Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Czy Polacy zadłużają się na wakacje? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Zdjęcie do artykułu partnerskiegoPożyczka na wakacje często okazuje się jedynym sposobem na sfinansowanie wypoczynku. Jak ją wybrać?

Aż jedna trzecia polskiego społeczeństwa na wakacyjny wypoczynek może wydać tylko 1000 złotych na jednego członka rodziny. 38 procent naszych rodaków jest w nieco lepszej sytuacji i na urlop jest w stanie wydać 2000 złotych. Te kwoty już w ubiegłym roku nie robiły zbyt dużego wrażenia. W 2020, w dobie kryzysu i szalejącej inflacji, taka suma może okazać się zbyt mała, by zapewnić sobie choć tygodniowy wypoczynek.

Dla wielu z nas może okazać się to powodem ku temu, by pieniądze na pokrycie wydatków związanych z wakacyjnym wyjazdem pożyczyć. Można więc spodziewać się, że współczynnik urlopów finansowanych dzięki pożyczkom i kredytom znacznie wzrośnie. Trendu najpewniej nie zmieni też rządowy projekt 1000+, bo ceny w polskich kurortach i ośrodkach będą dużo większe niż w ubiegłych latach. Wspólnie z serwisem https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/ przyglądamy się wakacyjnym wydatkom naszych rodaków.

Czemu warto oszczędzać na wakacjach?Regularny i efektywny wypoczynek jest ważny nie tylko z punktu widzenia zdrowia psychicznego. Ma on też bezpośredni wpływ na nasze życie zawodowe. Jedynie fundując sobie dwa razy w roku większy wypoczynek, jesteśmy w stanie zachować pełną wydajność w pracy. Niestety, wielu Polaków rezygnuje nawet z wakacyjnego urlopu. Powodem nie zawsze są względy finansowe. Część z nas wolne traktuje jako okazje do zrobienia remontu lub dorobienia pewnej kwoty do wypłaty.

Zresztą nawet jeśli decydujemy się urlop, nie zawsze jesteśmy w stanie całkowicie odciąć się od pracy. Jak pokazują statystyki, trzech na czworo Polaków podczas wakacyjnego wypoczynku nie chce zapomnieć o swojej pracy. Blisko co piąty polski pracownik w czasie wyjazdu sprawdza zaś służbowego maila i odbiera telefony od pracodawcy. 5 procent zaś zabiera ze sobą komputer i nawet podczas urlopu zdarza im się pracować zdalnie.

Polak na wakacjach. Skąd bierzemy pieniądze?Powyższe zachowania w dużej mierze wynikają z obaw o utratę pracy lub spowodowane urlopem powstanie dziury w domowym budżecie. Prawie co piąty Polak odczuwa stres, że wakacyjny budżet okaże się niewystarczający do pokrycia wszystkich wydatków. Stres jest tym bardziej uzasadniony, że większość z nas letni wyjazd finansuje jedynie ze środków, które udało im się zaoszczędzić w poprzednich latach – tak robi 54 procent ankietowanych. 43 procent pytanych może zaś pozwolić sobie na to, by wypoczynek sfinansować z bieżących wydatków.

W zeszłym roku, w zależności od badania, pożyczkę na wakacyjny wyjazd brało od 4 do 10 procent Polaków. Można jednak domyślić się, że w 2020, nasze budżety, nadwyrężone kwarantannowym przestojem, kryzysem i inflacją, będą potrzebowały dodatkowego wsparcia.

Pożyczka na wakacje. Jak wybrać ofertę?Decydując się na wzięcie pożyczki na wakacyjny wyjazd, nie zapominajmy o tym, by decyzja o wyborze konkretnej oferty była dobrze przemyślana. Pod uwagę weźmy nie tylko maksymalną dostępną kwotę, oprocentowanie i okres kredytowania. Dla wielu klientów kluczowym czynnikiem może też okazać się to, czy dana firma sprawdza profile pożyczkobiorców w bazach BIK-u i BIG-ów. W znalezieniu oferty spełniającej ten ostatni warunek pomoże nam serwis kredyt-dla-zadluzonych.pl

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Zdjęcie do artykułu partnerskiego

Dodane komentarze

weronka5 dołączył
16.08.2020

weronka5 2020-08-16 10:49:26

Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych!
Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke!
Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl