/ / TAJLANDIA > Gdzie do dżungli > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Gdzie do dżungli

kategoria podróże po świecie

Wolfheart dołączył
16.09.2014

Wolfheart 16:36 | 16.09.2014

Witam Was. W listopadzie lecę do Tajlandii. Niestety niezbyt długo tam będę, 8-17 listopad. Tak jak wszędzie, interesuje mnie głównie fauna i flora. Resztę zobaczy się przy okazji jak będzie okazja ;) Dlatego też pytanie:

Które tereny Tajlandii są dżunglaste (mam na myśli dżungle z prawdziwego zdarzenia) i gdzie najlepiej pojechać pod tym kątem? Prosiłbym tylko o nie dawanie propozycji płatnych objazdów po parkach, Wolę bo backpackersku. Mam doświadczenie, nie zgubię się. To jak?


leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 18:35 | 16.09.2014

Po backpackersku - podoba mi się, tak trzymaj i nie przepłacaj :)
Jeśli dżungla to chyba północ, nie wiem, dopiero się tam wybieram, ale też chętnie posłucham.


Podróże Obieżyświatki dołączył
01.07.2014

Podróże Obieżyświatki 10:23 | 17.09.2014

Ja polecam Khao Sok National Park. Pisałam o nim tutaj. http://www.globtroter.pl/artykuly/2905,tajlandia,nocleg,w,chatce,na,srodku,gorskiego,jeziora,i,bladzenie,po,jaskiniach,,czyli,,,8222,must,do,,8221,,w,tajlandii,.html
Ale jest to opcja płatna. Wiem, że różne osoby mają różne poglądy an ten temat. Też na początku chciałam jechać sama, ale nie żałuję, że wybrałam przewodnika. Dzięki temu mieliśmy łódź, bez której nie da się tam poruszać. PO za tym to był człowiek, który wychował się na tamtych terenach więc mógł nam pokazać miejsca mniej popularne i wypatrzeć każdego gibona, węża i jaszczurkę.
Powodzenia i udanego pobytu!


Wolfheart dołączył
16.09.2014

Wolfheart 07:40 | 18.09.2014

Dzięki za odpowiedź, ale ciekawi mnie jak taki park wygląda. Ma jakąś bramę z kasą? Wchodzi się do parku i co? Można iść gdzie sie chce? Czy trzeba od razu uderzać w jakiś hotel? Trzeba jeździć z przewodnikiem czy można zrobić sobie tripa samemu?


Podróże Obieżyświatki dołączył
01.07.2014

Podróże Obieżyświatki 20:30 | 18.09.2014

Hej,
jest brama wjazdowa, później trzeba podjechać kawałek do nabrzeża (są sklepy, toalety i kasa do parku). Koszt wejścia do parku 200 baht. I tam w są łodzie, które zabierają ludzi na jezioro, do chatek na jeziorze. Ponieważ ja byłam z przewodnikiem to wiele rzeczy on załatwiał. jednak możesz skontaktować się z parkiem przez ich stronę internetową i zapytać o szczegóły, jeśli planujesz niezależny trekking.
W samym parku narodowym chatki i hotele rozlokowane na jeziorze, w zatoczkach. Ja zatrzymałam się w chatkach parku narodowego o podstawowym standardzie. Można też poszukać prywatnego hotelu (przez internet), który ma dużo wyższe standardy, ale sądząc po Twoich planach to taka opcja nie bardzo by cię chyba interesowała.
Jak mówiłam ja jeździłam z przewodnikiem, ale poznałam kolesia, który chodził tam sam, jednak nie znam szczegółów jego wypraw.
Chyba najlepiej byłoby skontaktować się z parkiem albo może jakimś hotelem na zewnątrz parku i zapytać ich o jakieś porady. Dość popularny jest Tree House albo ban Khao Sok (ale one oddalone są jakieś 30-45 min od samego parku).
Jeśli wybierzesz się z przewodnikiem to omija cię cały aspekt negocjacji cenowych, załatwiania łodzi, noclegu i posiłków w samym parku. Jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa jeśli chcesz wchodzić do jaskiń bez przewodnika, niektóre pełne są węży, pająków i nietoperzy a przez niektóre trzeba płynąć w wodzie.
Udanego pobytu :)


artuś dołączył
20.03.2013

artuś 23:54 | 18.09.2014

Też polecam Khao Sok. Tanio, egzotycznie, mało ludzi. Wkrótce będę opisywał to miejsce na moim blogu: bananyicytrusy.blogspot.no
Pozdrawiam:)



Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl