Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Bezpośrednie loty do Nur-Sułtan (dawnej Astany)! Kazachstan w zasięgu ręki > KAZACHSTAN


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie KAZACHSTAN / --- / --- / Loty do Nur-Sułtan
Na samym środku stepu lśnią w słońcu pozłacane kopuły pałaców i szklane wieżowce – to Nur-Sułtan, majestatyczna stolica Kazachstanu. Jeszcze do niedawna wieś ukryta wśród wysuszonych traw, dziś supernowoczesna metropolia. Pełna ukwieconych bulwarów, nocnych iluminacji i monumentalnych pałaców. To tajemnicze, rozkwitające miasto tylko czeka na odkrycie!

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o podróży do tego pięknego, odległego kraju –
podróż do Kazachstanu jest w zasięgu ręki! PLL LOT cztery razy w tygodniu realizują bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa–Nur-Sułtan. Lot do stolicy trwa około 5 godzin, podczas których samolot pokonuje odległość około 3 500 km. Jest to pierwszy bezpośredni szlak komunikacyjny łączący Polskę z Azją Centralną.

Sprawdź loty z Polski do Kazachstanu >>Kazachstan to dość odległy i egzotyczny kraj, którego każdy miłośnik podróży pragnie zasmakować. Powszechnie kojarzony z rozległymi stepami i górskimi dolinami ma do zaoferowania znacznie więcej. Futurystyczna Astana, która w dn. 20.03 zmieniła nazwę na Nur-Sułtan, jest tego doskonałym przykładem. Co warto tam zobaczyć?


Zdjęcia: ---, ---, Loty do Nur-Sułtan , KAZACHSTAN
---, ---, Loty do Nur-Sułtan , KAZACHSTANNur-Sułtan – złota stolica wśród stepów

Znakiem rozpoznawczym miasta jest 105-metrowa wieża widokowa Bäjterek, która symbolizuje nowe oblicze miasta. Strzelisty monument wieńczy złota kula inspirowana mitem o drzewie życia i magicznym ptaku szczęścia. W bliskiej okolicy znajduje się Kazachska Filharmonia Narodowa mająca przypominać dynamikę płatków kwiatu oraz Pałac Prezydencki Ak Orda ze złotą iglicą i marmurową fasadą.

Warte uwagi są również projekty autorstwa brytyjskiego architekta Normana Fostera – Piramida Pokoju i Pojednania oraz futurystyczne centrum handlowe w kształcie kazachskiej jurty, które wielkością przekracza powierzchnię 10 stadionów piłkarskich.

Zdjęcia: ---, ---, Loty do Nur-Sułtan , KAZACHSTAN
---, ---, Loty do Nur-Sułtan , KAZACHSTANNastępnie można wstąpić do Nur-Astana, jednego z największych meczetów w Azji Centralnej. Wysokość złotej kopuły wynosi 40 metrów, co symbolizuje wiek, w którym Mahomet doznał objawień, a wysokość czterech minaretów odnosi się do wieku Proroka w chwili śmierci. Równie imponujące rozmiary ma Meczet Sułtana Hazrata. Jego piękne, marmurowe wnętrze jest w stanie pomieścić nawet 10 000 wiernych.

Po dniu obcowania z potęgą nowoczesnego miasta aspirującego do miana stolicy Azji Centralnej, polecamy wybrać się do Rezerwatu Naturalnego Korgałżyn. Położony jest on niecałe 2 godziny drogi od Nur-Sułtan. Znajdujące się na jego obszarze kazachskie stepy są schronieniem m.in. dla najbardziej wysuniętej na północ populacji różowych flamingów.

Od 2017 roku obywatele RP mogą podróżować do Kazachstanu bez wizy, a dzięki ofercie PLL LOT mogą dotrzeć do stolicy kraju szybko i komfortowo. Bilety lotnicze są dostępne na stronie przewoźnika lot.com.

Sprawdź loty z Polski do Kazachstanu >>Pamiętajcie, że wizyta w mieście Nur-Sułtan jest dopiero początkiem fascynującej podróży po Kazachstanie. Kraina stepów oferuje nam całą gamę różnorodnych miejsc i krajobrazów, a każde z nich jest warte zobaczenia

Zdjęcia: ---, ---, Loty do Nur-Sułtan , KAZACHSTAN
---, ---, Loty do Nur-Sułtan , KAZACHSTANWpis powstał we współpracy z PLL LOT

Zdjęcia

KAZACHSTAN / --- / --- / Loty do Nur-Sułtan KAZACHSTAN / --- / --- / Loty do Nur-Sułtan KAZACHSTAN / --- / --- / Loty do Nur-Sułtan

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl