatnimi moimi fotkami często się pojawia się to nazwisko.Kto to był?Chcę w kilku słowach przybliżyć Wam postać tego człowieka,a przy okazji pokazać ,że często przypadek decyduje co robimy w dorosłym życiu.

CZECHY / Góry Opawskie / Czarna Woda / Kamieniołom Rampa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12294

trylu57 Piękne miejsca w Górach Rychlebskich.Czysta woda.Urzekająca przyroda.

SZARPANINA_2012 Spółka-córka wyprawy SZARPANINA 2012 prezentuje najnowszą multimedialną grę komputerową w czasie rzeczywistym (a przestrzeni nieco nierzeczywistej) pt. ZMARZNĄĆ W CHORWACJI Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Geneza pomysłu, czyli motocyklem po Bałkanach (2009). Ilość graczy: 3 (Borsuk, Glaca, Sowizdrzał) Czas trwania: 6 dni (wrzesień 2009) Wymagania sprzętowe: Honda Deauville 700, Yamaha TDM 850, Yamaha FZS 600 Urządzenia peryferyjne: jeden GPS, jeden aparat 12 Mpx, dwie mapy (w tym jedna Krakowa), trzy mózgi (poziom wykorzystania ok. 10-40%), dużo chęci i wiary, głównie w siebie nawzajem. Urządzenia pamięci masowej: torby i plecaki przywiązane do siodeł, gdzieniegdzie kufry i torby na zbiorniki. Gadżety: namioty, śpiwory, palniki i butle z gazem, żywność zabrana z Polski.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / Dolny Śląsk / Duszniki Zdrój - Zieleniec / Panorama Zieleńca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 39658

towPawel Najnowszy, bezpłatny dla czytelników serwisu globtroter.pl, przewodnik po Dusznikach Zdroju i okolicy. (aktualizacja lipiec 2016)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CZECHY / brak / Praga / Band na Moście Karola
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 21126

tkos Jesienią 2005 roku wybraliśmy się na kilka dni do Kudowy Zdroju z zamiarem zwiedzenia Pragi, oddalonej stąd o ok. 160 km. Do Pragi warto zajrzeć nawet na jeden dzień.

inf.praktczne, zdjęcia

CZECHY / brak / Lipová-lázně / Jaskinia Na Pomezi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12444

BlackSpeed Krótka wycieczka do Czech celem zwiedzenia jaskini oraz uzdrowiska.

zdjęcia, linki

AUSTRIA / Wiedeń / Schonbrunn / Cesarska toaleta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4627

igebski Wycieczka do Wiednia, po drodze zwiedzanie jaskini w Morawskim Krasie. Zakwaterowanie w Bratysławie. Maj 2002.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

SłOWACJA / Słowacja / Słowacja / Krajobraz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16118

Sebobike 25 dni trwała wycieczka przez trzy niesamowite stolice, w trakcie której przejechaliśmy 2300 km. Wyruszyliśmy 2.08.05, a wróciliśmy 26.08.05. Cały czas towarzyszyła nam zmienna pogoda. Ta podróż okazała się sprawdzianem naszych sił i wielką inspiracją do dalszych wypadów.

"Nie warto rezygnować z przygody, bo cóż nam pozostanie na starość, jak nie wspomnienia"

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

CZECHY / brak / Skalne Miasta / Ściany skalne
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 34096

KrzysztofD Niemal wszyscy znamy "Błędne Skały", położone w Górach Stołowych. Każdy, kto wkroczy w ten skalny labirynt, jest nim oczarowany. Podobnie wrażenia i zapierające dech w piersiach są zakamarki Szczelińca Wlk. Ale to , co można ujrzeć w Adrszpasko -Teplickich Skałach przechodzi wszelkie wyobrażenie o labiryntach skalnych. Skalne ściany nie mają tu po kilka czy kilkanaście metrów. Osiągają nawet do 100 metrów wysokości (średnio licząc to jakieś 30 pięter), co przy szerokości czasami kilku metrów robi niesamowite wrażenie

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2732, Łączna liczba odwiedzin: 14565916Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl