Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Jezioro Camecuaro > MEKSYK


mwasikow mwasikow Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MEKSYK / Michoacan / Zamora / Jezioro CamecuaroMagiczne meksykańskie jezioro otoczone bardzo starymi drzewami nadającymi mu magicznego charakteru.

Lago Camécuaro. Jezioro jak z bajki, zaledwie 20 min. drogi od miasta Zamora. Dzieje się tam magia, kolor wody zmienia się w zależności od oświetlenia, czyli z każdą przesuwającą się chmurką. Potężne, rozłożyste drzewa porastające jezioro i otaczający je park wyglądają jakby się przemieszczały, kiedy spojrzysz w inną stronę . Momentami mieliśmy wrażenie, że to sen – krajobraz oddychał i poruszał się.

Zdjęcia: Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK
Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK


Zdjęcia: Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK
Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK
Rośnie tam kilka różnych gatunków drzew, te ogromne to ahuehuetes (czyt. agueguetes) i mają nawet po kilkaset lat – najstarsze drzewo tego gatunku do dziś żyjące w Meksyku ma prawie 2000 lat ( nie wstyd Panu, panie Dębie Bartku? ;).

Zdjęcia: Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK
Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK


Zdjęcia: Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYK
Zamora, Michoacan, Jezioro Camecuaro, MEKSYKŻeby jednak poczuć się bajkowo, trzeba wejść trochę głębiej, bo tuż za wejściem do parku najpierw jest się osaczonym przez stragany z pamiątkami, przekąskami, restauracje i przygrywających mariachi, Meksykanie to wszystko uwielbiają! Fajnie jest obejść jezioro dookoła (nie jest duże), ale zignorować pierwszy most i iść dalej, wzdłuż rzeki, do ostatniej kładki. Można wtedy podziwiać te bajkowe widoki bez żywej duszy wokół (nie licząc tych zaklętych w drzewach).

Znacie podobne miejsca?

Więcej na naszym blogu
https://poznaj-meksyk.pl/

Zdjęcia

MEKSYK / Michoacan / Zamora / Jezioro CamecuaroMEKSYK / Michoacan / Zamora / Jezioro CamecuaroMEKSYK / Michoacan / Zamora / Jezioro CamecuaroMEKSYK / Michoacan / Zamora / Jezioro Camecuaro

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl