Forum dyskusyjne


Wakacje w Kenii

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

mercedeska_24 dołączył
06.03.2010

mercedeska_24 10:11 | 10.03.2010

Kochani moim marzeniem jest wyjazd do Kenii. Przymierzam sie do niego juz od zeszłego roku doradzcie mi ile kaski kosztuje taka przygoda oczywiście ze zwiedzaniem rezerwatów przyrody:-))) czy trzeba sie zaszczepić i kto był prosze napiszcie jacy sa ludzie czy przyjaźni i co warto przywieżć sobie z tamtad.


lokis dołączył
05.03.2010

lokis 22:19 | 11.03.2010

witam, również z mężem jesteśmy zainteresowani wyjazdem do Kenii (33 l i 36 l). Wiem, że szczepienie są konieczne, więc warto jest umówić się na wizytę u lekarza medycyny tropikalnej. Proszę o wskazówki / informacje w temacie: w jakim okresie najlepiej wybrać się na oglądanie zwierząt, słyszałam o styczniu-marcu, jak również sierpniu ( wówczas prawdopodobnie jest najlepsza widoczność), ale nie wiem czy w sierpniu nie będzie zbyt sucho i gorąco; poza tym z jakim biurem podróży najlepiej zorganizować wyjazd (nie znam na tyle angielskiego, aby zdecydować się na taki wyjazd na własna rękę), czy ktoś może ma doświadczenia z wyjazdów z Itaką lub Logostur i mógłby się nimi podzielić?, proszę o podpowiedź, czy warto jest wykupić wycieczkę z pełnym programem zwiedzania, czy też decydować się na sam pobyt, a na miejscu wykupić safari, czy inne wycieczki fakultatywne. Będę wdzięczna za wszystkie porady i wskazówki dotyczące wyjazdu, celem mojej podróży jest generalnie zwiedzanie parków przyrody i oglądanie zwierząt.


LanaMaverick dołączył
27.02.2010

LanaMaverick 15:19 | 18.03.2010

Wejdź sobie na stronę: www.romeks.pl/wakacyjne/ 
Na podstronie Kenia zamieszczone są jedynie dwie oferty, ale nie bój nic, to jedynie namiastka tego, co firma ma do zaoferowania. Wakacyjny oddział Romeksu to nie biuro podróży, ale biuro pośrednictwa w najmie apartamentów itp. dlatego też ceny są naprawdę okazyjne. Co więcej, firma specjalizuje się w ofertach na zamówienie. Na stronie tam masz kontakt (>Andrzej Przełucki) : zadzwoń lub napisz (max! w ciągu 2 dni otrzymasz odpowiedź :) ), powiedz dokładnie na czym Ci zależy, a organizację wspaniałego wyjazdu masz jak w banku.
Wiem, że ośrodek w Kenii, z którym Romeks ma podpisaną umowę, to nie tylko wygodna baza noclegowa z full wyżywieniem, ale również organizator przede wszystkim safari, także air safari, wypadów do parków narodowych itp.
Mam nadzieję, że moje informacje Ci pomogą. Naprawdę polecam! :)
Lana


lokis dołączył
05.03.2010

lokis 20:55 | 18.03.2010

LanaMaverick i twoja-podroz.pl jeszcze raz dziękuje za info :) twoja-podroz, czy pamiętasz może w jakim hotelu zatrzymali się Twoi znajomi i które parki polecają do zwiedzania? a może orientujesz się w cenach safarii?


Ania___2222 dołączył
26.07.2010

Ania___2222 22:04 | 26.07.2010

Nie polecam safari w Kenii z Romeksem- mają umowę z Kennedy Safaris, a to biuro odradzam. Byłyśmy na safari z Kennedy'm i jesteśmy niezadowolone....Safari wykupiłyśmy bezpośrednio u Kennedy'ego i mówił nam że ma umowę z Romeksem, ale Romeks nie wysłał mu jeszcze żadnych klientów z Polski, do tej pory wszyscy wykupowali u Kennedy'ego bez pośredników. Napradę odradzam safari z tym biurem!!!
Nie wiem jak to możliwe że biuro Kennedy’ego ma tyle pozytywnych komentarzy… Plan naszego safari był taki:
Dzień 1: Nairobi. Odpoczynek po podróży i nocleg w posiadłości żyraf (www.giraffemanor.com) Cały czas ma się kontakt z żyrafami, karmi się je, głaszcze, zdjęcia itd.
Dzień 2:Nairobi. Daphine Sheldrick's sierociniec dla słoni i nosorożców w Nairobi National Park, dom Karen Blixen, autorki "Pożegnania z Afryką"- w środku jest muzeum związane z filmem.Nocleg w lodgy Macushla House.
Dzień 3: Wodospady Thompsona, Jezioro Nakuru
Nocleg w lodgy Mbweha camp.
Dzień 4: Jezioro Nakuru/Jezioro Bogoria & Jezioro Baringo
Jezioro Bogoria-zdjęcie na równiku, gejzery wyrzucające wodę nawet do kilku metrów w górę oraz liczne stada flamingów.
Jezioro Baringo-miejsce słynie z rekordowej ilości gatunków ptaków. Nocleg w lodgy nad jeziorem- Roberts camp.
Dzień 5: Jezioro Baringo/Jezioro Naivasha
Po śniadaniu 2-godzinny rejs łodzią motorową po jeziorze Baringo. Przejazd nad jezioro Naivasha, nocleg w lodgy Olerai House.
Dzień 6:Przejazd do Masai Mara i safari.Nocleg w Royal Mara Safari Lodge.
Dzień 7,8,9:safari w Masai Mara, wizyta w wiosce masajskiej, safari balonem nad Masai Mara-noclegi w Royal Mara Safari Lodge.
Dzień 10:przelot samolotem do Diani Beach.Transfer do hotelu-Baobab Beach Resort .
Dzień 11,12,13,14-wypoczynek w hotelu. Opcjonalna wycieczka łodzią na wyspę Wasini.
W 1 dzień po odebraniu nas z lotniska Kennedy nie wiedział o tym, że zakwaterowanie w Posiadłości Żyraf (Giraffe Manor) jest możliwe od godz. 11.00. Przyjechaliśmy tam o 9.00 i właściciel poinformował , że nie może nas zakwaterować, bo od 11.00 a wszystkie pokoje są zajęte. Zmęczone podróżą pojechałyśmy więc do domu Karen Blixen. Kierowca Kennedy’ego ( bo jechało z nami 2-óch: Kennedy + kierowca) nie znał drogi do Karen, kilkakrotnie się gubił, mimo że pytał ludzi jak tam dojechać… w Końcu dojechaliśmy jakoś na miejsce. Po domu Karen Blixen zabrał nas do Centrum Żyraf (Giraffe Center), czego nie miałyśmy w programie,fajne miejsce, warto odwiedzić, byłyśmy tam krótko i on zapłacił za wstęp. Potem jak jechaliśmy do Posiadłości Żyraf mówił, że tego nie było w programie i on zapłacił ze swoich pieniędzy za wstęp… (my go nie prosiłyśmy, żeby tam jechać, sam nas tam po prostu zabrał) Jakby oczekiwał,że mamy mu oddać tą kasę za bilety. W każdym razie co się okazało na miejscu-w Giraffe Manor: rozmawiałyśmy z bardzo miłymi gospodarzami tego miejsca, Anglikami, którzy poinformowali nas, że jeśli ma się wykupiony nocleg w Giraffe Manor, wtedy wizyta w Centrum Żyraf jest za darmo!!!(jest to ten sam obszar tylko inne wejście) Na następny dzień poinformowałam o tym Kennedy’ego, że nie musiał płacić, bo wstęp i tak miałyśmy za darmo,na co on odparł:”Ale to nieważne,bo ja już zapłaciłem za to z moich pieniędzy itd.”-generalnie gadka taka jak dzień wcześniej, chciał żeby mu za to kasę oddawać.
W 2-gim dniu miałyśmy w planie sierociniec dla słoni i nosorożców Daphne Sheldrick .Anglicy z Giraffe Manor poinormowali nas, że jest on czynny dla turystów wyłącznie w godz 11.00-12.00.Kennedy oczywiście nie miał o tym pojęcia-czekaliśmy pod wejściem prawie godzinę, żeby otworzyli. Wyjaśnił nam, że „okazało się że otwierają dopiero o 11.00 i musimy poczekać”. Nic wcześniej nie sprawdził oczywiście. Po wizycie w sierocińcu nie miałyśmy już nic w planie bo dom Karen zrobiłyśmy w dzień przyjazdu. Zapytałyśmy Kennedy’ego czy możemy pojechać do Muzeum Narodowego w Nairobi. On stwierdził, że droga w 1 stronę zajmie 2 godziny czasu i odmówił, chociaż bardzo go o to prosiłyśmy. Twierdził też, że benzyna jest bardzo droga i że tego nie było w programie- i tu pokazał nam wydrukowany program wycieczki.Zabrał nas na lunch a potem do Macushla House, a było ok. godz 13.30. Gospodyni w Macushla House, Anglielka, zamówiła dla nas taxi, 40 dolarów w obie strony,dojechałyśmy w 35 minut do muzeum w Nairobi. Poza tym Kennedy zapewniał nas jeszcze jak byłyśmy w Polsce,że wszystkie posiłki są w cenie a płacimy tylko za napoje. Otóż okazało się,że za kolację w Macushla House musimy płacić same. Zapłaciłyśmy więc 40 dolarów.
W 3-cim dniu zapytałam więc Kennedy’ego czemu musiałyśmy płacić za kolację, skoro miało to być w cenie, on udawał zdziwionego, twierdził, że nie tak miało być, że nas tam oszukali,że miało być w cenie, on nie wie dlaczego.(to ciekawe dlaczego zabrał nas wcześniej na lunch-gdyby posiłki w Macushla House były w cenie, to jadłybyśmy lunch już tam a nie że on zabiera nas do restauracji i płaci za to osobno, także według mnie kłamał i oszukiwał nie po raz pierwszy i ostatni). W 3-cim dniu mówił że jesteśmy bogate jak Rosjanki, że mamy bardzo drogie safari, bardzo drogie lodże i pytał kim jest mój ojciec. Zgadywał, ale nie trafił. Nie był zbyt zadowolony, że go zbyłam i nie powiedziałam. Wypytywał, czemu tato dzwonił do niego z różnych nr telefonów, wypytywał, czemu kierunkowy jest +49 skoro jesteśmy z Polski. Do tego twierdził że z wykształcenia jest inżynierem, ale nie pracuje w zawodzie, że ukończył studia. Nalegał,aby wpłacić mu całość pieniędzy (zaliczkę przelaliśmy jeszcze z Polski na jego konto) tzn 5400 dolarów. Chciałyśmy wpłacić mu połowę pieniędzy a drugą połowę w Masai Mara. Nie zgodził się na to, twierdził, że w Masai Mara nie ma żadnego banku i musi mieć pieniądze już teraz,żeby wpłacić do banku. Zapłaciłyśmy mu więc calość pieniędzy i prosiłyśmy o pokwitowanie, potwierdzenie, że przyjął tyle pieniędzy. Powiedział, że wypisze nam, potem …Pieniądze do banku wpłacał nie on, ale kierowca-Kennedy został z nami w samochodzie. Bilety wstępów do parków też kupował kierowca i generalnie on wszystko załatwiał.
W 4-tym dniu cały czas wchodził nam w zdjęcia, jak robiłyśmy, bo on nie ma swojego aparatu, a chce mieć reklamę swojego „biura”…Było to dość denerwujące, jedno zdjęcie można z nim mieć ale nie co drugie!!!!!W 4-tym dniu miałyśmy spać w Roberts Camp nad Jeziorem Baringo. Kennedy zmienił miejsce naszego zakwaterowania na Island Camp, bez naszej wiedzy i pozwolenia. Po prostu zawiózł nas w inne miejsce, nic nie mówiąc. Gdybyśmy nie wiedziały, jak wygląda Roberts Camp,to nawet byśmy się nie zorientowały,że zawiózł nas w inne miejsce.Zapytałam go czemu nie Roberts Camp. A on”Roberts Camp jest zamknięty”(„Roberts Camp is closed”).Do tego powiedział,że on płaci za przejazd łódką po jeziorze dziś,więc my zapłacimy jutro.W programie miałyśmy 2-godzinny przejazd motorówką po Jeziorze Baringo. Przejazd, który on twierdził,że opłacił, trwał 10 minut!!!!! Island camp mieści się na małej wyspie na środku Jeziora Baringo. Gdy dotarłyśmy na miejsce zapytałam recepcjonistki w Island Camp, ile kosztuje przejazd łódką. A ona na to, że jest zawarty w cenie, jeśli już się śpi w Island Camp. Także znowu nas oszukał i okłamał!!!Zapytałam też, czy Roberts Camp jest teraz zamknięty. A ona na to, że nie, że jest otwarty!!!! Zaczęłyśmy się bać nie na żarty, tym bardziej, że wpłaciłyśmy mu wszystkie pieniądze a on nie dał nam żadnego pokwitowania. Same opłaciłyśmy sobie przejazd motorówką po Baringo, który trwał 1,5 godziny za 30 dolarów-to on powinien za to płacić, to było w programie. Napisałam mu sms, żeby naszykował potwierdzenie, że wpłaciłyśmy mu tyle pieniędzy i że wiemy o tym, że Roberts Camp jest otwarty. On na to odpisał, żebyśmy się nie martwiły, że on będzie z nami do końca safari i że wyjaśni nam jutro. Napisałam mu wtedy, że jeśli zmieni jeszcze cokolwiek z programu safari to wystawimy mu negatywną opinię na polskich forach internetowych, na tripadvisorze i na jego stronie. Wtedy odpisał, że już nic nie zmieni. Teraz wiemy już z moją mamą jak on to zrobił-gdy wpłaciłyśmy mu całość kwoty, on stwierdził, że jeszcze wyciągnie z nas trochę kasy i dlatego po tym jak mu zapłaciłyśmy zmienił rezerwację z Roberts Camp, który nie jest na wyspie na środku jeziora-na Island Camp, żebyśmy płynęły tam łódką, która jest w cenie i żeby wmówić nam, że to on za to zapłacił. Kolejne pieniądze dla niego w kieszeni, bo 1.5 godzinny przejazd łódką był już przez nas opłacony w programie. Po tym jak mu zapłaciłyśmy całość kasy, on i ten jego kierowca bardzo dużo gadali przez komórki, podejrzewamy, że właśnie wtedy zmienili rezerwację. On traktował to jako coś normalnego, że zmienił nasze miejsce zakwaterowania i nie sądził, że będzie musiał się z tego tłumaczyć!
W 5-tym dniu oczywiście nie dał nam potwierdzenia, że wpłaciłyśmy tyle pieniędzy, twierdził, że jeszcze nie wypisał, że wypisze później. Powiedziałam mu, że recepcjonistka w Island Camp poinformowała mnie, że przejazd łódką jest za darmo jeśli się śpi w Island Camp. On na to że ona jest biedna i dlatego kłamie. Wszyscy ludzie w tym regionie są biedni i dlatego kłamią. Nie wiem jaki cel miałaby ona, żeby kłamac w tej sprawie, to on znowu kłamał… Teraz twierdził, że” Roberts Camp was closed when he was making the reservation”. Powiedział, że była jakaś wichura, huragan w tym regionie i że Roberts Camp było zamknięte, że pokazywali to w telewizji i pisali o tym w gazetach i nie było wiadomo, czy otworzą na nasz przyjazd… Twierdził też że ja w programie safari napisałam mu że albo Roberts Camp albo Island Camp! Teraz to sprawdziłam, nic takiego mu nie pisałam, miało być tylko Roberts Camp. Do tego skarżył się, że on z kierowcą musieli spać w fatalnych warunkach nad jeziorem Baringo, w pokoju gdzie nie było drzwi, jak to opisał. Zabrał nas nad Jezioro Naivasha i kazał płacić 40dolarów od osoby za 1.5 godzinny przejazd łódką. Spytałyśmy go czemu tak drogo skoro po Jeziorze Baringo zapłaciłyśmy po 15 dolarów od osoby, razem 30 też za 1,5 godzinny przejazd łódką. On na to, że ta łódka tutaj na jeziorze Naivasha to duża łódź, że jest o wiele większa od tamtej. Oczywiście była takich samych rozmiarów-znowu wziął kasę dla siebie… potem miał nas odwieźć do Olerai House, gdzie miałyśmy mieć lunch, kolację i nocleg. Kierowca cały czas narzekał, bo myśleli, że będzie się tam jechało ok. pół godziny, a jechało się godzinę. Nie rozumiemy języka Suahili, ale po jego minie, gestach i wyrazie twarzy widziałyśmy, że jest bardzo niezadowolony i że znowu narzeka na nas i nasz wybór. Gdy w końcu dotarliśmy na miejsce, stwierdził, że to bardzo trudne safari i że będzie po nim wykończony.
W 6-tym dniu znowu uskarżał się, w jakich to złych warunkach musiał przez nasz wybór spać…
Potem w Masai Mara miałyśmy mieć lot balonem, więc spytałam go z jakiej lodży będzie-nie wiedział. Pytał się kierowcy. Następnie spytałam Kennedy’ego o śniadanie z szampanem po wylądowaniu-nie miał pojęcia o czym mówię-odparł, że spyta się w naszej lodży czy otrzymamy śniadanie! Także w ogóle nie wiedział, o co chodzi. Generalnie w ogóle nie potrafił odpowiadać na nasze pytania o zwierzęta itp., nie jest kompetentny. Do tego wmówił nam, że w skład Wielkiej 5- BIG 5-wchodzi m.in. gepard-cheetah. Dopiero Polacy spotkani w holetu Baobab uświadomili nam, że nie gepard ale leopard. Nie widzieliśmy leoparda-chciał wmówić nam, że widziałyśmy Wielką 5, żeby dostać duży napiwek, to oczywiste. Przed lotem balonem nie powiedział nam, że trzeba wziąć koniecznie nakrycie głowy-wszyscy oprócz nas mieli czapki z daszkiem, a mnie cały czas bolała głowa od gorąca ognia tego balonu-nigdy wcześniej nie leciałam balonem i uważam, że obowiązkiem przewodnika jest poinformować o czymś takim. Poza tym powiedział, że zabiorą nas z lodży o 5.00 rano, a zabrali nas o 4.30-dobrze że wstałyśmy wcześniej, bo inaczej byśmy nie zdążyły.
Naprawdę po tym safari mam go tak dość że szok-facet oszust i naciągacz. W przedostatni dzień, przed wręczeniem mu napiwku, przysiadł się do nas przed kolacją i zaczął opowiadać, ile to on klientów stracił, przez to, że pojechał z nami na 10-dniowe safari. Że nie może przez to odpisywać na maile z prośbami o safari, a dostał ich już 8, że to było bardzo trudne safari i że musiał spać w tragicznych miejscach…-wszystko po to, żeby wyciągnąć duży napiwek. Oczywiście musiałyśmy płacić osobno dla niego a osobno dla kierowcy-także zapłaciłyśmy 2 napiwki. Wszystkie inne busy safari, które spotkałyśmy po drodze, miały tylko 1 przewodnika-kierowcę. W przedostatni dzień kierowca skrócił nam safari, widziałyśmy to. Jechał z nami w busie przewodnik z naszej lodży i kierował kierowcę, gdzie ma jechać, bo oni w ogóle nie znali tego terenu. Więc ten przewodnik z lodży, John, pokazuje kierowcy, że ten ma skręcać w lewo a ten że nie i jedzie prosto, już do lodży….widziałysmy po minie Johna że był zdziwiony i niezadowolony, 2 razy powtarzał mu,że ma skręcać… poza tym olbrzymia, ogromna różniaca między zachowaniem i wiedzą przewodnika z lodży- Johna, też Kenijczyka, a zachowaniem i wiedzą tych 2. John, przewodnik z lodży miał dużą wiedzę o zwierzętach i powiedział, że możemy go o wszystko pytać, był bardzo miły, uśmiechał się do nas, podtrzymywał rozmowę i generalnie z nami gadał. Kennedy wolał gadać z kierowcą niż z nami a w suahili a dość często używali słowa „mzungu”, więc pewnie gadali o nas. Gdy pytałam o coś Kennedy’ego, odpowiadał zdawkowo, niedokładnie, krótko i nadal kontynuował rozmowę z kierowcą. Także nie czułyśmy się komfortowo w takich warunkach, tym bardziej, że widziałyśmy np. na postojach, że inni turyści mają profesjonalną obsługę, taką jak John z naszej lodży. A jeśli chodzi o banki w Masai Mara, to okazało się, że przy wjeździe było ich pełno. Znowu nas okłamał! Od kierowcy Kennedy’ego śmierdziało strasznie potem, co cały czas czułam w busie, bo siedziałam za nim.
Gdy byłyśmy Z Kennedy’m w Masai Mara, przyleciał do Kenii inny klient Kennedy’ego-Polak. Rozmawiałam z nim kilkakrotnie jeszcze w Polsce. Kennedy obiecał mu, że wyjedzie po niego na lotnisko… tylko, że w tym czasie był z nami, więc nie mógł tego zrobić… wysłał więc po niego kierowcę, także już w pierwszy dzień Kennedy miał aferę, bo ten Polak miał pretensje i był zaskoczony, że Kennedy nie przyjechał na lotnisko. Potem, w hotelu Baobab, spotkałyśmy go i długo rozmawiałyśmy z nim na temat safari. Powiedział nam, że Kennedy zapewniał go jeszcze 1 dzień przed jego wylotem z Polski, że go odbierze z lotniska.( a wiedział już od dawna że będzie z nami…)!Polak na koniec safari zapłacił w biurze WT safaris ..Rachunek wystawili na WT safaris. Gdy spotkał Kennedy’ego osobiście na koniec safari w biurze WT safari-odniósł negatywne wrażenie „cwaniaczek taki,to się wyczuwa, jaki człowiek jest”-tak ocenił Kennedy’ego .
Biuro Kennedy’ego formalnie nie istnieje-jeździ busem biura WT safari, rezerwacje robi na biuro WT safaris, rachunki na WT safari, woda mineralna w busie z plakietką WT safari…. Biuro w którym był Polak i my również nie miało nigdzie nazwy Kennedy safari, ale wyłącznie WT safaris. A stronę internetową w Kenii może mieć każdy. WT safaris to biuro angielskie, ma stronę w internecie i mieści się w Londynie i w Ukundzie też ma siedzibę, obok biura Julius safari. WW Internecie jest oficjalna lista biur podróży kenijskich zajmujących się safari i nie ma na niej Kennedy’ego.
Kennedy chwalił się nam, że w listopadzie organizuje safari dla Polaków 1tydz w Kenii 1 tydz w Tanzanii i 1 tydz Zanzibar. Spytałyśmy go, czy może organizować safari w Tanzanii, on na to, że ma tam kolegów i że zorganizuje. Wcześniej dzwoniłyśmy do Juliusza i pytałyśmy go czy safari w Tanzanii jest możliwe z nim, on odpowiedział, że nie, bo cofnięto mu pozwolenie na safari w Tanzanii, także odmówił tutaj organizacji. Rozmawiałyśmy o tym z innym Polakiem, on odpowiedział, że pytał się swojego kierowcy, czy oni mogą organizować safari w Tanzanii i ten kierowca odpowiedział, że nie mogą, nie mają pozwolenia. Także Juliusz uczciwy a ten znowu kręci- dla kasy. Biedny ten Polak, co z nim jedzie w listopadzie… może na granicy z Tanzanią okaże się że koniec safari lub Kennedy odda go do innego biura, tanzańskiego, nie wiadomo jakiego… Dla Kennedy’ego wszystko jest możliwe i jest „no problem” , tylko na miejscu okazuje się, że jest problem.
W hotelu Baobab zapytałyśmy się menadżera, czy przebywają obecnie w tym hotelu jacyś inni Polacy. Odparł, że nie. Poinformowałyśmy o tym Kennedy’ego a on na to, że menadżer nas kłamie i ukrywa tych Polaków przed nami.
W ostatnim dniu pobytu w hotelu Baobab pojechałyśmy taksowka do WT safari w Ukundzie po rachunek za safari. Na miejcu, w biurze, nigdzie nie ma napisu „Kennedy safaris”!!! Pisze WT safari i jest to biuro WT safari. Coś takiego jak Kennedy safari istnieje tylko jako strona internetowa…Kobieta zdziwiona powiedziala ze wystawi rachunek ale musimy poczekac na szefa. Szef wysłuchał nas ,wizytowke Kennedego obracal w palcach(pokazałyśmy mu)jakby ja widzial pierwszy raz. Powiedzial ,ze każdy może sobie zrobic wizytowki i strone w Internecie i że on nie może nam wystawic rachunku. Powiedzialysmy ,ze po powrocie złożymy skargę do Londynu do głównej siedziby biura. Odmowił wystawienia rachunku, twierdził że biuro WT safari i Kennedy to 2 różne oddzielne biura.Do hotelu odwiezli nas busem WT safaris. Po godzinie w hotelu zjawil się Kennedy ,wystawil rachunek na WT safaris. Pokazalysmy mu rachunki za kolacje i wycieczke lodka. Z wielkim oporem oddal pieniadze. Prosil ,żeby nie wystawic mu zlej opini w Internecie. Na lotnisko zabrałyśmy się z niemieckim biurem (25 dolarow za 2os.),bo mialysmy dosyc Kennedy’ego.
Przed naszym wyjazdem do Kenii Kennedy napisał nam, że bardzo nas prosi, żebyśmy przywiozły mu z Europy telefon komórkowy, bo on ma stary i zepsuty a w Kenii nie ma dobrych… Twierdził, że da nam w zamian za to prezent w Kenii. Dałyśmy mu 3 używane telefony i 1 praktycznie nowy. Oczywiście nic nam nie dał. Rozmawiałyśmy z kobietą z Nowego Jorku, która pracuje w Kenii od 3 miesięcy-powiedziała, że w Kenii są normalnie dostępne nawet najnowsze modele telefonów komórkowych a jak usłyszała wszystko co on robił, to powiedziała, że facet niezły oszust. Turystki z Niemiec, które słyszały naszą rozmowę, powiedziały, że żądałyby zwrotu pieniędzy, bo jego zachowanie jest niemożliwe do przyjęcia.
Przed wyjazdem do Kenii pytałam Kennedy’ego w jakiej walucie można płacić za napoje w lodżach. Odpisał, że tylko w szylingach kenijskich i żeby wymienić u jego kolegi( w Kenii okazało się, że można płacić w : dolarach, euro, szylingach kenijskich lub kartą!!!!!!) Wymieniłyśmy na lotnisku. Jak zobaczył że płacimy szylingami to spytał zdziwiony, gdzie wymieniłyśmy i nie był zbyt zadowolony, to muszę przyznać.
Nie wiem jacy Polacy wystawili mu te pozytywne opinie, które ma na swojej stronie. Myślę że zadowoleni byli ludzie, którzy byli na krótszym safari i w ogóle nie poznali Kennedy’ego np. safari samolotem 2 lub 3-dniowe w Masai Mara. Kennedy twierdzi, że najczęściej ma 2 lub 3-dniowe. Z Kennedy’m jeżdżą też często osoby, które w ogóle nie mówią w języku angielskim. One na pewno będą zadowolone, bo nawet nie mogą go o nic spytać. On mówi, że dzieci piszą za nich maile, oni przyjeżdżają i po angielsku nic. Kennedy twierdzi też że biuro prowadzi już od 10 lat!!!!(ciekawe jak studia ukończył)
Aha! Z Polski robiłyśmy przelew pieniędzy na jego konto-nie podał nam numerów BIC i IBAN, nie miał pojęcia, co to są za numery, nie wiedział, że są one konieczne do wykonania międzynarodowego przelewu… długo mu tłumaczyliśmy o co chodzi-nie rozumiał. W końcu skontaktował się ze swoim bankiem i podał nam…. 2 numery razem, jako 1 numer!!!! Znowu musiałam tłumaczyć mu, że są to 2 zupełnie oddzielne numery itd. itp. Drugi raz skontaktował się z bankiem i w końcu podał poprawnie. Już po tym powinnyśmy zrozumieć, jaki on jest, ale przekonały nas opinie Polaków w Internecie….
Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług Kennedy’ego, bo niestety nie jest profesjonalistą a się za takiego uważa…


łazik dołączył
09.11.2009

łazik 20:48 | 07.08.2010

ja natomiast polecam australkentours.zippy jest świetna, wszystko nam zorganizowała od siedmiodniowego safari, z ktorego jestesmy mega super zadowoleni (byliśmy tylko we dwojke - zapłaciliśmy 1800 usd all inklusiv) do obwożenia 3 dni po nairobi i okolicach, bezplatne transfery z lotniska i na, dysponuje bardzo dobrze wykwalifikowanymi pracownikami, obsluguje glownie ludzi z polski i rosji, generalnie bardzo polecamy bo warto, jesli macie jeszcze jakies pytania to dawajcie na maila.
pozdrawiamy


Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 17:21 | 10.08.2010

nie 16 dni kosztowalo 7tys ale nie oszczedzlam jakos specjalnie i bilety lotnicze mi sie udalo kupic bardzo tanio:)
szczepienia sa konieczne to dodatkowy wydatek okolo 800pln
Ludzie sa bardzo wporzadku, sporo mi pomagali na miejscu


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 19:35 | 10.08.2010

My byliśmy z Itaką w styczniu tego roku, było ok, bez przykrych niespodzianek, ale wiadomo taniej we własnym zakresie pojechać, no i u Nas sporo było dziwnych Polaków ;).
Nie wiem dlaczego piszecie, że szczepienia są koniecznie, nie są konieczne, tylko zalecane, no chyba, że się w ostatnich miesiącach coś zmieniło...w Tanzanii są wymagane w Kenii nie!
My robiliśmy sobie szczepienia, no i lek przeciwko malarii trzeba wykupić, jest dość drogi.
Ludzie są dość ok, ale wiadomo każdego białego chcą naciągnąć na kasę. A co warto przywieźć, hmmm tam chyba nic takiego nie ma specjalnego, zresztą my się na zakupy tam nie nastawialiśmy ;).
Safari, to wspaniale przeżycie, mam nadzieje, że jeszcze kiedyś, to powtórzymy! :)


aga/ta dołączył
13.04.2012

aga/ta 21:09 | 07.07.2013

Moderator powinien pozbywać się takich monologów. Czy ty piszesz książkę SF?
To jakaś schizofrenia albo pracownik innego biura.


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 20:21 | 10.08.2010

Hej,
a jakie są plaże?słyszałem,że w oceanie raczej nie pokąpiesz sie bo jakieś glony or something;)prawda to czy fałsz?jaki hotel braliście?Malarone czy lariam?


caro.m7 dołączył
27.04.2011

caro.m7 21:07 | 27.04.2011

Wróciłam miesiąc temu z Kenii. Jeżeli interesują kogoś wycieczki fakultatywne, to zdecydowanie polecam wykupienie ich na miejscu u chłopaków z plaży. Są uczciwi, znają się na rzeczy i są o wiele tańsi od biur podróży (wycieczki oferowane przez rezydentów). Oczywiście nie należy ufać każdemu, ale z własnego doświadczenia mogę polecić jednego, którego mi także polecono. Nie należy do najtańszych, ale po drobnej negocjacji można uzyskać zadowalającą cenę. Jest naprawdę w porządku, rzetelnie podchodzi do klientów, najczęściej organizuje wyjazdy w małych, kameralnych grupach. Nazywa się Rama i najczęściej można go spotkać pod hotelem Bamburi Beach koło Mombasy. Tam wszyscy się znają, więc jak popytacie na pewno się znajdzie :) W razie pytań lub chęci uzyskania namiarów do Ramy piszcie na maila: caro.m7@wp.pl. Chętnie poopowiadam więcej o Kenii :)


swift dołączył
27.02.2007

swift 14:53 | 11.08.2010

Bzdura - w oceanie nie ma żadnych szkodliwych glonów. Ferment sieją ci co tam nie byli. Zdecydowanie Malarone


Ania___2222 dołączył
26.07.2010

Ania___2222 15:56 | 11.08.2010

Lepsze Malarone. Po Lariamie może wystąpić depresja jako działanie niepożadane a po Malarone nie-jestem lekarzem, wiec się orientuję. Beach boysi na plaży są bardzo nachalni, ale w oceanie można się normalnie kąpać. Glony są, to fakt, ale nie są groźne. Jak ktoś nastawia się na zwiedzanie to myślę że lepsza będzie objazdówka niż pobyt i wykupienie na miejscu 3-niowego safari.


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 15:59 | 11.08.2010

Plaże ok, ale tam długo nie pobędziesz, bo ciągle Kenijczycy zaczepiają, ale można się kąpać w oceanie. Najpierw jako baza wypadowa w Reef byliśmy później w Kilifi Bay, oba są w porządku...My braliśmy Lariam, ale większość Malarone, podobno to lek nowszej generacji...


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 16:00 | 11.08.2010

Można się naciąć na safari kupione na plaży, rzadko to rzadko, ale cholera wie...


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 16:42 | 11.08.2010

Dzięki:)
Po Lariamie jakieś jazdy czy spokojnie?Zawsze jest tańszy od malaronu


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 16:51 | 11.08.2010

U Nas po Lariamie ok, tylko małe otępienie po wzięciu jeszcze w Polsce pierwszej tabletki, ale mija po jakimś pół h, po następnych już zero jakichkolwiek skutków ubocznych, tylko prawda, ze w dniu zażywanie nie można pić alkoholu...Różnie ludzie reagują i na Malarone i na Lariam.
Nam nie chodziło o to, że Lariam jest tańczy od Malarone, tylko lekarz podobno bardzo dobry nam takie zapisał...


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 16:51 | 11.08.2010

Arnii a kiedy się wybierasz? Pamiętaj o szczepionkach.


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:25 | 11.08.2010

To jest dla mnie jakiś dziwny rok;)więc naprawdę trudno mi powiedzieć czy będzie to np.koniec listopada czy raczej początek stycznia,dlatego,że jest tyle zakrętów u mnie,rozważam też wejście na ostatnią chwilę właśnie z itaką,z kolei myślałem też o samodzielnym ale widzę,że te koszty są bardzo porównywalne i tak np.wylot do nairobi i tam wykupienie safari plus jakieś wybrzeże wyniesie mnie nawet więcej niż itaka niż jakiś last z niemiec gdzie widziałem ostatnio za 788 euro za 2 tyg na diani beach z żarciem-co prawda mnie nie interesuje leżenie ale do mombasy sam przelot to 3200 zł:(,więc taką opcję też biorę pod uwagę.O szczepionkach pamiętam ale zastanawiam się czy przy opcji plaża plus okolice samodzielnie nie wystarczą mi tylko moje wzw a i b plus tężec.Rozważam żółtą ale zastanawiam się czy to nie jest lekka przesada;).
Pozdr


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 19:06 | 11.08.2010

My byliśmy w w drugiej połowie stycznia. A w listopadzie, to nie ma pory deszczowej?
Myślę że można taniej we własnym zakresie, ale trzeba planować dużo wcześniej i mieć jakieś w tym doświadczenie plus sprawdzona ekipa kilka osób żeby było bezpiecznie. Itaka jest ok, bez rewelacji, ale głupich sytuacji nie było, więc polecam, no i chyba faktycznie oferta korzystna cenowo. My za 2 tygodnie tydzień objazdówki (safari ) i tydzień nad oceanem zapłaciliśmy 6 tys. zł...w tym przelot.
Też myślałam, że może to przegięcie z tymi szczepieniami, na 2 tyg. bo w hotelach, tam gdzie przebywają turyści bardzo dbają o czystość i bezpieczeństwo, jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś tam coś złapał...Z drugiej strony jest ryzyko, bo żółta febra i malaria, to jednak poważne choroby są. Rezydencji Itaki np. nie biorą leków przeciwmalarycznych, ale są szczepieni. Także postanowiliśmy się zaszczepić te kilka stów przy takim wydatku na tę wyprawę, to jednak nie ma co oszczędzać.
Mój mąż przez przypadek w hotelu został skaleczony nożem, facetowi który rozcinał kokosy obok Nas wypadł z rąk i spadł na nogę mojego męża, kto wie, czy na tym nożu nie było zarazków, no ale był szczepiony plus masę leków miałam...dezynfekcja szybka...
Nie no jechać do Kenii tylko na plażę, to jakaś pomyłka, bez safari wyjazd się nie liczy :)


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:32 | 11.08.2010

Nie no safari koniecznie:)Do tego pewnie jakaś Wasini,Mombasa i lokalne dzieciaki i inne,może Lamu czy jakoś tak.
Tsavo ok?Amboseli?Które lepsze?Pozdr.


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 20:08 | 11.08.2010

Wasini można, ale bez rewelacji dla mnie, byłam mocno niepocieszona, bo nie widzieliśmy delfinów także chętnie bym ten dzień wymieniła na dodatkowy dzień safari :).
Tsavo East i Tsavo West są zupełnie inne niż Amboseli. W Tsavo było bardzo zielono jak byliśmy, gęsto porośnięta roślinność, ale fajne krajobrazy górzyste również...no ale niestety ciężko było wypatrzyć zwierzęta. Za to Amboseli jest praktycznie płaskim terenem, miejscami mocno podmokłym, i tam masa słoni, zebr, żyraf, antylop i innych zwierząt, tylko kotów mało, ale to podobno tak niestety jest w tych parkach...Dużo kotów jest w Masai Mara, póki co moje marzenie, tam pojechać :).
Polecam odwiedzić oba parki Tsavo i Amboseli :). Pozdrawiam :)


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 20:47 | 11.08.2010

Ale mówią,że to też od szczęścia zależy:)jeszcze jedno pytanie,ile was było w samochodzie?


siodus dołączył
10.08.2010

siodus 21:54 | 11.08.2010

Tzn. większość zwierząt i tak się zobaczy, nie ma innej opcji, przez te kilka dni, problem bywa z kotami, by widzieliśmy tylko 2 lwice i kilka małych, ale słoni w Amboseli to zatrzęsienie :). Było nas 6 os. w samochodzie plus kierowca


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:10 | 12.08.2010

Naprawdę dzieki za info:)Bardzo się przyda!


koelka dołączył
12.08.2010

koelka 11:47 | 12.08.2010

W Kenii bylam 2 tyg. w kwietniu tego roku (planowany byl tydzien, ale z powodu wybuchu wulkanu przedlozyl sie do 2;-) Biuro Itaka spisalo sie na medal - dodatkowy tydzien bez zadnych kosztow, lepszy hotel, opcja z HB, na all incl. Szczepienia nie sa obowiazkowe, a z lekow bralam malo popularny, ale tani (10 zl/op. na recepte) Daraprim. Komarow zero, chociaz zaczynala sie pora deszczowa. Safari z biurem Kennedy polecam - zero zastrzezen, kontakt w jezyku angielskim i niemieckim, 2 dni (Park Tsavo East) + 1 dzien rejs na wyspe Wasini. Plaze piekne, piasek mieki i bialy jak maka (zwlaszcza przy hotelu Baobab, do ktorego w drugim tyg. przeniosla nas Itaka), ale przy Southern Palms tez super. W oceanie kapiel cudna, tylko wieczorem i w nocy duze ilosci krabow na plazy. Ludzie troche nachalni, zwlaszcza na plazy, ale ogolnie bardzo sympatyczni.


Podróżniczka333 dołączył
07.09.2017

Podróżniczka333 17:56 | 07.09.2017

Byłyśmy z siostrą w Kenii na początku sierpnia tego roku w hotelu Baobab Beach. Przed wyjazdem do Kenii nawiązałyśmy kontakt telefoniczny z p. Dominiką Pawłowską ( 794708033 )-Polką pracującą dla Kenijczyka p. Franco Kilonzo który zajmuje się organizacją safari w Kenii. P. Dominika jest przemiłą, kompetentną i bardzo rzeczową osobą. Bardzo szybko podjęła działania mające na celu zorganizowanie nam safari zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Chciałyśmy wykupić dwudniowe safari w Parku Tsavo East i West z noclegiem w słynnych "ulach" w Saltlick . Cena którą zaproponował nam p. Kilonzo była bardzo konkurencyjna wobec ofert proponowanych jako wycieczki fakultatywne przez biuro Tui. Dodatkowo kiedy zdecydowałyśmy się jeszcze na wykupienie u p. Kilonzo wycieczek na Wasini i do Mombasy- cena została jeszcze korzystniej dla nas obniżona. Na safari oprócz nas -było jeszcze małżeństwo z Polski z 12 letnią córką. Chciałyśmy aby na safari był też polskojęzyczny tłumacz ze względu na naszą średnią znajomość języka angielskiego. Otrzymałyśmy mailem umowę o świadczenie usług turystycznych w których p. Kilonzo gwarantował nam dodatkowo uczestnictwo polskojęzycznego tłumacza z czego potem wywiązał się bez zarzutu. Przewodnikiem na safari był Masaj Daniel- prawdziwy tropiciel zwierząt, który dla usatysfakcjonowania turystów zjeżdżał z wyznaczonych tras po to by pokazać uczestnikom safari np. rodzinę śpiących lwów lub polowanie gepardów na antylopy. Wrażenia niesamowite! ( Oczywiście nie należy zapominać o napiwkach dla przewodnika i tłumacza minimum 5 dolarów od osoby na dzień ). Tłumaczem był Ali- przesympatyczny Kenijczyk który języka polskiego nauczył się będąc 7 miesięcy w Polsce. Ali bardzo się starał tłumaczyć wszystkie szczegółowe informacje uzyskiwane od Daniela na temat zwyczajów zwierząt, braki w słownictwie polskim zastępując językiem ciała, angielskim, niemieckim. Podczas safari p. Kilonzo codziennie telefonował do nas aby od każdego uczestnika usłyszeć czy organizacja safari przebiega w sposób zadowalający. Organizacja wycieczki na Wasini także była zorganizowana profesjonalnie a widok Kenijczyków wylewających wodę z łódki u wybrzeży Tanzanii robił niesamowite wrażenie. Kapitan łodzi płynącej na Wasini starał się zapewnić turystom wspaniałe widoki pływających delfinów, snurkowanie z nimi, pobyt na rajskiej plaży ( Proszę nie zapominać o prezentach dla dzieci z wioski na Wasini). Na wycieczkę do Mombasy p. Franco przyjechał po nas prywatnym samochodem z kierowcą. Oprowadził nas po Mombasie zapewniając bezpieczeństwo podczas poruszania się po ubogich dzielnicach Mombasy. Niezapomniane wrażenia zrobiła na nas jazda Tuk- Tukiem po Mombasie. P. Franco Kilonzo to świetny organizator safari i pozostałych wycieczek, rzetelny, uczciwy, profesjonalny. Bardzo dba o to aby zadowolić klienta i spełnić jego oczekiwania. Mimo znaczącego obniżenia cen wycieczek fakultatywnych przez Tui p. Kilonzo i tak pozostaje konkurencyjny w stosunku do cen biura oferując wycieczki na bardzo wysokim poziomie. Z całą odpowiedzialnością możemy polecić usługi p. Franco Kilonzo jak i p. Dominiki Pawłowskiej jako rzetelnych i profesjonalnych organizatorów safari w Kenii.
Beata Dzierżykowska i Katarzyna Dzierżykowska-Poliszewska


Magda_Kaminska dołączył
11.09.2017

Magda_Kaminska 12:49 | 11.09.2017

Witam, chciałam zapytać czy były Panie na zorganiozowanej przez biuro czy same? ja właśnie z mężem się zastanawiamy nad wyajzdem do Kenii, ale sami, bez biura. Czy jest tam bezpiecznie? głównie chcemy nurkować, ale pewnie safari też jakieś zrobimy :) czy ludzie nie są mocno nachalni? jak dotąd głównie podróżowaliśmy po Azji, i tam już nie raz miałam dosyć rąk ciągle wyciągniętych po kasę..
z góry dziękuę za komentarz :)


Smoup dołączył
30.08.2019

Smoup 10:52 | 01.09.2019

Jeśli ktoś zamierza "robić" Kenię na własna rękę i chce spędzić trochę czasu w okolicy Malindi czy Watamu to służę radą. Podaję też numer do szofera Natale, który okazał się punktualnym i godnym zaufania. Pomógł nam między innymi z sprawami bieżącymi (waluta, internet itp.), zagubionym bagażem (Ethiopian Arlines) jak też zorganizował fajną wycieczkę po okolicy. W szczególności warte obejrzenia są Hell's Kichen, a po drodze restauracja na Robinson Island z doskonałą kuchnią (owoce morza). Numer do Natale +254 727958084. Jeśli ma ktoś pytania służę na priv: pakucz@gmail.com


Monet24 dołączył
09.09.2019

Monet24 13:25 | 10.09.2019

Kenia jest cudowna, najlepiej na własną ręke niż z biurem podróży :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl