Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Co to jest assistance i dlaczego jest tak ważny? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Co to jest assistance i dlaczego jest tak ważny? - artWyruszyć w drogę… czy tak łatwo? Do kolekcjonowania wrażeń przygotowujemy się cały rok, lecz w przypadku bezpieczeństwa trudno zadbać o nie w pojedynkę. Zwłaszcza w nieznanym miejscu i z barierą językową. Dlatego warto pomyśleć o wsparciu jeszcze przed wyjazdem i zapewnić sobie całodobową pomoc doświadczonych konsultantów. Assistance to kompleksowa ochrona w podróży - pozwala odnaleźć pełen komfort nawet na drugim końcu świata.

Podczas wyjazdów dzieje się wiele rzeczy - zazwyczaj takich, dla których po prostu warto podróżować! Jednak nieprzewidziane sytuacje pojawiają się znienacka, a samo zdarzenie bywa mniejszą komplikacją niż konieczność załatwiania formalności. Dobre ubezpieczenie z assistance sprawi, że nie będziemy zdani sami na siebie. Wsparcie udzielone w ramach assistance pozwala podróżnym szybko odnaleźć orientację w podróży.

Zobacz, co zyskujesz dzięki usłudze assistance!

Kontakt 24 h i pomoc w języku polskim

Najważniejszą zaletą ubezpieczenia z assistance jest to, że daje podróżnym pełne wsparcie przez całą dobę. Znajdując się w trudnej sytuacji, można skontaktować się z Centrum Alarmowym, którego konsultanci, opierając się na zebranym doświadczeniu, odpowiadają na pytania, rozwiewają wątpliwości, a także mogą pośredniczyć w kontakcie. W ramach takiej usługi istnieje możliwość między innymi przekazania pilnej wiadomości bliskiej osobie lub też skontaktowanie się z bankiem klienta - jeżeli padliśmy ofiarą kradzieży lub zgubiliśmy portfel. Konsultant Centrum Alarmowego może także pośredniczyć w przekazaniu nam środków pieniężnych na dalszą podróż. W takiej samej sytuacji otrzymamy instrukcję, jak postępować, by otrzymać tymczasowy dokument i podróżować dalej!

Pokrycie kosztów transportu do placówki medycznej

Każdy z nas ma świadomość tego, jak istotne jest posiadanie ubezpieczenia medycznego, dzięki któremu uzyskamy bezpłatną pomoc lekarską w przypadku urazu czy innego uszczerbku na zdrowiu. Co jednak z kosztami pobocznymi? Niekiedy koszt taksówki do najbliższej placówki medycznej może równać się kwocie usługi, a cena ratownictwa w trudno dostępnych miejscach to kwoty trudno wyobrażalne dla przeciętnego podróżnika. Wakacyjny budżet ma swoje granice i aby uniknąć konieczności pokrywania dużych wydatków, lepiej zadbać o kompleksową ochronę ubezpieczyciela. Dodatkowo możemy uzyskać informacje o najbliższej placówce medycznej, pośrednictwo w kontakcie z nią, a także organizację transportu!

Zakwaterowanie i wyżywienie na czas rekonwalescencji

Jeżeli noga podwinęła nam się tak, że wymaga to dłuższego czasu rekonwalescencji, może to pociągnąć za sobą dodatkowe, niemałe wydatki. Konieczność unieruchomienia i pobytu w miejscu wybranym na wakacje to koszty zakwaterowania i wyżywienia. Całe szczęście może pokryć je nasze ubezpieczenie, jeżeli wybierzemy odpowiedni pakiet z assistance! Co ważne, istnieje także możliwość finansowania pobytu osoby, która towarzyszyła nam w podróży, a teraz w dochodzeniu do zdrowia. Przy pełnej opiece assistance możliwe jest nawet ściągnięcie bliskiej osoby z Polski. To wszystko organizują profesjonalni konsultanci, którzy zapewniają komfortową obsługę klientów firmy ubezpieczeniowej.

Samochód zastępczy lub kierowca

Jeżeli wyruszamy w podróż autem, jego awaria może całkiem poprzestawiać harmonogram wycieczki lub też w ogóle na niego nie wpłynąć… Wystarczy odpowiedni pakiet assistance lub pakiet ubezpieczenia Car Assistance, który gwarantuje nam samochód zastępczy, by kontynuować podróż. Firma ubezpieczeniowa sama organizuje taki transport, zatem formalności zostają zdjęte z barków ubezpieczonego. Inną formą takiego udogodnienia jest wynajęcie kierowcy - kiedy np. uszkodzimy nogę i nie możemy prowadzić własnego auta w drodze powrotnej. Jeżeli mowa o komforcie w drodze warto wspomnieć też o rekompensacie za opóźnienie transportu. W przypadku, gdy jest odpowiednio długie i powoduje dodatkowe koszty - jak nocleg i wyżywienie - możemy ubiegać się o rekompensatę takich strat.

Pełen assistance - pakiet dla rodzin

Pakiet assistance o najszerszym zakresie opieki to najlepsza opcja dla nieletnich osób i ich opiekunów. Gwarantuje wiele udogodnień takich, jak pokrycie kosztów opiekuna zastępczego w przypadku, gdy opiekun przebywający na wakacjach z dzieckiem nie może zadbać o nie ze względów zdrowotnych. Ubezpieczenie obejmuje także wydatki poniesione na zakwaterowanie i wyżywienie opiekuna osoby nieletniej. Taki pakiet uwzględnia wiele sytuacji, między innymi hospitalizację opiekuna prawnego i konieczność powrotu dzieci. Pokrywa wtedy koszty transportu powrotnego i opiekuna na czas drogi. Ubezpieczenie z “pełnym assistance” pokryje również kwotę przylotu “osoby wezwanej do towarzyszenia” na miejsce zdarzenia.

Pomoc prawna za granicą

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy w wyniku nawet małego zdarzenia drogowego czy nieporozumienia możemy potrzebować wsparcia prawnego. Niekiedy krótkie oświadczenie sformułowane przez specjalistę, może zdjąć z naszych ramion całkiem spory ciężar. To udogodnienie assistance przynosi prawdziwą ulgę w momencie powstania zdarzenia, którego wyjaśnianie mogłoby zająć nam cały pobyt za granicą. W ramach kontaktu z Centrum Alarmowym uzyskamy wyjaśnienie każdej kwestii!

Kiedy wyruszamy w podróż, chcemy beztrosko bawić się i poznawać świat. Aby zagwarantować sobie, jak najmniej stresu i formalności na miejscu, warto zadbać o dobry pakiet ubezpieczenia z usługami assistance. Takie rozwiązanie przynosi wsparcie w każdej nieoczekiwanej sytuacji i po prostu pozwala czuć się bezpiecznie! Wyruszaj z lekkością! Ubezpieczenie nic nie waży.

Poznaj ofertę ERGO Ubezpieczenia Podróży

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Co to jest assistance i dlaczego jest tak ważny? - art

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl