Forum dyskusyjne

sytuacja 2015 - lecieć czy nie

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

asia_go dołączył
02.07.2015

asia_go 00:23 | 02.07.2015

moim marzeniem jest lecieć na safari do kenii. zarezewowaliśmy bilety na styczeń 2016. teraz jednak mamy pewne obawy. czy ktoś wybiera się w tamtym kierunku? albo też ma podobne dylematy.

kitti dołączył
29.06.2015

kitti 09:22 | 03.07.2015

Ja i mąż lecimy do Kenii na początku kwietnia 2016r. Mamy podobny dylemat, ale póki co to sytuacja tam jest w miarę ustabilizowana.

mikołajek dołączył
13.10.2015

mikołajek 13:38 | 13.10.2015

Witam wybieram się 9 Stycznia z dwojgiem dzieci w okolice Malindi

mikołajek dołączył
13.10.2015

mikołajek 19:48 | 18.10.2015

>Witam wybieram się 9 Stycznia z dwojgiem dzieci w okolice Malindi.Będę wdzięczna za wszystkie rady dotyczące podróży i lokalnych wycieczek ,ponieważ jest to moja pierwsza tak daleka podróż ,chciałabym zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej. .Jeżeli ktoś znajdzie czas i chce się podzielić swoimi doświadczeniami i wrażeniami z Kenii będę wdzięczna.Oprócz porad zdrowotnych dodam ,że jesteśmy zaszczepieni interesują mnie bardzo wycieczki lokalne (koszt,może namiar na kogoś zaufanego kto organizuje i z kim warto pojechać ,i co warto zobaczyć oprócz safari)Tak jak już pisałam wcześniej będę wdzięczna za każdą informację

senia dołączył
20.06.2008

senia 23:13 | 13.10.2015

Utrzymuje bieżące kontakty z biurem w Kenii i mówią , ze jest bezpiecznie. Australken Tours z Nairobi. Przy okazji polecam, super organizacja.

ortap dołączył
21.10.2015

ortap 18:11 | 21.10.2015

>>Witam wybieram się 9 Stycznia z dwojgiem dzieci w okolice Malindi.Będę wdzięczna za
>wszystkie rady dotyczące podróży i lokalnych wycieczek ,ponieważ jest to moja
>pierwsza tak daleka podróż ,chciałabym zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej.
>.Jeżeli ktoś znajdzie czas i chce się podzielić swoimi doświadczeniami i wrażeniami z
>Kenii będę wdzięczna.Oprócz porad zdrowotnych dodam ,że jesteśmy zaszczepieni
>interesują mnie bardzo wycieczki lokalne (koszt,może namiar na kogoś zaufanego kto
>organizuje i z kim warto pojechać ,i co warto zobaczyć oprócz safari)Tak jak już
>pisałam wcześniej będę wdzięczna za każdą informację
>
>

ortap dołączył
21.10.2015

ortap 18:18 | 21.10.2015

Witam! Byłam kilka razy w Kenii. Poznaliśmy za 1 razem fajnego chłopaka.
Okazał sie bardzo przydatny i pomocny. Przede wszystkim bardzo uczciwy. Poznalismy Go na plazy. Nosi ksywe Ka-Ka. Polecilismy Go juz kilku osobom i byli bardzo zadowoleni.Mozna Go zbaleść na plazy w Watamu lub Malindi. Wystarczy zapytac o Kaka. Jezeli jestescie zainteresowani to podam numer elefonu do niego,a gdybyscie mogli to podala bym pamiatke dla niego. Kontakt ze mna to agis50@interia.pl pozdrawiam.(nie dajcie sie nabrac na safari do prywatnego parku!)

asia_go dołączył
02.07.2015

asia_go 12:55 | 15.10.2015

Dziękuję za cenne informacje :-D 😊

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 13:30 | 15.10.2015

>Utrzymuje bieżące kontakty z biurem w Kenii i mówią , ze jest bezpiecznie. Australken
>Tours z Nairobi. Przy okazji polecam, super organizacja.

Naprawdę zdziwiłbym się jezeli stanowczo by "odradzali" :-)))

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 11:56 | 15.10.2015

>moim marzeniem jest lecieć na safari do kenii. zarezewowaliśmy bilety na styczeń
>2016. teraz jednak mamy pewne obawy. czy ktoś wybiera się w tamtym kierunku? albo też
>ma podobne dylematy.

Też marzę o Kenii.
Ale jeszcze nie teraz, niestety...

senia dołączył
20.06.2008

senia 23:24 | 15.10.2015

Nie jestem potencjalnym klientem, wiec mogą byc szczerzy :-))))

03.12.2012

[konto usunięte] 13:36 | 15.10.2015

Jest taka stronka MSZ z zakładką "ostrzeżenia dla podróżnych". Wystarczy sobie wbić słówko "Kenia". Ale oni pewnie g...o wiedzą :-))) Lepiej opierać się na opiniach różnych "osiedlowych mądrali" - to jest dopiero kopalnia wiedzy:-)))
Pozdrawiam.

03.12.2012

[konto usunięte] 11:06 | 16.10.2015

>Nie jestem potencjalnym klientem, wiec mogą byc szczerzy :-))))

Każdy jest potencjalnym klientem. Jeśli nie Ty bezpośrednio, to w przyszłości twoi znajomi czy znajomi znajomych np. z tego szacownego forum. :-) Tak to działa. A szczerość w Afryce i to w "biurze turystycznym" ... bądźmy poważni.

senia dołączył
20.06.2008

senia 23:29 | 15.10.2015

Ale Ty, Colmar, przemądrzały jesteś, jakbyś wszystkie rozumy zjadł, a otacza Cię banda półgłówkow i debili :-))), naprawdę sądzisz, ze ludzie, którzy tutaj sie loguja nie wiedza o ostrzezeniach MSZ? Pozdrawiam.

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 04:28 | 16.10.2015

>Ale Ty, Colmar, przemądrzały jesteś, jakbyś wszystkie rozumy zjadł, a otacza Cię
>banda półgłówkow i debili :-))), naprawdę sądzisz, ze ludzie, którzy tutaj sie loguja
>nie wiedza o ostrzezeniach MSZ? Pozdrawiam.

Wydaje mi sie, ze jednak Colmar ma troche racji. Poleganie na opinii biura turystycznego w obliczu faktycznych atakow czy ostrzezen MSZ wydaje mi sie troche ryzykowne. Podobnie jak poleganie na opinii typu "ja pojechalem i nic mi sie nie stalo. Wiec jest bezpiecznie".

03.12.2012

[konto usunięte] 11:14 | 16.10.2015

>Ale Ty, Colmar, przemądrzały jesteś, jakbyś wszystkie rozumy zjadł, a otacza Cię
>banda półgłówkow i debili :-))), naprawdę sądzisz, ze ludzie, którzy tutaj sie loguja
>nie wiedza o ostrzezeniach MSZ? Pozdrawiam.

Najważniejsze Senia, że ty jesteś cacy i świetnie poinformowana :-))) Tak, dokładnie tak sądzę. Większość nie ma pojęcia o czym pisze, o co pyta i co czyta. Ale to chyba przypadłość tzw. cywilizacyjna.

Kazioor dołączył
17.10.2015

Kazioor 00:36 | 17.10.2015

Fakt jest taki sytuacja teraz jest na świecie ciężka to fakt nie ma też co się sprzeczać możesz zaryzykować i jechać ja słyszałem że turyści mają lepiej jak ludzie którzy tam mieszkają bo mafia ma rękę nad turystami bo maja z nich kasę więc mogą was chronić ale wydaje mi się że to nie w tych terenach. Moim zdaniem nie jechał bym tam jest jednak niebezpieczeństwo. Ja w tym roku miałem jechać do Tunezji ale co tam się stało od razu bilety cofnąłem bo nie chciałem ryzykować. Wszystko zależy jak się czujesz..

senia dołączył
20.06.2008

senia 09:20 | 17.10.2015

Ostrzeżenie na stronie MSZ pochodzi z czerwca 2014 roku, brzmi "ostrzegamy przed podróżą", to samo np. w Etiopii, Maroku. Ktoś napisał o Tunezji, która ma status czerwony "nie podróżuj", to nieco inna historia...
Ja napisałam co wiem od osób, które są na miejscu i zajmują się turystyką. Nikogo nie namawiam, ani nie zniechęcam. Wybór należy zawsze do podróżnika.

andi1974 dołączył
04.10.2015

andi1974 21:18 | 18.10.2015

Witam
Wróciliśmy początkiem listopada 2015 roku.
Jak dla mnie,bezpiecznie.
Warto jechać i nie ma się co bać :)

03.12.2012

[konto usunięte] 00:26 | 19.10.2015

>Witam
>Wróciliśmy początkiem listopada 2015 roku.
>Jak dla mnie,bezpiecznie.
>Warto jechać i nie ma się co bać :)

Ooo, podróże w czasie :-) Rewelacja!

03.12.2012

[konto usunięte] 00:49 | 19.10.2015

>Ostrzeżenie na stronie MSZ pochodzi z czerwca 2014 roku, brzmi "ostrzegamy przed
>podróżą", to samo np. w Etiopii, Maroku. Ktoś napisał o Tunezji, która ma status
>czerwony "nie podróżuj", to nieco inna historia...
>Ja napisałam co wiem od osób, które są na miejscu i zajmują się turystyką. Nikogo nie
>namawiam, ani nie zniechęcam. Wybór należy zawsze do podróżnika.

Widocznie sytuacja jest stabilnie napięta - jak to w Afryce :-) Pod ostrzeżeniem jest taka mapka - północna połowa kraju i kurorty w okolicy Mombasy zaznaczone są jako "odradzamy podróż", reszta Kenii - ograniczyć podróże do "koniecznych". Poza tym założyciel wątku wybiera się zdaje się w styczniu, osoby które podłączyły się w kwietniu i lutym - do tego czasu w takim kraju jak Kenia może się bardzo dużo zdażyć - jakieś zamieszki, pucz, parę zamachów. bandy z Somalii czy Sudanu przejmą kontrolę nad kolejnymi terenami itd. Więc udzielanie rad w październiku co będzie za kilka miesięcy na podstawie "wiem od osób, które są na miejscu i zajmują się turystyką" - no wybaczcie - to "magiel" albo porady "wróżki" :-)

saramia dołączył
19.10.2014

saramia 20:02 | 07.11.2015

Za dwa tygodnie lecę do Kenii ( +Tanzania) i mam żadnych obaw. Byłam tam w ub. roku, też w listopadzie...i też mi znajomi odradzali, bo niebezpiecznie, bo ebola ( wtedy było o niej głośno) ale nie zraziłam się i pojechałam z cała rodzina. Z czystym sumieniem pisze ,że nie ma się czego obawiać...jest bezpiecznie, a kraj naprawdę warty zobaczenia... ja osobiście jestem zauroczona Kenią...i wracam tam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl